Kamery samochodowe pełnią kilka funkcji? Albo zdajesz sobie sprawę jak bardzo mogą ułatwić i przyspieszyć całą procedurę powypadkową? To i jeszcze wiele innych ciekawostek dowiesz się z poniższego wpisu, gdzie postaraliśmy się przedstawić Wam rejestratory jazdy z zupełnie innej strony, jakiej jeszcze nie znaliście.

#Nagrywanie z przodu i z tyłu jednocześnie

Nie musisz wybierać samej kamerki na przód, która będzie nagrywać całą trasę przed Tobą, ale możesz zaopatrzyć się w komplet dwóch rejestratorów, gdzie drugą częścią będzie kamerka cofania. Zestaw ten jest zdecydowanie bardziej przydatny, ponieważ możesz jednocześnie rejestrować obraz z tyłu i przodu, a dodatkowo korzystać w z funkcji trybu parkingowego.

Wówczas zamontowany również w środku wyświetlacz pokazuje podczas cofania, co znajduje się za nami. Sam ekran może być osobnym urządzeniem, połączony z kokpitem w samochodzie, a także zintegrowany z nowoczesnym lusterkiem wstecznym, które jednocześnie pełni funkcje wyświetlacza tylnej kamery. Samo nagrywanie odbywa się zaraz po włączeniu silnika, chyba że ustawisz rejestrator inaczej i będzie on monitorować Twój samochód nawet przez całą noc.

#Połączenie WiFi

Niektóre kamery są również wyposażone w moduł łączenia poprzez WiFi, dzięki czemu nawet Twój rejestrator bez wyświetlacza Smartcams może być kompatybilny z Twoim smartfonem. W rezultacie daje to wiele możliwości, jak na przykład przeglądanie nagrań z konkretnego dnia wraz z funkcją przewijania, by znaleźć odpowiedni moment. Pozwala to także na własnoręczne sterowanie kamerką ze swojego telefonu, co znacznie ułatwia sprawę.

Połączenie WiFi możliwe jest w każdej chwili, dzięki czemu Twój telefon może służyć jednocześnie jako wyświetlacz rejestratora jazdy. Ponadto pozwala to także na zaprogramowanie w kamerze samochodowej nadajnika GPS, który następnie łącząc się z siecią pozwala na włączenie funkcji nawigowania. To zdecydowanie przełomowy wynalazek, który pozwala korzystać z Twojej kamerki również jako mapy, która pomoże dotrzeć Ci do wyznaczonego celu.

#Pomiar prędkości i inne bajery

Na pewno wśród nowszych modeli kamer samochodowych znajdziesz także właściwości mierzenia prędkości wraz z przebiegiem kilometrów, co niekoniecznie posiada każdy samochód nowszej generacji. To sprytne rozwiązanie dla osób, których auta nie należą do świeżo wyprodukowanych, dlatego też mają okazję wyposażyć ich wnętrze w innowacyjny sprzęt, dzięki któremu możliwe staje się analizowanie przemierzonej trasy.

W rezultacie powstaje sposobność sprawdzenia z jaką prędkością przemierzałeś konkretne dystanse, a także ile kilometrów właśnie pokonałeś. Wówczas znacznie prościej można obliczyć spalanie w czasie podróży, co z kolei pozwoli Ci przewidzieć podobne sytuacje i zaplanować zużycie paliwa. Każdy odcinek drogi możesz również obejrzeć na swoim telefonie w dowolnym momencie, a nawigacja będzie prowadzić Cię do konkretnego miejsca – taka wizja brzmi naprawdę obiecująco, dlatego koniecznie musisz zaopatrzyć się w nowszą kamerkę samochodową. Ułatwi ona każdą drogę, a jednocześnie zabezpieczy Cię w razie jakiejkolwiek kolizji, gdzie materiał dowodowy będzie od razu w Twoich rękach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ