Urządzając warsztat lub garaż przestrzeń trzeba dobrze zaplanować. Umeblowanie przestrzeni użytkowej warto przemyśleć przede wszystkim pod kątem jej użyteczności. Jedno jest pewne – w takim pomieszczeniu muszą znaleźć się regały! W garażu czy warsztacie zwykle znajdują się przeróżne przedmioty. Nie tylko te oczywiste, jak narzędzia, elektronarzędzia, ale także te, na które nie ma miejsca w domu. W przypadku braku spiżarni to właśnie regał w garażu często pełni jej funkcję. Warto, aby taki regał nie był zbyt głęboki, aby mieć łatwy dostęp do wszystkich słoików. Idealnie sprawdzi się w tym wypadku regał sosnowy, z ażurowymi półkami z drewnianych szczebelków, który można łatwo wyczyścić.

Do typowych dla garażu, czy warsztatu narzędzi i elektronarzędzi sprawdzi się natomiast regał metalowy. Może być on mocno obciążony, najmocniejsze modele udźwigną nawet 265 kilogramów. Przy wyborze regału, poza tak oczywistymi parametrami jak wymiary i nośność, należy zwrócić uwagę na sposób montażu. Regały warsztatowe są montowane na dwa sposoby i dzielą się na regały zatrzaskowe i regały skręcane. Te pierwsze są dużo łatwiejsze w montażu, wystarczy kilka kliknięć i możemy rozpocząć układanie narzędzi na półkę.

Co ważne, wybierać możemy z gotowych zestawów regałów lub skomponować je samodzielnie. Dzięki dostępnym w Bricoman (https://www.bricoman.pl/warsztat-i-bhp/regaly-warsztatowe-szafki-gasnice/regaly-warsztatowe) gotowym elementom takim jak kątowniki, półki i belki wzmacniające, możemy „skroić” regały warsztatowe na miarę naszego pomieszczenia i wykorzystać przestrzeń maksymalnie. A jak wiadomo, w garażu czy warsztacie przechowywane są przeróżne przedmioty. Dlatego przy organizacji przestrzeni warto przemyśleć ilość regałów. Jeżeli mamy wolne miejsce, którego nie potrzebujemy do innych celów, warto od razu zaplanować większą ilość półek. Dodatkowa przestrzeń do magazynowania pozwala bowiem na znacznie lepsze zorganizowanie przestrzeni mieszkalnej. Na regałach można ustawić zamknięte pudła, dzięki czemu nie ma obawy, że przechowywane przedmioty pobrudzą się, czy zakurzą.

W ten sposób można zaoszczędzić przestrzeń np. w kuchni, pakując do pudeł sprzęty, których używamy jedynie sporadycznie. Regały magazynowe są np. idealnym miejscem do przechowywania zastawy stołowej w pudłach, czy sprzętu sportowego, a nawet opakowań próżniowych z ubraniami, których aktualnie nie używamy ze względu na pogodę. Dobrą organizację przestrzeni w przydomowym magazynie ułatwia podpisanie pudeł i pojemników, a nawet zarezerwowanie przestrzeni dla poszczególnych pomieszczeń. Wystarczą papierowe etykiety, które możemy umieścić na szczytach półek.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ