Pomimo tego, że w każdym samochodzie mamy dodatkowe miejsca na jakieś akcesoria, to nie raz okazuje się, że nie mamy gdzie pomieścić najważniejszych przedmiotów, które powinny być pod ręką. Warto przejrzeć zawartość takich schowków i zostawić tylko to, co przyda nam się w nagłym wypadku. Wożenie w samochodzie niezbędnych narzędzi, jest konieczne zwłaszcza podczas dłuższej trasy, gdzie jesteśmy zdani głownie tylko na siebie.

Jak skompletować zestaw niezbędnych narzędzi

Najpierw warto sprawdzić, czy mamy na stanie zapasowy i sprawny komplet żarówek. Drugą bardzo ważną rzeczą jest gaśnica, ponieważ jej brak w przypadku kontroli policyjnej, może zakończyć się mandatem. Podobnie jest z brakiem trójkąta. Ważnym elementem jest także klucz do odkręcania pon. Należy jednak podkreślić, że te standardowe klucze, które są w podstawowym wyposażeniu samochodu, mogą nas zawieść w przypadku bardziej opornych śrub. Warto więc zdecydować się na zakup solidnego klucza, który starczy nam na bardzo dług czas i na pewno nas nie zawiedzie podczas jakiegoś wypadku drogowego. Pamiętajmy także o zakupie zapasowych bezpieczników, które będą dopasowane do naszego pojazdu.

Dodatkowe akcesoria samochodowe

Rękawice ochronne są niedrogie, ale bardzo przydatne, zwłaszcza podczas konieczności samodzielnej naprawy naszego samochodu. Warto więc je kupić, ponieważ ochronią nas przed brudem oraz ewentualnymi skaleczeniami, które nam grożą podczas majsterkowania. Dobrym pomysłem jest kupno kompresora pod zapalniczkę, ponieważ niezależnie od miejsca w którym się zatrzymamy, będziemy w stanie napompować oponę. Cena takiego kompresora mieści się średnio w dwudziestu złotych. Jeśli stan naszej wiedzy i umiejętności pozwala na samodzielne majsterkowanie pod maską samochodu, to można śmiało zakupić małą skrzynkę z narzędziami, w której znajdą się płaskie klucze o standardowych rozmiarach, taśma izolacyjna, wkrętak płaski i krzyżakowy, szczypce, kombinerki oraz kawałek drutu lub sznurka. Przy wyborze jakichkolwiek narzędzi należy się przede wszystkim kierować ich jakością, a dopiero później ceną. Złamanie się klucza podczas odkręcania śrub postawi nas w patowej sytuacji i pogłębi tylko powstały problem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ