Który z kierowców nie marzy o posiadaniu samochodu z centralnym zamkiem na pilota. Jednak nie wszystkie samochody, a zwłaszcza te starsze modele, mają w wyposażeniu taki świetny gadżet. Na szczęście na rynku są dostępne gotowe zestawy do montażu, które pasują niemal do wszystkich modeli samochodów.

Czy w ogóle jest zamek centralny?

Jest to urządzenie, które pozwala użytkownikowi na otwieranie i zamykanie wszystkich dostępnych w samochodzie zamków za pomocą tylko jednego przycisku na pilocie, który trzyma w ręce. Dotyczy to również bagażników. Obecnie ten element jest standardowym wyposażeniem wszystkich pojazdów samochodowych. Starsze modele mogą mieć centralny zamek, ale nie jest on zazwyczaj sterowany za pomocą pilota. Można to jednak szybko i łatwo zmienić. Nawet ci, którzy nie mają nawet centralnego zamka, mają możliwość montażu centralnego zamka z pilotem.

Wybór zamka i przebieg jego montażu

Podstawą jest znalezienie odpowiedniego modelu zamka do naszego samochodu. Ilość drzwi ma tutaj również znaczenie. Ceny wahają się od 50 do nawet 500 złotych. Oczywiście nie należy przesadzać w żadną stronę. Ważne jest też ile pilotów znajduje się w zestawie, czy jest możliwa integracja otwierania i zamykania drzwi z kierunkowskazami pojazdu oraz czy posiadają sygnał dźwiękowy. Jeśli chodzi o sygnał dźwiękowy, to można śmiało z niego zrezygnować, ponieważ jest on zazwyczaj bardzo głośny i drażniący, co na pewno nie spodoba się pozostałym osobom.

Jeśli chodzi o montaż to na początku należy zapoznać się z instrukcją obsługi i zdecydować na jej podstawie, czy jesteśmy sobie w stanie sami poradzić z montażem. Jeśli nie, to czeka nas perspektywa wykonania usługi przez specjalistę, co będzie się równało z dodatkowym wydatkiem finansowym.

Należy pamiętać, że nieumiejętny montaż może spowodować zwarcie, a nawet powstanie ognia i spalenie pojazdu.

Do zabezpieczenia wszystkich połączeń przyda się taśma izolacyjna. Najpierw musimy przygotować sterownik i wybrać dla niego odpowiednie miejsce. Musi być nieruchomy, a przy podłączaniu go do centralki zamka, należy zwrócić uwagę na połączenia, które muszą być odpowiednio zaizolowane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ