Wybór odpowiednich części samochodowych do samochodów marki Audi jest bardzo ważna. Są to samochody doskonałej klasy, dlatego też jeżeli jesteśmy w ich posiadaniu musimy odpowiednio o nie dbać. Ważne są, między innymi odpowiednie wycieraczki samochodowe do Audi, które mają za zadanie usuwać z przedniej szyby piach, kurz, błoto, jak również inne zabrudzenia, nie zostawiając przy tym żadnych nieestetycznych i utrudniających widoczność smug. Nie warto decydować się na najtańsze modele, ponieważ takie na pewno nie posłużą nam długo. Jakie wycieraczki, zatem najlepiej się sprawdzą?

Wycieraczki samochodowe do Audi i ich rodzaje

Obecnie, na rynku mamy kilka rodzajów wycieraczek samochodowych. Jednym z nich są wycieraczki szkieletowe, które niekiedy nazywane są także przegubowymi. Zdecydowanie możemy spotkać je w modelach samochodów, które wyprodukowane zostały kilkanaście lat temu. Wycieraczki takie, zbudowane są ze szkieletu metalowego, który oparty jest na kilku ramionach z ruchomymi połączeniami. Dzięki takiej konstrukcji, gumowe pióro przyjmuje kształt szyby i jest do niej przeciskane. Niestety nie zawsze docisk jest równomierny, przez co szyba może nie być idealnie przeczyszczona. Ponadto, wycieraczki takie nie są w przeciwieństwie do nowoczesnych wycieraczek odpływowe, przez co ich cena nie jest wygórowana. Dodatkowo wycieraczki te zapewniają wymianę samych gumowych piór, które mogą kosztować kilka złotych. Kolejnym typem wycieraczek samochodowych, są wycieraczki samochodowe do Audi płaskie, które nazywane są także bezszkieletowym. Wycieraczki takie, mają aerodynamiczny profil oraz niewielką powierzchnię, przez co są one bardzo ciche. Trzecim typem wycieraczek, są tymczasem wycieraczki hybrydowe, które stanowią połączenie wycieraczek szkieletowych oraz płaskich. Są one wykonane na podstawie szkieletu, który jest obudowany plastikiem, dzięki czemu mają kształt opływowy. W związku z tym, dobrze dociskają się do szyby i pracują bardzo cicho.

Wycieraczki ze szkieletem, czy bez?

Żeby móc odpowiednio dobrać wycieraczki samochodowe do naszego Audi, musimy w sklepie motoryzacyjnym podać jego model. Na tej podstawie, sprzedawca będzie mógł wybrać odpowiedni model wycieraczek i ich długość. Możemy również kupować wycieraczki w hipermarketach, ale tutaj nie będziemy mieć pewności, czy wybierzemy dobrze i też nie możemy oczekiwać dobrej jakości, ponieważ są to zazwyczaj chińskie podróbki. Zawsze lewe pióro jest dłuższe od prawego, a wynika to z geometrii szyby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ