Większość z nas stać jedynie na auto z drugiej, czy nawet trzeciej lub czwartej ręki. Mimo że osiągają wielokrotnie niższe ceny niż nowe auta z salonu, nawet na używane często wydajemy kilkuletnie oszczędności. Zwykle szukamy pojazdu 10-letniego niemieckiej marki, bezwypadkowego, krajowego pochodzenia. Robimy co możemy, aby ustrzec się zakupu bubla na kółkach, który regularnie co tydzień zmusi nas do wizyty w warsztacie. Nikt z nas nie chce zaprzyjaźnić się z mechanikiem ani mieć w małym palcu cennika używanych części. Niektórzy kierowcy, aby nie zostać przysłowiowym „mądrym po szkodzie”, wolą kupować auta z gwarancją. Gdzie je znajdziemy?

Kto daje gwarancję na używane auto?

car-dashboard-2667434_1280Tego typu oferty spotkamy u dilerów samochodowych, którzy w ramach działalności prowadzą również komis. Na czym to polega? Gdy osoba prywatna lub firma kupuje nowe auto, salon oferuje możliwość częściowego rozliczenia transakcji za pomocą używanego pojazdu. To dobra propozycja dla osób, które nie mają czasu szukać nabywcy dla swojego samochodu i którym nie zależy na osiągnięciu jak największego zysku. Auta z gwarancją znajdziemy również w wyspecjalizowanych salonach, które skupują pojazdy poleasingowe, auta roczne i pochodzące od pewnych dostawców.

A jak to wygląda od strony osoby, która kupi używany samochód w salonie? Otóż nie jest tajemnicą, że diler „tanio kupi i drogo sprzeda”, a takie auta są znacznie droższe niż te same egzemplarze sprzedawane przez zwykłych handlarzy czy osoby prywatne. Dilerzy przekonują, że za wysoką ceną stoi jakość obsługi i bezpieczeństwo transakcji. No bo gdzie indziej kupimy używane auta z gwarancją?

Auta z gwarancją – starannie wybrane i rzetelnie przebadane

Niektóre sieci dilerskie preferują jedynie auta „swojej” marki, inne skupują pojazdy od prawie wszystkich producentów. Wszyscy przekonują, że auta zostały poddane drobiazgowej selekcji, wykluczającej pojazdy zbyt stare lub mocno wyeksploatowane.

Zanim używane auto ponownie trafi do sprzedaży, zostaje gruntownie przebadane przez serwisantów z ASO, którzy sprawdzają jego bezpieczeństwo i instalują aktualne oprogramowanie (jeśli takowe istnieje). O tym, czy auto zostanie przyjęte w rozliczeniu, decyduje nie tylko jego stan techniczny, ale również przebieg, rocznik i wygląd. Wiele renomowanych salonów z miejsca odrzuca samochody starsze niż 5-letnie i mające na liczniku więcej niż 150 000 km.

W ramach promocji nowy nabywca może otrzymać roczne ubezpieczenie od kosztów napraw, gwarancję oraz usługę Assistance. Aby zweryfikować warunki gwarancji, warto przed zakupem zajrzeć na stronę wybranego salonu. Promocje typu „auta z gwarancją” zwykle dzielą auta wg kategorii przebiegu i rocznika – im młodsze i mniej wyeksploatowane auto, tym lepsze warunki gwarancji uzyskamy. Warto również sprawdzić, które podzespoły są objęte darmową naprawą i jakie wymogi trzeba spełnić, aby skorzystać z tej usługi. Niektóre nasze działania (np. instalacja LPG, naprawy we własnym zakresie) mogą bowiem spowodować zerwanie warunków gwarancji udzielonej przez salon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ