Jednym z najszybciej zużywających się elementów w samochodzie są wycieraczki. To właśnie one zapewniają nam optymalną widoczność, szczególnie kiedy jest to utrudnione w czasie wszelkich opadów atmosferycznych. Kiedy więc najlepiej wymienić je na nowszy model?

Wymiana wycieraczek

Sprawnie działające wycieraczki zapewniają nam w dużej mierze bezpieczeństwo, więc należy je regularnie wymieniać, jeśli przestaną spełniać swoje funkcje. Wszelkie smugi i niedokładnie zebrana woda mogą być dla kierowcy bardzo uciążliwym problemem. Zużyte pióra wycieraczek mogą dotkliwie porysować przednią szybę, co narazi nas na jeszcze większy wydatek finansowy.

Guma wycieraczek zużywa się bardzo szybko, więc warto wymieniać ten element samochodowy co sześć miesięcy, najlepiej przed zimą i tuż po niej. Jeśli jednak nie jesteśmy zadowoleni z ich pracy, to powinniśmy niezwłocznie zakupić nowe.

Wyraźnym sygnałem niedomagania naszych wycieraczek, są widoczne oznaki smug na szybach. Oznacza to, że są one już mocno zniszczone i trzeba zainwestować w nowe. Ich nierówna praca na powierzchni szyby również świadczy o ich zużyciu. Często towarzyszą temu także niepokojące dźwięki, co potwierdzi naszą diagnozę. Jeśli nie mamy pewności co do stanu wycieraczek, to warto sprawdzić czy przypadkiem szyba samochodu nie jest od czegoś tłusta. Może to być przyczyną zmniejszonej efektywności ich pracy.

W przypadku wycieraczek z metalowym stelażem, warto skontrolować, czy nie atakuje go rdza. Jeśli doszło do korozji, trzeba wymienić całe pióro lub zdecydować się na bardziej nowoczesny typ wycieraczek.

Dbałość o wycieraczki

Nawet jeśli posiadamy jakieś marketowe wycieraczki z przeceny, należy pamiętać także o ich konserwacji. Nie bez przyczyny mówi się, że jak dbasz, tak masz. Nieprawidłowa eksploatacja sprawia, że nawet te markowe z najwyższych półek mogą zostać szybko uszkodzone. Zima to największy test dla wycieraczek, ponieważ złe warunki pogodowe skutecznie niszczą ten delikatny element samochodowy, który jest przecież na zewnątrz auta. Nie należy nigdy odrywać przymarzniętej wycieraczki od szyby, ani nie wykorzystywać jej jako skrobaczki do szyby. Złej jakości płyn do spryskiwaczy również może doprowadzić do szybszego zużycia wycieraczek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ