Obecnie możemy znaleźć wiele dodatków do swojego diesla, ponieważ oferta jest bardzo bogata, ale należy przy tym pamiętać o zwróceniu uwagi na to, czy dany produkt posiada certyfikat jakości. Coraz częściej rynek zalewają jakieś niesprawdzony dodatki o podejrzanym źródle pochodzenia. Silnik wysokoprężny potrzebuje przede wszystkim wysokiej jakości paliwa, które umożliwia nam bezproblemową jazdę.

Depresator jako dodatek do paliwa

Depresator zwiększa temperaturę wytwarzania parafiny, przez co znalazł zastosowanie jako dodatek do paliwa. Jeśli próbujemy uruchomić silnik w momencie, gdy nie ma w zbiorniku paliwa zimowego, które posiada dodatki zwiększające temperaturę parafiny, a temperatura spada poniżej zera, to możemy mieć niezły problem. Oczywiście w takiej kryzysowej sytuacji użycie depresatora nie rozwiąże naszego problemu, dlatego tak ważne jest, aby stosować go jako dodatek przy każdym tankowaniu, szczególnie w okresie jesiennym oraz zimowym, kiedy spada temperatura otoczenia.

Wtryski paliwa

Mając bezpośredni wtrysk paliwa w samochodzie powinniśmy używać tylko depresatora, omijając tym samym wszelkie inne dodatki, które miałyby oczyścić nasz układ. W starszych pojazdach możemy zastosować dodatki oczyszczające układ i warto z tego raz na jakiś czas skorzystać. Takie dodatkowe środki mające właściwości czyszczące, zoptymalizują pracę układu paliwowego i wtryskowego oraz poprawią rozruch jednostki napędowej, gdy temperatura powietrza spanie poniżej zera. Zgromadzona w układzie woda, zostanie wówczas związana i usunięta. Aby uniknąć dodatkowych problemów, należy pamiętać o spuszczaniu wody z filtra paliwa i jego wymianie. Dodatki mogą pomóc, ale nie rozwiążą całego problemu.

Podnoszenie mocy

Dużo słyszy się ostatnio o dodatkach, których celem jest podniesienie liczby cetanowej paliwa, która określa zdolność paliwa do samozapłonu. Niska wartość może być powodem topornej pracy silnika, a zbyt duża utrudnia rozruch. Oprócz powyższej funkcji, dodatki takie mogą też pomóc w oczyszczeniu oraz usunięciu wody z układu, co jak wiadomo jest bardzo pomocne i wręcz wskazane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ