Wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania, czy to w celach prywatnych, czy służbowych, często wybieramy pociąg lub autobus jako środek transportu. Czasami dłuższe pobyty w obcym miejscu wymagają od nas przemieszczania się. A jak wiadomo nieznajomość dokładnej topografii miasta oraz jego sieci komunikacji publicznej może powodować problemy w dotarciu na przykład z hotelu do jakiejś atrakcji turystycznej czy siedzimy naszego kontrahenta. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie na miejscu z usług wypożyczalni samochodów. W dobie smartfonów i nawigacji satelitarnej przemieszczanie się autem jest na pewno wygodniejsze, bezpieczniejsze oraz szybsze.

Niejednokrotnie kierunkiem naszych wyjazdów wakacyjnych jest Trójmiasto, a szczególnie Sopot. Nieraz chcielibyśmy zwiedzić coś więcej niż samą pomorską aglomerację, dlatego dobrym pomysłem jest wypożyczenie auta. Wpisanie w wyszukiwarkę internetową „wynajem samochodu Sopot” sprawi, że dostaniemy wiele wyników z interesującymi nas ofertami. Wypożyczenie samochodu, podczas wakacji, umożliwi zwiedzenie również innych okolicznych miejscowości Pomorza, które oferują ciekawe atrakcje oraz piękne widoki.

Natomiast częstym kierunkiem wyjazdów biznesowych jest konurbacja śląska, która obejmuje takie miasta jak m.in. Katowice, Gliwice, Bytom, Rudę Śląską oraz Zabrze. Miasta te leżą w bardzo bliskiej odległości od siebie, co skutkuje tym iż niektóre sprawy trzeba załatwiać w kilku miejscach. Świetnym sposobem na podróżowanie między nimi jest wynajęte auto. Firmy często lokują swoich pracowników w mniejszych miejscowościach takich jak np. Zabrze, aby ograniczać koszty. W internecie pod hasłem „wypożyczalnia samochodów Zabrze” jest kilka ciekawych ofert, które mogą znacznie ułatwić wyjazd służbowy.

Samochód zastępczy

Za tego typu usługami przemawia jeszcze obecna sytuacja epidemiologiczna. O ile w połączeniach między miastowych można utrzymać odpowiednią odległość między pasażerami, o tyle w przypadku komunikacji miejskiej jest to niemożliwe.

Jednakże gdy na wyjazd zdecydujemy się pojechać własnym autem, czasami może przydarzyć nam się stłuczka lub wypadek. W takim przypadku kiedy występujemy w roli poszkodowanego, należy nam się samochód zastępczy od ubezpieczyciela np. InterRisk, AXA, Warta itp. Samochód zastępczy z OC InterRisk powinniśmy otrzymać na cały okres trwania naprawy, niezależnie czy stwierdzono szkodę całkowitą, czy częściową. Do czasu naprawy wlicza się, poza faktyczną pracą, również oczekiwanie na kosztorys oraz sprowadzenie części. Warto również pamiętać, że auto zastępcze powinno być tej samej klasy co nasz samochód.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ