W ostatnim czasie przeprowadzono badanie społeczne, podczas którego polskich kierowców porównywano do zwierząt. Okazuje się, że na krajowych drogach pojawiają się przede wszystkim lwy. To kierowcy kompetentni, doświadczeni, skoncentrowani, opanowani i odpowiedzialni. Sprawdź, kto jeszcze siedzi za kierownicą pojazdów zarejestrowanych w Polsce.

Polskich kierowców często porównuje się też ze słoniami. Nie ma to jednak nic wspólnego z powolną jazdą. Słonie są przecież troskliwe i opiekuńcze, lubią też życie w stadzie. Tacy są polscy kierowcy – lubią podróżować z pasażerami, są towarzyscy, ale przy tym odpowiedzialni.

Osoby, które posiadają prawo jazdy, można też porównać z żyrafami. To wesołki, amatorzy długiego podróżowania. Do każdej jazdy przygotowują się jednak dokładnie, lubią wszystko dokładnie zaplanować. Dbają też o swoje samochody i szukają oszczędności. Jeśli wybierają auto na gaz, to wybierają najlepsze silniki do instalacji gazowej. Jeśli mają „benzyniaka”, to tankują najlepszej jakości paliwo. I to się oczywiście chwali.

15% badanych uważa się za tygrysy. To kierowcy impulsywni. Lubią ekstremalne wrażenia i kręte drogi. Nie dla nich nudne podróżowanie. Wybierają mocną dawkę adrenaliny i uznają, że na drodze to im należy się podporządkować. Nie da się ukryć, że to kierowcy, którzy w sytuacji zagrożenia mogą być nieco agresywni i nieprzewidywalni.

Kolejna grupa to lemury. To kierowcy, którzy czerpią radość z podróżowania, ale nigdy nie wybierają się w drogę bez dobrego przygotowania. Mają spore doświadczenie i najlepsze kwalifikacje. To kierowcy, dla których prowadzenie pojazdów jest nierzadko życiową pasją, którą stale rozwijają. Często nie wystarczy im kategoria „B”. Dokształcają się, posiadają na przykład certyfikaty na podesty ruchome. Uprawnienia na takie nie są dla nich większym problemem, a bardzo często są furtką do spełniania także zawodowych ambicji.

Ostatnia grupa to gepardy. To kierowcy, którzy uwielbiają szybką jazdę i ryzyko. Nienawidzą stać w korkach, a najlepsze podróżowanie to takie, które odbywa się poza miastami, na pustych drogach dobrej jakości i autostradach, na których mogą rozwijać sporą prędkość. Kierowcy z tej grupy doskonale wyczuwają możliwości opanowania kierownicy, ale i warunków panujących na drodze. Ich jazda przebiega bardzo często na dopuszczalnej granicy.

Jak widać, opis polskich kierowców może mieć charakter nieco z przymrużeniem oka. Jeśli jednak przemyślimy te kwestie, okaże się, że w przypadku każdego gatunku istnieje ziarenko prawdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ