Jazda na motocyklu to nie tylko przyjemność, ale również wyzwanie. Dlatego do jazdy na motorze należy odpowiednio przygotować nie tylko siebie, ale również swoją garderobę. Na nasze szczęście, rozmaici profesjonalni dostawcy udostępniają duże ilości asortymentu odzieżowego dedykowanego właśnie dla osób zmotoryzowanych. Po jaką warto sięgnąć? Tego dowiesz się z lektury tekstu poniżej.

Odzież motocyklowa – ubrania ważne i ważniejsze

Nie każda odzież w garderobie motocyklisty pełni tak samo ważną funkcję. Zarazem jednak, z wielu elementów odzieży nie sposób zrezygnować, a nawet – pełnią one swoje funkcje w stopniu optymalnym dopiero, gdy zgromadzimy pełen „kostium”.

Zacznijmy od sprawy najbardziej bazowe – czyli od bielizny. Oczywiście, rodzaj stosowanej bielizny powinien różnić się czy wybieramy się na krótką przejażdżkę, czy też na kilkudniowy rajd. Generalnie zalecany typ bielizny to bielizna termoaktywna, która jest idealna w odprowadzaniu wilgoci z powierzchni skóry oraz utrzymywaniu jej w optymalnym stanie. Bielizna taka sprawdza się zwłaszcza w czasie długich wypadów.

Kask to kluczowy element jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy. Oczywiście, na kasku nie należy oszczędzać – gdyż w sytuacji wypadku jest najważniejszym zabezpieczeniem naszej głowy. Kask powinien być dobierany pod kątem jego użyteczności – powinien być wygodny w czasie jazdy, dobrze stabilizować naszą głowę oraz pomagać w jej wentylacji.

Kurtki stosowane są dla poprawy komfortu jazdy, a zwłaszcza doznań powstających w wyniku kontaktu z podmuchami wiatru. Oczywiście, nie należy wsiadać na motor w krótkim rękawku. Kurtka stanowi zabezpieczenie także na wypadek sytuacji nagłych – gdy nasze ciało mogłoby się zetknąć z twardym asfaltem. Nie życzymy tego nikomu, ale w takiej sytuacji – solidna kurtka to nie lada wybawienie.

Dodatki istotne, pomocne, komfortowe i ważne

Rękawiczki motocyklowe to element odzieży niesłusznie ignorowany przez początkujących kierowców. Tymczasem, mają one olbrzymi wpływ na sposób prowadzenia maszyny, stabilność naszych ruchów oraz precyzję. Zmarznięte dłonie i palce nie sprzyjają bowiem sprawnej obsłudze manualnej naszego motocyklu.

Dla osłonięcia twarzy polecamy natomiast stosować dodatkowe elementy, które można łączyć zarówno z kaskiem jak i stosować bez niego. Są to dodatki dedykowane nie tylko na czas podróży na motocyklu, ale również na czas zlotów motocyklowych. Do popularnych należą chusty motocyklowe, pokryte klasycznymi motywami – trupimi czaszkami, pin-up dziewczynami, lub innymi. Popularne są także araftaki, bandany oraz kominy motocyklowe. Niektóre z nich – jak na przykład bandany – można stosować dopasowując do aktualnych potrzeb – na przykład w formie osłony na dolną część twarzy lub opaski na czoło.

Koszulki motocyklowe to wybór osób, którym zależy na dopełnieniu swojego „outlooku”. W tym celu sięgamy najczęściej po koszulki wykonane w ciemnych kolorach, przedstawiające treści graficzne związane z subkulturą motocyklistów.

Jeśli poszukujesz atrakcyjnego dostawcy odzieży motocyklowej, pragniemy polecić kontakt z Easy Rider Shop, pod adresem: https://motozloty.com/ubrania-c-127.html. Na ofertę sklepu składa się kilkaset produktów odzieżowych, dostępnych w rozmaitych kategoriach oraz szerokim wyborze rozmiarów. 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ