Gospodarka naszego kraju obecnie jest w fazie, w której potrzebne są inwestycje oraz budowy. Oprócz budowlańców, potrzebni są również dobrze projektanci, a co tyczy się również projektantów dróg. Jako taka osoba nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem pracy w Polsce. Jeżeli jeszcze nie posiadamy uprawnień budowlanych, możemy pytać oni w biurach projektowych, w firmach budowlanych czy samorządach. Czy własna działalność jako projektant dróg jest to dobry pomysł na biznes? Jak pozyskiwać klientów i zlecenia w takim fachu? Przekonajmy się!
Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-projektant-drog/
Projektant dróg – własny biznes
Jest to rozwiązanie, na które decydują się bardziej doświadczeni oraz pewnie siebie pracownicy. Przyjmują oni model samozatrudnienia, a tym samym zyskują większą samodzielność oraz swobodę dobieraniu zleceń. Jest to również korzystniejsze ze względów podatkowych, niż w przypadku pracy na etacie. Jednak stabilność finansowa uzależniona jest w dużym w sensie od dopływu zleceń. Projekty poważnych inwestycji, takich jak lotnisko międzynarodowe czy kilkuset metrowy odcinek autostrady powierzone są raczej znanym biurom projektowym. Pojedynczy projektanci nie mogą liczyć na takie zlecenia. Chociaż niektóre takie właśnie firmy współpracują wraz z niezależnymi projektantami oparcie umowy zlecenie lub umowy o dzieło.
Skąd brać zlecenia jako projektant dróg?
Jeżeli posiadamy na swoim koncie sukces, na nasze nazwisko zajedziemy coraz bardziej rozpoznawalny w kręgach urzędniczo-budowlanych, to możemy liczyć na to, że pojedyncze podmioty zwrócą się do nas o zlecenia. Będą one dotyczyły między innymi budowę czy remontu dróg chodników oraz placów o statusie gminnym lub w powiatowym. Możemy liczyć również na zlecenia dla osób prywatnych. Mogą to być na przykład przedsiębiorcy, którzy chcą usprawnić swój rów na terenie swojej działalności.
Zobacz też: http://www.auto-speed.com.pl/w-jaki-sposob-wyglada-praca-projektanta-drog/