Amatorski auto deailing czy wizyta w salonie?

0
623

Każdy z nas chce, by samochód, którym jeździmy, zawsze wyglądał jak nowy. Niestety niekorzystne warunki atmosferyczne, kurz i wilgoć sprawiają, że karoseria naszego pojazdu nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Samodzielna pielęgnacja, pomimo że daje dobre efekty, to nie zapewnia odpowiedniej trwałości. Gdzie udać się na profesjonalne czyszczenie samochodu w Lublinie?

Salon auto-detailingu – miejsce, które zmienia oblicze samochodów

Jeśli jesteśmy mieszkańcami Lublina i chcemy, by nasz samochód miał zapewnioną odpowiednią pielęgnację, to warto wybrać się do firmy, która swoje usługi opisuje na stornie https://www.carstyling-lublin.pl/. To grupa profesjonalistów specjalizująca  się w dbaniu o samochody osobowe. Mycie, woskowanie i nakładanie powłok ceramicznych to coś, co zrobią najlepiej w mieście.

Musimy jednak pamiętać, że jednorazowe nałożenie wosku czy powłoki ceramicznej nie zwalnia nas od stałej pielęgnacji karoserii naszego samochodu. Tylko częste mycie i woskowanie poprawi jego wygląd i spowoduje, że będzie on wyglądał jak nowy przez cały sezon.

W jaki sposób samodzielnie dbać o lakier samochodu?

Myjąc samochód, wybierajmy metody bezdotykowe. Nie ma nic gorszego od szorowania brudnego auta twardą szczotką lub gąbką. Brud, w którego składzie można znaleźć np. drobinki piasku, będzie systematycznie rysował lakier i po kilkunastu takich myciach zamiast pożądanego efektu, zauważymy paskudne wgłębienia, które ciężko będzie zamaskować.

Jeśli nie mieszkamy w domu jednorodzinnym i nie możemy podpiąć myjki ciśnieniowej, wybierajmy myjnie ręczne, które za niewielką opłatą oferują czyszczenie bez użycia szczotek. Oczywiście nie należy całkiem rezygnować z mycia gąbką. Jest one konieczne, jeśli chcemy przeprowadzić gruntowne czyszczenie, ale wymaga wstępnego spłukania brudu przy użyciu myjki ciśnieniowej. Dopiero gdy grubszy brud jest zmyty, można przystąpić do mycia pojazdu z wykorzystaniem 2 wiaderek. Metoda ta polega na moczeniu gąbki w wodzie z płynem i następnym płukaniu jej w wiaderku z czystą wodą.

Tak umyty i osuszony lakier jest gotowy do naniesienia wosku, który możemy również nakładać samodzielnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ