Spodnie na motor – skórzane czy tekstylne? Z membraną? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru spodni motocyklowych?

Spodnie skórzane a tekstylne

Wybór materiału spodni stanowi ciężkie wyzwanie. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety więc nie ma rozwiązania idealnego. Wybór zależy więc od indywidualnych preferencji użytkownika. Spodnie skórzane są niewątpliwie trwalsze, do tego „ładnie” się starzeją. O skórę trzeba dbać, ale jest ona łatwa w czyszczeniu. Do wad spodni skórzanych na pewno można zaliczyć słabszą przepuszczalność powietrza i mniejszą elastyczność. Skóra musi być dopasowana idealnie do Twojego ciała abyś czuł/a się komfortowo.

Z kolei spodnie tekstylne są bardziej rozciągliwe i komfortowe oraz zapewniają lepszą wentylacje. Nie można jednak pominąć faktu, ze tekstylia nie wyglądają tak pięknie jak skóra. Spodnie skórzane wybierane są częściej przez sportowców ze względu na lepszą ochronę ciała. Z kolei spodnie tekstylne są bardziej komfortowe w przypadku dłuższych tras. Wybór należy więc do Ciebie.

Jak wybrać idealny ubiór na motor? Sprawdź spodnie motocyklowe w Atm-Motocykle.pl.

Membrany w odzieży motocyklowej

Koniecznie sprawdź, czy wybrane spodnie posiadają membranę. Co ona daje? Dzięki niej nie zmokniesz podczas jazdy i ochroni Cię przed wiatrem. Dobrej jakości membrana spełnia następujące zadania:

– jest wodoszczelna,
– chroni przed wiatrem,
– jest „oddychająca”.

Membrana jest więc znaczącym elementem wpływającym na komfort i jakość jazdy. Więc jaką membranę wybrać?

Gore-tex lub Sympatex to membrany o najwyższej jakości. Ich mikroporowa struktura zapewnia obecnie najlepszą ochronę przed wiatrem i deszczem, a do tego świetnie odprowadzają wilgoć z ciała motocyklisty, są niezwykle cienkie i elastyczne zapewniając komfort jazdy. Oczywiście wysoka jakość tych membran przedkłada się na ich cenę. Spodnie motocyklowe są sporym wydatkiem. Jeśli nie masz tak wysokich wymagań zwróć uwagę na poniższe membrany: Humax, Reissa i Hippora.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru spodni na motor?

Sprawdź, czy wybrane spodnie:

– są dodatkowo zabezpieczone materiałem w miejscach szczególnie narażonych na otarcia,
– mają miękką poszewkę, którą nie będzie obcierać skóry podczas jazdy i będzie ułatwiać ubieranie,
– mają ochraniacze lub chociaż wyznaczone miejsce na ich zamocowanie,
– mają regulację w talii,
– mają wloty powietrza,
– mają zamek umożliwiający spięcie spodni z kurtką motocyklową.

Podsumowując, aby wybrać idealnie spodnie musisz rozważyć rodzaj materiału, membrany i dodatkowe elementy, takie jak zabezpieczenia, regulacje, poszewki i zamki.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem motocyklowym https://www.atm-motocykle.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ