Na SUVy decydują się przede wszystkim rodziny dobrze sytuowane, gdyż cena zakupu prawie-terenówki bywa zaporowa, a i koszty eksploatacji potrafią wbić w fotel. Jednak te sportowo-użytkowe samochody nie tylko pięknie prezentują się na podjeździe, ale i zapewniają ogromną przyjemność jazdy. Dzięki możliwości zamówienia wersji z trzecim rzędem siedzeń, SUVami mogą podróżować wygodnie nawet wielodzietny rodziny. Jednak mimo niezaprzeczalnych zalet i swoistego „parcia” na pseudo-terenówkę, trzeba zadać sobie pytanie: ile kosztuje SUV 7 osobowy i czy warto zainwestować w dwutonowe monstrum?

SUV z trzecim rzędem siedzeń – czy to dobry wybór dla rodziny?

pexels-photo-104404Załóżmy, że mamy nieograniczony budżet, a rosnące ceny paliw nie powodują u nas objawów kardiologicznych. Czy w tej sytuacji rodzina z kilkorgiem powinna zdecydować się na zakup SUVa?

Niestety, SUVy 7-osobowe to masywne i imponujące wymiarami konstrukcje, które bardziej sprawdzą się na suburbiach niż w miejskiej dżungli. Długi przód ogranicza  pole widzenia, a słuszna szerokość utrudnia manewrowanie pomiędzy pasami ruchu. Duży SUV okaże się problematyczny także podczas codziennych i tak prozaicznych czynności jak zaparkowanie pod sklepem czy zawracanie w wąskiej uliczce.

Niemniej, SUVy 7-osobowe mogą być doskonałym środkiem lokomocji na rodzinne wyjazdy poza miasto – wakacje, uroczystości na drugim końcu kraju, biwakowanie czy weekendowe wycieczki w plener. Auto spokojnie pomieści 3-4 foteliki dziecięce, dwoje dorosłych i w razie konieczności pozwoli bezpiecznie przewieźć czworonożnego pupila. Przestronne wnętrze, luksusowe wyposażenie i miękkie zawieszenie zapewniają wysoki komfort podróżowania na długich dystansach, co niewątpliwie przekłada się na samopoczucie i zachowanie milusińskich.

Również kierowca nie może narzekać – solidna konstrukcja stwarza wrażenie bezpieczeństwa, napęd na dwie osie umożliwia sprawną jazdę zimą lub po szutrowej drodze, a wysoka pozycja zapewnia doskonałą widoczność daleko do przodu. Jeśli zatem potrzebujemy auta na regularne wycieczki lub mieszkamy poza miastem, SUV 7 osobowy może być rozwiązaniem, które zadowoli całą rodzinę.

Ile kosztuje SUV 7-osobowy?

pexels-photo-225841Niestety, proza życia potrafi zabić każde (motoryzacyjne) marzenie. Za siedmioletniego Nissana Pathfindera trzeba zapłacić średnio 70 000 złotych, ale jeśli zadowolimy się modelem z 2005 roku wydamy o połowę mniej. A jak z eksploatacją? Silnik benzynowy spala ok. 18 l w mieście, ale diesel „zaledwie” 11,6 l. Siedmioosobowa Honda MDX sprzed dziesięciu lat kosztuje ok. 52 000 zł i spala 11, 7 litra benzyny na 100 km. Klasyka bezpieczeństwa, czyli szwedzkie Volvo, również ma w swojej ofercie 7-osobowego SUVa – za dziesięcioletni model Volvo XC 90 zapłacimy ok. 58 000 zł. Trzeci rząd siedzeń w  Kii Sorento dostępny jest dopiero w drugiej wersji, produkowanej od 2009 roku – orientacyjna cena wynosi ok. 62 000 zł. Cieszące się dużą popularnością Audi Q7 również występuje w wersji 7-osobowej, w tym przypadku ceny zaczynają się od 50 000 zł za pojazdy z 2006 roku.

[Głosów:26    Średnia:2.8/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ