Nie jest łatwo zadbać o piękny wygląd auta. Nie pomagają ani warunki atmosferyczne, ani inni użytkownicy dróg. Jednak możemy sami sprawić, by oba te czynniki były mniej uciążliwe. Potrzebny nam szampon samochodowy, woski samochodowe oraz powłoki ochronne.

Ciężkie życie lakieru

Lakier samochodowy to wizytówka każdego auta. Mówiąc, że samochód jest ładny czy zadbany, mamy na myśli przede wszystkim stan jego lakieru. Nie wiemy, co się kryje pod maską, jednak zakładamy, że skoro lakier wygląda jakby przed chwilą opuścił salon, to od strony mechanicznej również auto jest w dobrym stanie. Wielu kierowców chciałoby powiedzieć o swoim aucie „igła”. Jednak może to zrobić niewielki ich odsetek. Głównie dlatego, że są dwa główne czynniki, które skutecznie odstraszają: natura oraz inni kierowcy. Padający grad, pylące drzewa, żywica czy ptasie odchody to najważniejsze z nich. Skutecznie niszczą oraz osłabiają nasz lakier. Podobnie jak nieuwaga innych użytkowników dróg, którzy mogą stuknąć, przerysować czy zahaczyć nasze auto i odjechać bez słowa.

Szampon samochodowy – dla pięknego lakieru

Jeżeli jednak nie straszne ci tego typu przeciwności, rynek kosmetyków samochodowych daje ci do walki różnorodny oręż. Utrzymanie lakieru samochodowego w dobrym stanie wymaga nieco pracy, jednak efekty z pewnością są tego warte. Potrzebny jest nam przede wszystkim szampon samochodowy. Zapomnij o myciu na myjni bezdotykowej. Najlepsze efekty uzyskasz własnoręcznie, dlatego zaopatrz się w dobrej jakości szampon samochodowy. W sieci znajdziesz wiele różnych rodzajów szamponu samochodowego. Są środki 2w1 z osuszaczem lub woskiem, jednak zdecydowana większość z nich to koncentraty, które starczą na długi czas.

Woski samochodowe i powłoki ochronne – niech lśni

Jednak sam szampon to nie wszystko. Potrzebne będą jeszcze woski samochodowe oraz powłoki ochronne. Wosk sprawi, że nasze auto będzie błyszczeć, jak po wyjechaniu z salonu. Wszystkie woski samochodowe mają te same właściwości. Jedyne, co może różnić od siebie poszczególne woski samochodowe to sposób nałożenia lub czas trwania efektu. Oczywiście szampon samochodowy i wosk to nie wszystko. One sprawią, że auto będzie cieszyło nasze oko, ale jeżeli zależy nam na ochronie przed niektórymi czynnikami zewnętrznymi, warto sprawdzić czym są powłoki ochronne. Istnieje kilka rodzajów powłok ochronnych – ceramiczna, kwarcowa i hybrydowa. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze są ceramiczne powłoki ochronne. Co daje jej nałożenie? Powłoka ochronna sprawia, że lakier jest odporny m.in. na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, działanie soli drogowej czy promieniowanie UV.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ