Charakterystyka sprężyn obniżających

0
1598

Wiele osób, które planują założenie sprężyn obniżających do auta, obawia się jazdy po polskich drogach. Wynika to z nie najlepszego stanu technicznego nawierzchni. Czy w obliczu poruszania się po dziurawych drogach obniżanie auta jest warte zachodu? Okazuje się, że tak. Argumenty za takim rozwiązaniem znajdziesz w przygotowanym przez nas artykule.

Jak działają sprężyny obniżające?

Wśród najbardziej popularnych sprężyn obniżających znajdziesz produkty niemieckiej firmy Eibach. Seria Pro-Kit i Sportline pozwalają na obniżenie samochodu w sposób optymalny dla danego modelu auta. Sprężyny obniżające poprawiają nie tylko optykę, ale także właściwości jezdne pojazdu. Amortyzatory wyposażone w  sprężyny Pro-Kit powodują lekkie usztywnienie zawieszenia. To sprawia, że przy szybkim pokonywaniu zakrętów, hamowaniu oraz przyspieszaniu minimalizują zjawisko przechylania się auta. Seria sprężyn Pro-Kit jest dedykowana dla osób, które korzystają z auta jako codziennego środka transportu. W takim wypadku obniżenie zawieszenia o 30 mm w zupełności wystarcza do uzyskania ciekawego efektu przy optymalizacji właściwości jezdnych.

Nieco inny efekt możesz osiągnąć, montując sprężyny Sportline. Pozwalają one na obniżenie auta nawet o 50 mm. To wiąże się z koniecznością wymiany amortyzatorów na gwintowe lub takie o krótkim skoku. Jeśli założysz sprężyny Sportline na seryjny amortyzator, to znacząco skrócisz jego żywotność. Wynika to z różnicy pomiędzy długością amortyzatora i sprężyny.

Jak w praktyce działają sprężyny obniżające?

Wybierając sprężyny Pro-Kit, możesz obniżyć zawieszenie o 30 mm. To sprawia, że linia opony zrównuje się z krawędzią nadkola, co powoduje zwiększenie atrakcyjności wizualnej auta. Samochód nabiera sportowego charakteru. Jednocześnie zmniejszenie prześwitu nie sprawia problemów z pokonywaniem uskoków, dziur oraz innych niedoskonałości drogi. Obniżenie auta nie wpływa negatywnie na efektywność wybierania nierówności. Jednocześnie poprawie ulega kontrola podczas jego prowadzenia. Podczas jazdy po wybojach auto nie skacze. Ze względu na przesunięcie środka ciężkości zawieszenie ulega utwardzeniu. Sprężyny Pro-Kit zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie zmieniać maksymalnego dopuszczalnego obciążenia osi. Dzięki temu nawet podczas podróżowania z całą rodziną zawieszenie pojazdu nie jest zbytnio eksploatowane.

Specyfika sprężyn Sportline jest nieco inna. Obniżenie zawieszenia o 50 mm sprawia, że opona delikatnie chowa się pod nadkole. W takiej sytuacji niezbędne jest założenie seryjnych amortyzatorów o krótkim skoku lub amortyzatorów sportowych. Ten rodzaj sprężyn został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy chcą usportowić zawieszenie w swoim aucie. Co istotne jeżdżąc po większości polskich dróg, nie odczujesz dyskomfortu wynikającego z obniżenia zawieszenia. Niestety jeśli trafisz na drogi pełne dziur, wybojów oraz uszkodzeń w asfalcie, to musisz liczyć się z ryzykiem uszkodzenia miski olejowej lub elementów karoserii.

Kupując sprężyny obniżające, musisz najpierw poważnie przemyśleć efekt, jaki chcesz osiągnąć. Warto też postawić na produkty wysokiej jakości. Takie znajdziesz w sklepie eibach.pl. Firma Eibach ma w ofercie nie tylko sprężyny obniżające, ale także sprężyny standardowe oraz liftujące.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ