Nie każdy wymieniający samochód na inny rozgląda się za fabrycznie nowym egzemplarzem. Wielu doradców podpowiada, że to właśnie zakup 2 – 3-letniego samochodu może być najbardziej opłacalny – technicznie wszystko jest bez zarzutu, ale cena jest zazwyczaj nawet o połowę niższa. O czym warto wiedzieć, rozglądając się za używanym samochodem?

Po pierwsze – dobrze oceń stan techniczny

Według zapewnień sprzedających każdy oferowany pojazd jest w idealnej kondycji i w zasadzie mógłby służyć jako wzór dla innych obecnych na rynku samochodów. Niestety od deklaracji do stanu faktycznego daleka droga – wiele z oferowanych pojazdów, nawet użytkowanych tylko kilka lat znajduje się w opłakanym stanie. Bardzo często ewentualnych problemów, mogących ujawniać się także w przyszłości nie da się odkryć, nie dysponując odpowiednią aparaturą i doświadczeniem. Dlatego każdego roku tak wielu kupujących nabywa pojazdy, których stan pozostawia wiele do życzenia. I choć w międzyczasie przepisy stały się znacznie bardziej przychylne i w wielu wypadkach możliwe jest domaganie się zwrotu pieniędzy (zwłaszcza przy zakupie od firmy), to mimo wszystko oznacza to komplikacje, utratę czasu i nerwów. Z tego powodu znacznie lepiej skorzystać z pomocy mechanika – w najgorszym razie stracisz kilkaset złotych za diagnozę, zamiast wydać wielokrotnie więcej na naprawy. A nerwów i negatywnych emocji nie sposób wycenić.

Po drugie – skorzystaj z atrakcyjnych opcji finansowania

Dla większości osób zakup używanego samochodu oznacza konieczność opłacenia transakcji gotówką, co działa zniechęcająco i sprawia, że osoby niedysponujące odpowiednimi środkami skłaniają się raczej ku zakupowi nowego auta na raty. Tymczasem jest całkiem spora liczba dealerów i pośredników oferujących używane samochody na raty – w doskonałej kondycji, uprzednio poddanych weryfikacji i w różnych wariantach. W ten sposób można nabyć kilkuletni samochód z dogodnym finansowaniu, płacąc raty będące jedynie częścią tego, co należałoby zapłacić, decydując się na zakup nowego pojazdu.

Samochody używane – okazja dla każdego?

Jeśli tylko dobrze poszukasz, upewnisz się co do stanu technicznego i wykażesz się odrobiną cierpliwości, to bez problemu znajdziesz wymarzony pojazd, płacąc za niego jedynie niewielką część środków, które kosztowałby samochód z salonu. To świetna okazja, żeby wymienić pojazd na nowszy, wyciskając równocześnie maksimum z posiadanych środków. Rozważ również tę opcję, gdy następnym razem pomyślisz o wymianie samochodu na lepszy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ