Zmiana rodzaju ogrzewania wiąże się z niemałym wydatkiem finansowym, dlatego warto dobrze się zastanowić, czy aby w naszym przypadku to się jednak opłaca. Postojowe ogrzewanie jest bardzo kuszącą perspektywą, ale czasem musimy zrezygnować z takiego przywileju ze względu na duże koszta.

Rodzaje ogrzewania samochodowego

Ogrzewanie postojowe ogrzewa wnętrze pojazdu oraz silnik podczas ujemnych temperatur.Oprócz ogrzewania wnętrza, ułatwia także rozruch silnika. Podnosi również temperaturę silnika, ogrzewa płyn chłodniczy i wtłacza powietrze do kabiny. Nie musimy więc skrobać szyb przy bardzo niskich temperaturach, wewnątrz pojazdu temperatura nie spada poniżej zera stopnia Celsjusza.

Ogrzewanie elektryczne to jedno z najtańszych rozwiązań. Specjalna grzałka, którą się montuje w silniku, podwyższa temperatury wewnątrz pojazdu. Należy wybrać zestaw odpowiedni do modelu naszego samochodu i silnika. W zestawie znajdziemy także programator, który umożliwi wybranie określonej godziny, o której ma zostać włączone ogrzewanie. Niestety ogrzewanie elektryczne ma też minus, a jest nim potrzeba posiadania zasilania zewnętrznego 230V.

Ogrzewanie spalinowe dzieli się na suche i mokre. Jeśli chodzi o ogrzewanie spalinowe suche, to ogrzewa ono tylko wnętrze i kabinę samochodu. Jest najczęściej stosowane w ciężarówkach i samochodach dostawczych. Zasilane jest ono paliwem z baku pojazdu.

Ogrzewanie spalinowe mokre jest bardziej zaawansowane i cieszy się coraz większą liczbą zwolenników. Wykorzystuje ono paliwo w zbiorniku pojazdu, podgrzewa płyn chłodniczy, wymuszając obieg płynu w układzie. Podczas podgrzewania powietrza zostają uruchomione nawiewy, którymi dostaje się ciepłe powietrze do wnętrza auta. Ogrzewanie spalinowe mokre wykorzystuje prąd z akumulatora pojazdu.

W obu rodzajach ogrzewania spalinowego możemy wybrać godzinę, o której za zostać ono włączone. Natomiast w najnowszych modelach takie uruchomienie może nastąpić przy pomocy SMS-a. Są to już niestety dosyć wysokie nakłady finansowe, więc nie każdy może sobie na coś takiego pozwolić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ