Wybór najlepszego samochodu to dopasowywanie go do naszych potrzeb i możliwości. A ilość argumentów, jakie musimy wziąć pod uwagę, jest naprawdę duża. Poza tym warto pamiętać, że są kultowe marki lub modele, które zawsze będą mieć swoich wiernych wyznawców, ale również na rynku pojawiają się okresowe mody. Poza wyposażeniem i ceną samochodu oraz zastosowanymi nowinkami technologicznymi warto również zwrócić uwagę na koszty jego eksploatacji oraz dostępności różnego rodzajów materiałów. Nie bez kozery to właśnie Ford jest jedną z ulubionych marek Polaków.

Nowoczesne rozwiązania

Tak samo jak w budowie samochodów i ich wyposażeniu trwa wielka rewolucja to w akcesoriach i materiałach eksploatacyjnych technologia znacznie poszła do przodu. Nowoczesne oryginalne oleje https://mccar.pl/1683-olej-filtry-ford do Forda przede wszystkim mają za zadanie przedłużyć żywotność silnika. Taki zestaw odpowiednio dobrany na przykład do modelu Mondeo charakteryzuje doskonałą klasą lepkości. Z założenia im bardziej lepki będzie, tym wolniejszy będzie jego przepływ dzięki oporowi, jaki będzie wytwarzać gęsty olej https://mccar.pl/zestawy-ford/2222-zestaw-olej-filtry-mondeo-mk4-18tdci-0000005342.html określany jest za pomocą liczb  w skali od 0 do 60. Poza tym znajdziemy również na opakowaniach szereg innych oznaczeń

Jak dobrać odpowiedni olej?

Poza klasą lepkości producenci oznaczają również przydatność do pracy  niskich temperaturach. To pierwsza cyfra w tej kombinacji, a im mniejsza będzie, tym olej lepiej poradzi sobie w niskich temperaturach aż do -35 ºC przy oznaczeniu „0W”. Następnym oznaczeniem jest wspomniana wyżej lepkość. Te gęste oleje są dedykowane współczesnym ciasno spasowanym silnikom. Z drugiej strony mniej lepkie produkty są bardziej energooszczędne, ale absolutnie nie sprawdzają się w sportowych samochodach, które potrzebują wysokiej ochrony i odporności na wysokie temperatury.

Warto pamiętać, że powiązanym i bardzo ważnym elementem są filtry. Gotowe zestawy https://mccar.pl/zestawy-ford/1319-zestaw-olej-filtry-transit-20-22-24-tdci-fomoco-0000004444.html pozwolą wymienić wszystkie materiały eksploatacyjne w odpowiednim czasie, a tym samym odpowiednio chronić silnik.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ