Samochody z nadwoziem typu van być może nie należą do najpiękniejszych czy designerskich, ale ich funkcjonalność rekompensuje mało efektowny wygląd. Zapewniają wygodną przestrzeń dla kierowcy i szóstki pasażerów, udostępniają sporo miejsca na bagaż i oferują wiele praktycznych schowków. To doskonałe auto dla dużej rodziny i do firmy, czyli wszędzie tam, gdzie liczą się przede wszystkim cechy praktyczne i pojemność. Wystarczy już 20-30 tysięcy złotych, by zostać dumnym właścicielem dużego, super-pojemnego pojazdu. Najlepsze vany są również świetnie wyposażone i trwałe, co niewątpliwie ucieszy każdego kierowcę. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w vana i komu polecamy właśnie ten rodzaj samochodu.

Lepszy mały czy duży van?

pexels-photo-225607 (1)Na rynku motoryzacyjnym znajdziesz zarówno „kompaktowe” vany (nieco większe od kombi), jak i potężne auta w stylu Forda Galaxy. Zapewne myślisz, że mniejsze vany lepiej się prowadzą i sprawiają mniej problemów na mieście. To tylko część prawdy. W takich modelach pasażerowie mają do dyspozycji głównie wolne miejsce nad głową, a wokół foteli panuje ścisk i niewygoda. Również kierowca nie będzie zadowolony. Krótsze i węższe vany są nadal wyższe niż zwykłe osobówki, a środek ciężkości przesunięty w górę utrudnia pewne prowadzenie zwłaszcza przy dużej prędkości i na zakrętach.

Najlepsze vany to pojazdy o słusznych gabarytach, z pojedynczymi fotelami i komfortową przestrzenią dla pasażerów. Takie samochody są również stabilniejsze i lepiej trzymają się drogi, co poprawia bezpieczeństwo podróżowania.

Dlaczego akurat van? Zalety posiadania vana

Van to samochód wielofunkcyjny, który poradzi sobie wszędzie tam, gdzie zawiodła zwykła osobówka. Możesz do niego zapakować żonę, czwórkę dzieci i psa, a i tak pozostanie mnóstwo miejsca na bagaże, zakup czy zabranie dodatkowego pasażera w trasie.

To doskonały pojazd na bliskie i dalekie wycieczki, dzięki któremu nie będziesz musiał dokonywać wyboru pomiędzy dużą walizką a sprzętem do nurkowania czy nartami. Dzięki licznym schowkom i optymalnej przestrzeni bagażowej, w vanie zmieści się dosłownie wszystko.

Posiadając taki samochód, nigdy nie będziesz musiał wynajmować firmy od przeprowadzek ani zamawiać transportu w sklepie z meblami czy hurtowni artykułów budowlanych. To również doskonałe auto do firmy, gdy np. musisz wozić swoich pracowników na miejsce zlecenia albo stale kursujesz po towar do swojego sklepu. Wreszcie, z uwagi na gabaryty i mocny silnik, van może służyć do ciągnięcia przyczepy kempingowej oraz przewożenia quada lub łodzi.

Przedsiębiorczy charakter vana pozwoli pomoże Ci realizować codzienne i duże przedsięwzięcia, od  podwożenia gromadki dzieci do szkoły, przez rodzinny wyjazd na wakacje, aż po budowę domu czy prowadzenie firmy.

Najlepsze vany do 30 tysięcy złotych? Oto kilka najpopularniejszych modeli na rynku:  Chrysler Grand Voyager IV, Citroën C8, Reanault Espace IV, Volkswagen Sharan I, Ford Galaxy II, Honda Odyssey III.

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ