Pytanie, które przewija się wśród motocyklistów jak mantra – którą kurtkę motocyklową wybrać? Mogłoby się wydawać, że dla doświadczonych motocyklistów nie jest to żaden problem, a z wyborem kurtki motocyklowej kłopoty mogą mieć tylko początkujący miłośnicy jednośladów. Nic bardziej mylnego. Obecnie rynek odzieży motocyklowej oferuje tak wiele rodzajów i nowinek technicznych, że nawet najbardziej doświadczeni motocykliści mają problem z doborem sprzętu czy odzieży. Dajmy dla przykładu kurtki Rukka – wybrać w wersji skórzanej, czy tekstylnej? Postawić na większą ilość protektorów, czy też skłonić się ku wersji z meshem, która zapewni odpowiednią wentylację?

Wybór kurtki motocyklowej

Podstawowe pytanie brzmi – czy chcemy kurtkę skórzaną, czy tekstylną? W przypadku skórzanej kurtki, trzeba nastawić się na lepszą ochronę, ale także dużo mniejszy komfort podczas jazdy oraz konieczność pielęgnacji skóry. W przypadku kurtek tekstylnych problem ten znika, a kurtki Rukka  pokazują, że przewaga skóry nad tekstylną odzieżą w aspekcie ochrony powoli się zaciera. Dlaczego? Ponieważ każda kurtka Rukka to solidna konstrukcja, która na piedestale stawia ochronę motocyklisty. Dlatego w aspekcie kurtek tekstylnych będziemy posługiwali się przykładem firmy, która jest znana i ceniona wśród motocyklistów na całym świecie – kurtki Rukka już wielokrotnie zostały uznawane jako jeden z najlepszych, najbezpieczniejszych i najbardziej wygodnych kurtek dla motocyklistów.

Kurtka motocyklowa na tor, czy w podróż?

To zasadne pytanie pozwoli wybrać, czy chcemy kupić kurtkę skórzaną, czy też kurtkę tekstylną. Skóra jest polecana na tor, choć tutaj dużo lepszym wyborem jest zakup całego integralnego kombinezonu. Rozwiązanie bardzo bezpieczne i aerodynamiczne, ale kompletnie niewygodne i niepolecane do jazdy miejskiej (czyli dla 99% motocyklistów użytkujących swoje maszyny tylko w ruchu miejskim to nienajlepszy wybór). Natomiast tekstylne kurtki Rukka sprawdzą się zarówno podczas dalszych wyjazdów turystycznych, jak i krótkich przejazdów po mieście. Oczywiście kurtki te są często widywane także na torach, gdzie również sprawdzają się jako solidna ochrona motocyklisty.

Reasumując – tekstylne kurtki Rukka (występujące w wielu różnych modelach) to sprawdzone projekty tekstylne, które śpiewająco zdadzą egzamin  w każdej okoliczności – zarówno na torze, jak i podczas dalekich wypraw na drugi koniec Europy bądź nawet świata. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy stali przed wyborem swojej kurtki motocyklowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ