Ursus C-330 – co warto wiedzieć o tym modelu ciągnika?

0
676

Ursus to marka, która od lat cieszy się ogromnym uznaniem. Na rynek marka ta przez wiele lat wypuściła wiele modeli ciągników. Wśród nich jest ciągnik Ursus C-330. To model cieszący się dużą popularnością wśród rolników. Choć ciągnik ten przestał być produkowany w 1987 roku to wciąż spotkać można go w wielu gospodarstwach rolnych. Co warto wiedzieć o tym konkretnym ciągniku?

Przeznaczenie ciągnika Ursus C-330

Ciągnik Ursus C-330 wykorzystywany jest głównie w małych i średnich gospodarstwach rolnych. Co ważne, ciągnik ten stosowany jest przy różnych pracach – nie tylko wyłącznie w przypadku prac w polu. Dobrym przykładem mogą być tu choćby prace związane z wyrębem drzew. Szerokie przeznaczenie ciągnika Ursus C-330 wynika z kilku powodów. Jednym z nich jest z pewnością fakt, iż ciągnik ten cechuje się wysoką trwałością materiałów, z których jest wykonany. Bardzo wytrzymała jest choćby szyba C 330. Ponadto ciągnik ten cechuje ekonomiczność oraz nieduże rozmiary. Dzięki temu śmiało może być stosowany do dość ciężkich prac rolniczych.

Zalety ciągnika Ursus C-330

Duża popularność ciągnika Ursus C-330 wynika z wielu jego zalet. Jedną z takich zalet jest dwustopniowe sprzęgło. Dzięki temu ciągnik ten bez problemu współpracować może z innymi maszynami rolniczymi. Mowa tu o maszynach, które wymagają zatrzymania się ciągnika w czasie pracy maszyny, która napędzana jest wałkiem. Ogromną zaletą ciągnika Ursus C-330 jest także jego duża funkcjonalność. Wynika to z niewielkich rozmiarów tego modelu. Jeśli dodać do tego dużą wytrzymałość i odporność to ciągnik ten może być wykorzystywany przy wielu różnych pracach. Mówiąc o zaletach wspomnieć należy także o bezpieczeństwie dla kierującego. Wpływ ma na to wytrzymała szyba C 330.

Popularność ciągników Ursus C-330

Ciągniki Ursus C-330 cieszą się niezmienną popularnością od początku swojego istnienia. Wielu rolników wciąż docenia ogromne możliwości tych ciągników. Lekkość, funkcjonalność i niewielkie rozmiary. Wszystko to pozwala na wykonywanie przez ten ciągnik różnych manewrów podczas pracy. Nie bez znaczenia jest także dostępność części do tego modelu ciągnika. W większości sklepów z częściami do maszyn rolniczych zakupić można niemal wszystkie części do Ursusa C-330 oraz elementy konstrukcyjnem takie jak szyba C 330. Co ważne, mowa tu nie tylko o częściach oryginalnych, ale także o zamiennikach. Daje to możliwość zakupu wysokiej jakości części w bardzo atrakcyjnych cenach. Awaria Ursusa C-330 nie stanowi zatem żadnego problemu. Każdą część można szybko wymienić na nową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ