W Ameryce wszystko jest big, toteż i samochody osiągają słuszne rozmiary. Wóz made in USA to prawdziwy postrach szos, zwłaszcza w kraju zdominowanym przez kompakty. Widoczny już z daleka, wyróżniający się na parkingu, nie do podrobienia przez euroazjatyckich producentów. Na polskich drogach samochody amerykańskie wciąż należą do rzadkich okazów, ale kiedy już się pojawią – zawsze wzbudzają podziw i szacunek. Co sprawia, że chcemy sprowadzać je aż zza oceanu, bez względu na trud logistyczny i koszty?

Auta amerykańskie – legendy motoryzacji w pięknym stylu

pexels-photo-166126Potężna sylwetka, mocny silnik i wysoki komfort jazdy nie pozostawiają wątpliwości, że to właśnie Stany Zjednoczone tworzą legendy motoryzacji. To konkretne pojazdy przystosowane do ciężkiej nogi i szerokiej autostrady. Zapewniają kierowcy status „pana i władcy” w ruchu drogowym, jednocześnie ciekawie ubarwiając sztampową infrastrukturę. Karoseria lakierowana we wszystkich kolorach tęczy zapewnia przyjemną dla oka odmianę przy monotonnych szarościach i zgniłej zieleni.

Pożądanie do samochodów amerykańskich wzrasta, jeśli uświadomimy sobie ich solidną konstrukcję, która nie sprawia problemów przy remontach i zapewnia pasażerom maksimum bezpieczeństwa. Czystą magią są amerykańskie silniki benzynowe, które nie zawodzą na długich dystansach i pracują bezawaryjnie nawet gdy na liczniku wybije kilkaset tysięcy kilometrów. Co ważne – amerykańskie wozy można łatwo przerobić na gaz, co ma niebagatelne znaczenie przy kilkulitrowych jednostkach napędowych.

Problem mogą stanowić jedynie przestarzałe modele automatycznych skrzyni biegów, które wykazywały tendencję do przegrzewania. Skrzynie elektroniczne nowej generacji są o niebo wytrzymalsze i bardziej ekonomiczne, co ma duże znaczenie dla kierowców, którzy nie mogą odżałować braku tradycyjnego lewarka. Wreszcie, za „amerykanami” przemawia po prostu cena – nawet po opłaceniu akcyzy, cła, podatku i kosztów transportu morskiego, zakup luksusowego auta z Ameryki opłaca się bardziej niż zakup tego samego egzemplarza z rynku europejskiego.

Jak kupić samochód z Ameryki?

Samochody amerykańskie są piękne i tanie, ale sprowadzenie ich wymaga niezłej logistyki. Jeśli chcemy samodzielnie podjąć to wyzwanie, musimy pamiętać o załatwieniu wizy – bez niej nie wpuszczą nas na teren USA. Koszty wyjazdu i transportu mogłyby niebezpiecznie zbliżyć się do granicy opłacalności przedsięwzięcia, dlatego większość chętnych rezygnuje z osobistego sprawdzenia samochodu na miejscu. Możemy natomiast skorzystać z pomoc pośredników, np.  znajomego mieszkającego w Stanach albo firm specjalizujących się w zakupie samochodów z USA. Takie firmy nie tylko zajmą się transportem transoceanicznym, ale również znajdą dla nas wymarzone auto, sprawdzą jego stan techniczny, załatwią niezbędne opłaty i zajmą się wszystkimi formalnościami. Ostatnią, ale i najbardziej popularną opcją, jest zakup wozu już sprowadzonego do Polski i gotowego do rejestracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ