Rower to jedna z tych rzeczy, które albo się bardzo lubi, albo nie. Jeśli należysz do miłośników jazdy na rowerze, to w najbliższej okolicy na pewno masz wiele miejsc, do których nie dotarłeś. W naszym kraju jest naprawdę sporo tras rowerowych. I to zarówno wzdłuż dróg, jak i w lasach, na łąkach, czy przy plażach. Warto zwiedzać inne regiony właśnie na rowerze. Niewielu z nas może sobie jednak pozwolić na włożenie roweru do bagażnika. Poniżej przedstawimy kilka rad z zakresu transportu ulubionego jednośladu.

Bagażniki dachowe

Sprawdzonym i stosowanym od lat przez wielu rowerzystów patentem jest zakup bagażnika na dach. Tego rodzaju produkty są niezwykle praktyczne. Bagażniki dachowe przeznaczone do montażu na relingach dachowych to gwarancja cichej jazdy. Umożliwiają instalację różnych akcesoriów, zarówno za pomocą obejmy, jak i wsuwek. Przy czym do montażu nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi. Aluminiowe profile bagażnika posiadają aerodynamiczny kształt oraz zabezpieczenie antykradzieżowe. Zamek znajduje się w obydwu głowicach. W zestawie są dwa kluczyki. Co istotne elementy mocujące pokryte są elastyczną powłoką zapobiegającą powstawaniu rys.

Szczególnie godne uwagi są bagażniki oferowane przez lidera rynku akcesoriów samochodowych, czyli firmę Chromemaster Automotive. W sklepie internetowym firmy znajdziemy wyroby przeznaczone do większości aut jeżdżących po polskich drogach. Do wyboru są bagażniki w kolorze srebrnym lub czarnym. Do zakupu zachęcają atrakcyjne ceny i pozytywne opinie użytkowników.

Uchwyty rowerowe

Innym rozwiązaniem jest wybór bagażnika rowerowego przeznaczonego do instalacji na klapie bagażnika samochodowego. Tego typu uchwyt umożliwia przewożenie od jednego do trzech rowerów jednocześnie. Jeśli wybierzemy wyroby sprzedawane przez Chromemaster Automotive, to ich instalacja nie będzie wymagała od nas żadnych narzędzi.

Proponowane przez nich uchwyty posiadają regulowane ramiona. Charakteryzują się tym, że umożliwiają dostosowanie uchwytu do kształtu nadwozia. Rama wykonana jest ze stali i pomalowana proszkowo. W sprzedaży znajdują się bagażniki rowerowe z dodatkowym paskiem zabezpieczającym oraz adaptery do tak zwanej damki.

Inne akcesoria, które mogą Ci się przydać

Jeśli jednak zależy Ci na przewozie roweru w bagażniku, to musisz mieć świadomość, że raczej nie zmieszczą Ci się już w nim inne rzeczy. Producenci akcesoriów samochodowych i na to mają sposób. Co takiego oferują? Zachęcają do zakupu bagażnika dachowego i dokupienie do niego boxu. Boxy dachowe to wyroby, które przydają się zarówno latem, jak i zimą. Doceniane są przez rowerzystów, narciarzy, snowboardzistów, urlopowiczów. Czyli wszystkich tych, którzy lubią się przemieszczać i aktywnie spędzać czas.

W sprzedaży znaleźć można różne warianty boxów dachowych. Różnią się przede wszystkim pojemnością oraz ceną. Większość z nich wykonana jest z tworzywa ABS. Tego rodzaju materiał to gwarancja odporności na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Boxy nie odkształcają się i nie blakną. Łatwo utrzymać je w czystości. Posiadają nowoczesny opływowy kształt. Zamontowany w nich centralny zamek zabezpiecza przechowywane w nich rzeczy przed kradzieżą lub przemoknięciem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ