Marzysz o tym, aby przejechać się Lamborghini? A może zawsze chciałeś zasiąść za kierownicą Forda Mustanga? Skorzystaj z oferty wypożyczalni samochodów sportowych!

Wielu osobom wypożyczalnie samochodowe kojarzą się z pojazdami przeznaczonymi do używania na co dzień – osobowymi, dostawczymi. Można wynająć je w przystępnych cenach po nawet kilkadziesiąt złotych na dzień. Jednak to jeszcze nie wszystkie modele, jakie można wypożyczyć. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się wypożyczalnie specjalizujące się w samochodach sportowych.

Wypożyczalnie sportowych samochodów coraz popularniejsze

Sportowe auta są drogie i na ich zakup mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Wypożyczalnia staje się zatem atrakcyjnym wyborem dla każdego, kto chciałby poprowadzić najszybsze i najbardziej prestiżowe bolidy na świecie.

Na terenie Polski można bez problemu znaleźć wiele wypożyczalni oferujących wynajem samochodów sportowych na dogodnych warunkach. Usługi tego typu są zamawiane zarówno przez osoby prywatne – by spełnić swoje marzenia, na eventy jak śluby, wieczory kawalerskie, jak i przez firmy, na przykład z okazji eventów. Inne zastosowanie wypożyczalni to wynajem aut do kręcenia spotów, filmów i innych materiałów.

Możliwość wynajęcia samochodów sportowych w przystępnych cenach daje zatem szansę na spełnienie marzeń, które dotychczas nie były łatwe w realizacji. Z jakimi kosztami trzeba się wówczas liczyć? Jakie warunki trzeba spełnić, aby poprowadzić sportowe auto z wypożyczalni?

Wynajem samochodów sportowych – ile kosztuje?

W wypożyczalni samochodów sportowych za wynajem prestiżowego auta należy zapłacić więcej niż za zwykłe auto osobowe. Koszty nie są jednak bardzo wysokie, biorąc pod uwagę wartość luksusowych samochodów. Co więcej, wynajem najczęściej następuje na jeden lub kilka dni, dlatego koszty w ogólnym rozrachunku nie są zaporowe.

Rozliczenie za wynajem prowadzone jest w dwóch wariantach – godzinowo oraz dobowo. Wynajem godzinowy jest najczęściej wybierany na różne eventy, na przykład na ślub. Wynajem dobowy z kolei jest lepszy wtedy, gdy z auta planuje się korzystać dłużej, na przykład podczas wyjazdu, nagrywania filmu.

Ceny wynajmu godzinowego rozpoczynają się najczęściej od około 200 złotych za jedną godzinę. W przypadku wynajmu dobowego koszt najczęściej wynosi od około 1000 do 2500 złotych za jedną dobę. Oczywiście, ceny te są szacunkowe, dlatego w celu sprawdzenia dokładnych kosztów należy zwrócić uwagę na cenniki zamieszczone na stronach internetowych wypożyczalni.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta sportowego?

Decydując się na wynajem samochodów sportowych, należy także zwrócić uwagę na parę różnych kwestii związanych z usługą. Wśród nich znajdują się:

  • Warunki wynajmu – najczęściej wypożyczalnia wymaga, aby klient był w określonym wieku, na przykład miał minimum 25 lat.
  • Kaucja – najczęściej nie jest pobierana, lecz niektóre wypożyczalnie stosują ją przy wynajmie. Może wynieść nawet parę tysięcy złotych.
  • Limit kilometrów – wynajem z limitem kilometrów będzie dodatkowym kosztem, gdy zostanie on przekroczony. W przypadku dłuższych tras warto poszukać ofert bez limitu kilometrów.
  • Ubezpieczenie – samochody najczęściej mają pełne ubezpieczenie, ale warto pamiętać o tym, że klient może ponosić koszty wywołanych przez siebie kolizji, wypadków do określonej kwoty – należy zapoznać się z umową ubezpieczeniową.

Zatem wynajem samochodów sportowych to najlepsza oferta dla osób, które chciałyby zasiąść za kierownicą luksusowej maszyny. Dogodne warunki i nie tak wysokie koszty wynajmu powodują, że jest to oferta, która wzbudza duże zainteresowanie wśród amatorów motoryzacji. Więcej informacji o usługach wypożyczalni można znaleźć już teraz online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ