Złomowanie aut w Koszalinie – poradnik dla właścicieli starych samochodów

0
632

Złomowanie samochodów to usługa często wybierana w Koszalinie. Miasto to oraz otaczający je region są w dużym stopniu zmotoryzowane. Na dużą ilość użytkowanych aut składają się nie tylko właściciele będący osobami fizycznymi, ale również kierowcy prowadzący samochody służbowe. To właśnie handel (także na długi dystans) oraz naprawa samochodów są dwoma najczęściej podejmowanymi rodzajami działalności gospodarczej w Koszalinie. Jeśli jesteś właściciele samochodu, który nie nadaje się do użytkowania ze względu na jego wybrakowanie, usterki lub po prostu zużycie – poniżej podpowiemy jak odnaleźć stację demontażu w Koszalinie.

Jak pozbyć się warku auta – i na tym zarobić?

W Koszalinie zarejestrowanych jest około 70-80 tysięcy pojazdów, z czego ponad 50 tysięcy to samochody osobowe. Statystycznie, wiek przeciętnego pojazdu to ponad 15 lat. Jest to region, w którym popularnością cieszą się m.in. samochody używane, z drugiej ręki, a tym samym – podatne na dalsze awarie i usterki. Dlatego kierowcy Koszalina często stają przed problemem – jak pozbyć się wraku starego auta?

Możliwości stojące przed nami w takiej sytuacje są różne. Potencjalnie, zainteresowani naszym samochodem mogą być właściciele komisów, skupów aut, a także stacji demontażu. Do tych ostatnich należy udać się, gdy samochód nie nadaje się do dalszego użytkowania i jest niebezpieczny w czasie jazdy na drodze.

Choć złomowanie jest opcją wybieraną w ostateczności (gdy nie ma szans na znalezienie kupca) to jednak możemy na niej nieco zarobić. Przede wszystkim – pracownicy stacji demontażu zważą nasz pojazd oraz poddadzą go ocenie technicznej. Na tej podstawie zaproponują kwotę w zamian za odsprzedanie wraku. Transakcja odbywa się na miejscu i często od razu przypieczętowana jest wypłatą ustalonej kwoty.

Zaletą wyboru stacji demontażu jest szybkie załatwienie formalności. Stacja odkupuje od nas pojazd, stając się jego prawnym właścicielem. Pracownicy dopełnią też za nas dalszych administracyjnych formalności.

Stacja demontażu aut w Koszalinie – gdzie zezłomować stary pojazd?

Złomowanie aut w Koszalinie jest szczególnie prostym i praktycznym rozwiązaniem. Niektóre stacje demontażu – na przykład Car-Gryf – pracują przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia. Za złomowane pojazdy wypłacana jest kwota, które wysokość zależy m.in. od masy samochodu. Jeśli w samochodzie brakuje elementów zaniżających jego wagę – możliwe jest niewielkie obniżenie ostatecznej kwoty.

Zaletą wyboru Car-Gryf są wysokie ceny, bardziej korzystne niż w przypadku wielu pojedynczych stacji demontażu. W przeciwieństwie do nich, Car-Gryf to dobrze prosperująca sieć stacji o zasięgu obejmującym niemal cały kraj. To pozwala na zaproponowanie bardziej korzystnych cen, które przebijają oferty konkurencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ