Samochody niemieckie jeżdżą po doskonale utrzymanych drogach, co ma niebagatelny wpływ na ich stan techniczny. Ich właściciele dbają o regularne przeglądy i naprawy w ASO, czego dowodem jest książka z pełną historią serwisową. To często pojazdy klasy premium i dobrze wyposażone – w końcu bogaty Berlińczyk nie będzie jeździł autem w podstawowej wersji. Ale jak przeciętny polski kierowca może zostać właścicielem takiego cacka? Jednym ze sposobów jest auto giełda niemiecka, na której znajdziesz najwięcej ogłoszeń pochodzących zarówno od prywatnych sprzedawców, jak i profesjonalnych handlarzy.

Jak znaleźć wymarzone niemieckie auto?

audi-1890494_1280Niestety, zdobycie zadbanego Volkswagena, Audi czy BMW w dobrej cenie nie jest tak proste jak 5-10 lat temu. Wówczas Niemcy sprzedawali kilkuletnie samochody niemal w cenie części ze szrotu, toteż sprowadzanie ich było bardziej opłacalne niż zakup takiego samego egzemplarza zarejestrowanego w Polsce.

Dziś niemiecki rynek samochodów używanych opanowali handlarze (niemieccy i zagraniczni), a osoby prywatne mają do wyboru zakup „resztek z pańskiego stołu” albo zaakceptowanie wysokiej marży pośrednika. Oczywiście nawet u handlarzy znajdziesz okazje w zachęcającej cenie, ale taki zakup jest obarczony wysokim stopniem ryzyka. Do handlu trafiają auta tanie i mocno powypadkowe, wyklepane i polakierowane tak, aby uszkodzenia nie rzucały się w oczy.

Innym sposobem jest skorzystanie z usług firmy z siedzibą w Niemczech, która specjalizuje się w sprowadzaniu aut na życzenie klienta. Przedstawiciel firmy znajdzie dla Ciebie konkretny samochód, kupi go od właściciela (i być może wynegocjuje niższą cenę), zajmie się transportem, a także dopełni niezbędnych formalności w Niemczech i w Polsce. Niestety, za taki komfort trzeba płacić, dlatego warto sprowadzić auto na własną rękę. Wówczas wyszukanie odpowiedniego egzemplarza ułatwi Ci auto giełda niemiecka dostępna w Internecie.

Jak działa typowa auto giełda niemiecka?

Istnieje co najmniej kilka niemieckich portali z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, które są obsługują także język polski. Prosty interfejs i tłumaczenie zdecydowanie ułatwia korzystanie ze strony, dlatego samo przeglądanie ofert nie sprawi Ci żadnego problemu.

Niektóre niemieckie giełdy samochodowe zapewniają niekończoną bazę ogłoszeń, których liczba dochodzi nawet do półtora miliona. Zaletą takich stron jest dokładna wyszukiwarka, która pozwala zawęzić oferty do pojazdów o pożądanych parametrach (model i marka, rok produkcji, wyposażenie, przebieg, kolor, tuning). Nie ma również problemu aby wyselekcjonować samochody znajdujące się w konkretnej lokalizacji, co ma istotne znaczenie, gdy sam zajmiesz się transportem.

Auto giełda niemiecka ułatwia również kontakt z właścicielem – możesz wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy albo skorzystać z danych udostępnionych przez witrynę. Pamiętaj jednak, że na takich portalach nie brakuje podejrzanych ofert, dlatego nie zawracaj sobie głowy ogłoszeniami bez zdjęć i z wyjątkowo niską ceną.

[Głosów:7    Średnia:2.1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ