Powłoka hybrydowa, czyli niewidzialna wycieraczka służy polepszeniu widoczności podczas opadów atmosferycznych. Jej skuteczność polega na szybszym spływaniu kropel deszczu po szybie oraz usuwaniu z niej brudu. Zaletą jest także to, że poprawia ona widoczność nie tylko w za dnia, ale też w nocy. Warto zastanowić się nad zakupem tego ciekawego gadżetu.

Przy jakiej jeździe się sprawdzi i czy taki zakup się nam opłaci?

Niewidzialna wycieraczka najlepiej sprawdza się podczas jazdy samochodem przy prędkości 70-90 km/h. Dlatego też kierowcy miejscy raczej nie odczują korzyści płynących z posiadania owego dodatkowego wyposażenia. Szkoda więc w takich przypadkach wydawać tej niemałej kwoty na coś, co i tak nam się nie przyda, a wręcz może pogorszyć sytuację. Okazało się bowiem, że osiągając małe prędkości, powłoka hydrofobowa nie spełnia swojej funkcji i wręcz pogarsza widoczność. Jej dobroczynne działanie możemy dopiero zauważyć na trasach szybkiego ruchy lub autostradach.

Jest to także dobry wybór dla osób, które nie przepadają za korzystaniem ze standardowych wycieraczek, które trzeba często włączać. Można ją wypróbować na bocznych szybach, gdzie niewidzialna wycieraczka sprawdza się całkiem nieźle, ponieważ nie będą jej tam przeszkadzać wycieraczki. Jeśli chodzi o montaż to jest ona nakładana na zewnętrzną warstwę szyby, co można wykonać samodzielnie lub skorzystać z usług wyspecjalizowanych punktów.

Należy także pamiętać, jeśli ktoś zdecyduje się na zastosowanie niewidzialnej wycieraczki, że po jej nałożeniu, podczas korzystania z automatycznej myjni, nie powinno się włączać opcji woskowania, ponieważ straci ona swoje korzystne właściwości.

Z licznych przeprowadzonych testów i opinii ekspertów wynika, że warto pokusić się o zakup niewidzialnej wycieraczki, ale głównie na boczne szyby i ewentualnie lusterka. Taka forma pomocy przyda się także motocyklistom na szybie kasku, ponieważ zwykle osiągają oni duże prędkości podczas jazdy. Kupno takiego gadżetu na przednią szybę samochodu może mieć wymierne korzyści, a nawet może nieść za sobą pewne ryzyko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ