Wraz z postępem technicznym, uzyskaliśmy łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju przeróżnych dodatków samochodowych, które mogą ułatwić jazdę niejednemu kierowcy. Obecnie można nawet skorzystać z możliwości podgrzewania lusterek, co sprawdzi się szczególnie w okresach zimowych.

Co dają podgrzewane lusterka?

Okazuje się, że podgrzanie lusterek może mieć zastosowanie nie tylko zimową porą i są zazwyczaj montowane w niemal wszystkich nowszych modelach samochodów osobowych oraz dostawczych. W mroźne dni przydadzą się do odszraniania szyb bez konieczności ich skrobania, co bardzo ułatwia życie kierowcy. Dodatkowym tego plusem jest fakt, że lusterka są dzięki temu mniej narażone na ewentualne zarysowania, które powstają podczas szybkiego skrobania. Kolejną korzyścią, jest odparowywanie wody podczas jazdy w deszczu, więc nie musimy się zatrzymywać co jakiś czas, aby przetrzeć lusterka. Są one więc bardzo ekonomiczne i możemy zaoszczędzić wiele czasu, który jest teraz dla każdego na wagę złota. Podgrzewane lusterka słyną również z tego, że samoczynnie oczyszczają się, gdy są są zaparowane pod wpływem panującej na zewnątrz mgły.

Montaż lusterek i potrzebne dodatki

Pierwsze co potrzebujemy to odpowiednie maty podgrzewające, na których rozmiar musimy zwrócić szczególną uwagę. Większość z nich ma standardowy rozmiar, pasujący do prawie każdego modelu samochodu. Mata powinna posiadać dodatni współczynnik temperaturowy grzałki. Dzięki niemu prąd będzie malał wraz ze wzrostem temperatury, przez co unikniemy ewentualnego przegrzania czy niebezpiecznego przepalenia.

Kolejnym elementem jest lusterko asferyczne, które zapewnia duże powiększenie pola widzenia wraz z uchwyceniem martwego pola. Ceny niestety takich lusterek nie należą do najtańszych, ponieważ są one montowane w drogich samochodach i cena jest uzależniona od modelu auta.

Przyda się również lutownica, śrubokręt oraz taśma izolacyjna, które zapewniają nam szybszy i łatwy przebieg montażu.

Jeśli chodzi o sam montaż, to bez problemu poradzimy sobie z nim samodzielnie, a jeśli nie, to można zwrócić się o pomoc do mechanika samochodowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ