Wciągarki elektrycznie to urządzenia o najbardziej zaawansowanej technologii spośród innych rodzajów wciągarek, które dostępne są obecnie w sprzedaży. Tego typu sprzęt wyposażony jest w elektryczny napęd, który znaczenie ułatwia i przyspiesza pracę. Najwyższej klasy modele wciągarek mogą być sterowane zdalnie, dzięki czemu ich obsługa jest naprawdę komfortowa. Maksymalny udźwig wciągarek elektrycznych to 10 ton, podobnie zresztą jak nieco mniej zaawansowanych wciągarek łańcuchowych. Czym różnią się od siebie te dwa rodzaje wciągarek?

Różnice między wciągarką elektryczną a łańcuchową

Maksymalny udźwig wciągarki elektrycznej jest taki sam jak łańcuchowej i wynosi 10 ton. Jednak to wciągarki elektryczne są najbardziej pożądane w motoryzacji oraz w wielu innych branżach. Wynika to przede wszystkim z tego, że wciągarką elektryczną można sterować radiowo, a do tego umożliwia ona przenoszenie ładunków na znacznie większe odległości niż wciągarka łańcuchowa. Niektóre modele elektryczne wyposażone są także w profesjonalne zabezpieczenia, np. przeciwwybuchowe, których nie ma w urządzeniach łańcuchowych. Zobacz również „Pomocna wyciągarka samochodowa„.

Wciągarki elektryczne wykorzystywane są dosłownie wszędzie – w przemyśle, budownictwie, motoryzacji czy leśnictwie. Preferowane są zwłaszcza modele linowe, które można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Zakres temperatur, w których mogą bez przeszkód pracować, wynosi -20 – 40 st. C. Zaletą wciągarek łańcuchowych jest natomiast to, że nie wymagają one zasilania, dlatego często wykorzystywane są tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia sprzętu do sieci elektrycznej.

Najlepsze wciągarki

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli wciągarek, które sprawdzają się w różnych warunkach, jednak zdecydowanie najwyższą jakość zapewniają urządzenia marki Dragon Winch. Maszyny różnią się od siebie parametrami technicznymi i mogą być użytkowane m.in. przez pomoc drogową, służby ratownicze czy wielbicieli off-road. Urządzenia są proste w montażu oraz użytkowaniu, a przy tym niezawodne i trwałe. Wynika to przede wszystkim z zastosowania solidnych obudów oraz wysokiej klasy komponentów. Dzięki dużej liczbie modeli znalezienie rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb jest naprawdę łatwe.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ