Wysokiej klasy kaski posiadają dzisiaj certyfikaty jakości, które są gwarancją producenta, że kask został wyprodukowany zgodnie z pewnymi standardami jakości. Taki certyfikat to również gwarant bezpieczeństwa.

Rodzaj kasku zależny jest przede wszystkim od rodzaju używanego motocyklu. Najbardziej powszechne są kaski uniwersalne, które nadają się do wszystkich rodzajów sportów motocyklowych jak i w sprzedaży dostępne są kaski przeznaczone dla wybranych sportów.

Można nabyć cztery podstawowe rodzaje kasków, a wśród nich: otwarte, szczękowe, integralne i crossowe. Kask integralny zakrywa całą głowę, przez co gwarantuje komfortowe wyciszenie i wygodne użytkowanie. Jest to rodzaj najbardziej uniwersalnego kasku stosowanego w sprzedaży, nie tylko zalecany dla motocyklistów, ale też dla posiadaczy skuterów i motorowerów.

Kask otwarty jest to kask z otwartą twarzą, nie posiada elementu szczęki. Wybierany jest do poruszania się skuterami i jazdy po mieście.

Kask crossowy jest zalecany głównie dla sportów ekstremalnych. Ten kask ma zaletę w postaci lekkości i braku szyby. Brak szyby wymusza zakup dodatkowych okularów ochronnych na oczy.

Kaski wytwarzane przez HJC są zbudowane z następujących materiałów: włókno szklane, karbon, Kevlar i kompozyty, czyli mieszaniny laminatów w stosownych wagach. Tego typu kasku cechują się bardzo dobrą jakością wykonania. Stosowanie Kevlaru to obecnie popularna, nowoczesna i zaawansowana technologia produkcji kasków. Można kupić także modele zrobione z włókien szklanych, stosowane w jeździe sportowej.

Wizjer w kasku odgrywa istotną rolę. Przede wszystkim umożliwia uzyskanie dobrej widoczności podczas jazdy. Porządny wizjer musi być też wytrzymały na zarysowania i upadki.

Kask wyłożony jest specjalną wyściółką, która poprawia komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowania. Wyściółki są następującego rodzaju: standardowa i termoaktywna, którą cechuje zdolność do odprowadzania wilgoci.

Kaski HJC, to kaski firmy HJC, która działa na od 1971 roku, sprzedając nowoczesne, wysokiej jakości, komfortowe i stosunkowo tanie kaski motocyklowe. Firma przeprowadza na swoich produktach rygorystyczne testy. Wśród nich są próby aerodynamiczne oraz próby wentylacyjne. Takie testy są gwarancją lepszego dostosowania produktów do potencjalnych użytkowników.

Kaski tej firmy posiadają szereg zalet, które wyróżnia je na tle innych produktów. Przede wszystkim główną zaletą jest bardzo zaawansowana skorupa kasku zrobiona z takiego materiału jak policarbon. Produkt stworzono w programach typu CAD. Dzięki użytym materiałom kaski są zarówno lekkie jak i niesamowicie wytrzymałe.

Dodatkowo kask zaopatrzony jest w specjalny system ACS, przez co kask posiada kanały wloty do wentylacji odpowiednio umiejscowionymi. Takie rozwiązanie poprawia znacznie wentylację w kasku.

Bardzo ważna jest wyściółka kasku jak już wcześniej wspomniano. Kaski HJC posiadają taką wyściółkę zrobioną z specjalnego materiału jakim jest Nylex. Wizjery produkowane przez tą firmę mają specjalne powierzchnie odbijające promienie słoneczne. Dodatkowo są niezwykle odporne na wszelkie zarysowania i uderzenia. Firma tak konstruuje swoje kaski, że w niektórych modelach można nawet jeździć w okularach. HJC chwali także w swoich kaskach szybkie zapięcia w różnych technologiach, np. mikrometryczna, DD i Micro Buckle oraz możliwość bardzo szybkiej wymiany szybki kasku na inną.

Nowoczesne kaski HJC mają nawet światła odblaskowe z tył kasku, co także zwiększa bezpieczeństwo motocyklisty. Skorupa kasków HJC jest wykonana z kilku warstw. To wszystko wskazuje na wysoką klasę tych produktów.

HJC IS-17 to jeden z najpopularniejszych kasków tej marki. Inne modele to: HJC R-PHA-11 Candra, HJC R-PHA-11 Military, HJC R-PHA-11 Darter Black/White/Pink XS, Kask Integralny HJC R-PHA-11 Ben Spies, Kask Integralny HJC R-PHA-11 Riberte, Kask Integralny HJC R-PHA-11 Epik.

Ceny kasków HJC zależne są od konkretnego modelu. Kaski te przeważnie kosztują od tysiąca do trzech tysięcy.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ