Jak często należy wykonać kalibrację alkomatu?

0
466

Alkomat jest dla każdego kierowcy ważnym urządzeniem. Warto zawsze mieć je przy sobie, aby móc sprawdzić, czy po zakrapianym spotkaniu można bezpiecznie kierować pojazdem. Trzeba także pamiętać, że jedynie sprawny alkomat działa tak, jak powinien. Niestety wiele osób nie ma świadomości, że konieczna jest regularna kalibracja alkomatów. Sprawdź, jak często to robić.

Po co kaliborować alkomat

Dlaczego kalibracja alkomatu ma tak duże znaczenie? Ponieważ struktura urządzenia stworzona jest z wielu elementów, które są precyzyjnie dobrane. Różne czynniki powodują, że alkomat rozkalibrowuje się, co zaś sprawia, że przestaje działać prawidłowo. Wśród czynników, które mogą mieć wpływ na rozkalibrowanie urządzenia, warto wymienić zbyt wysoką tempearutę, wilgotność powietrza, zapylenie, nieodpowiednie przechowywanie alkomatu. Aby mieć pewność, że urządzenie dokonuje pomiarów prawidłowo, należy regularnie kalibrować alkomat.

Kalibracja alkomatu – jak często?

Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, jak często należy kalibrować alkomat, trzeba zajrzeć do instrukcji użytkowania urządzenia lub do karty gwarancyjnej. Każde urządzenie ma inne wymagania, znaczenie ma także jakość. Okazuje się, że im niższa cena alkomatu, tym częściej trzeba kalibrować urządzenie. Modele wyższej półki mogą dokonać nawet 300 pomiarów, a alkomaty profesjonalne nawet kilka tysięcy. Warto więc decydować się na urządzenie z wyższej półki, aby oszczędzić czas i móc kalibrować alkomat rzadziej. Warto pamiętać, że niewykonanie kalibracji w odpowiednim momencie może doprowadzić do uszkodzenia sensora.

Poza regularną kalibracją ważny jest także sposób przechowywania alkomatu. Najważniejsze informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji dołączonej do zestawu. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, jak dbać o alkomat.

Kalibracja alkomatów – samodzielnie czy z pomocą?

Czy alkomat można skalibrować samodzielnie? Okazuje się, że dla osoby bez doświadczenia i wiedzy może być to trudne zadania. Kalibracja alkomatów wymaga także użycia urządzeń wzorcowych i specjalistycznego sprzętu. Z pewnością dużo lepszym pomysłem jest powierzenie zadania profesjonalistom. Skorzystanie z usług takich jak kalibracja promiler Warszawa to sposób na szybkie doprowadzenie urządzenia do sprawności i pewność, że urządzenie będzie działało poprawnie. Profmiler to miejsce, do którego można dostarczyć każdy alkomat w celu kalibracji. Warto także wspomnieć, że można kupić tutaj alkomaty osobiste, dostępna jest także oferta dla firm oraz policji. Na stronie internetowej firmy dostępne są różne urządzenia wraz z dokładnymi opisami, dzięki czemu wybór odpowiedniego alkomatu to żaden problem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ