Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, a na karoserii naszego samochodu pojawiają się dosyć nieestetyczne rysy. Na całe szczęście nie musimy od razu się udawać do lakiernika i jednocześnie narażać na dosyć spore sumy. Szczególnie dlatego, że istnieją patenty znacznie tańsze na ukrycie powstałego defektu. Jak usunąć prawidłowo rysy z lakieru pojazdu? Poznajmy skuteczne rozwiązania oraz przyjrzyjmy się nieco bliżej pastom polerskim.

Rysy na lakierze: jak sobie z nimi radzić?

Wydawać by się mogło, że najłatwiejszym rozwiązaniem na pozbycie się rys jest oddanie samochodu do studia detailingu i skorzystanie z korekty lakieru czy też oklejenie całego swojego samochodu folią ochronną, ale w bardzo wielu przypadkach wystarczy nieco chęci oraz użycie odpowiedniego produktu. Zobacz pasty polerskie do różego typu lakierów na https://sklep.motogo.pl/

Zajmijmy się rysami bez pomocy specjalistów i spróbujmy własnych sił. Poniżej przedstawimy kilka prostych oraz skutecznych rozwiązań, które pozwolą nam na odświeżenie lakieru, a do tego na zniwelowanie uszkodzenia oraz zabezpieczenia go w jednym kroku. Musimy pamiętać, że zanim przystąpimy do prac na lakierze należy go wcześniej oczyścić. Wskazane jest właściwe mycie oraz oczyszczenie gruntowne karoserii. Pozwoli to przygotować nam powierzchnię do pracy, a wizualny efekt utrzyma się znacznie dłużej.

Możemy użyć specjalnych, gotowych produktów. Są to kosmetyki samochodowe o gęstych formułach. Produkt przeznaczony do usuwania rys aplikuje się przy pomocy gąbkowego pada lub też jeśli wolimy aplikatora wielofunkcyjnego. Wystarczy, że nałożymy kilka kropli produktu na gąbkę i rozprowadzamy go po całym elemencie. Praca odbywać się powinna w zacienionym czy też zamkniętym miejscu. Wszystko po to, aby lakier nie był zbyt gorący. Podczas aplikowania gąbkę należy lekko docisnąć i wypracowywać produkt przez jakąś minutę.Taki sam krok wykonać można przy pomocy maszyny polerskiej oraz miękkiej gąbki. Środek zawsze rozprowadzamy na wolnych obrotach. Należy nakładać warstwę dosyć cienką, aby polerowanie późniejsze należało do gładkich i przyjemnych. Najlepiej sprawdza się tutaj delikatna mikrofibra, przy której pomocy wydobędziemy pożądany blask. Musimy dotrzeć każdy z elementów. Dzięki temu nasz lakier będzie odświeżony oraz zabezpieczony, a wszelkie rysy zniwelowane. Tego rodzaju kosmetyki są także przeznaczone do usuwania zmatowień na lakierze.

Pasta polerska: zabezpieczenie przed zarysowaniem

Pasty polerskie są bardzo popularnymi produktami w aspekcie usuwania rys na karoserii. W związku z tym musimy sobie o nich powiedzieć nieco więcej. Pasty polerskie mają bardzo ciekawy skład. Znajdziemy w nim wosk ochronny, delikatne mleczko, jak i także pigment barwiący. Usuniemy dzięki temu nie tylko wszelkie zabrudzenia, ale także pogłębimy sam kolor karoserii i stworzymy na jej powierzchni ciekawą powłokę, która chronić ją będzie przed powstawaniem kolejnych uszkodzeń w przyszłości.

Zanim w ogóle przystąpimy do polerowania karoserii samochodowe, dokładnie powinniśmy ją wyczyścić z piasku, kurzu oraz także innych zabrudzeń, które do niej przywierają podczas jazdy. Kolejnym krokiem jest jej odtłuszczenie – w tym celu możemy zastosować myjkę wysokociśnieniową. Lakier później pozostawmy do dokładnego wyschnięcia czy też wytrzyjmy do sucha.

Pasty polerskie musimy rozprowadzać w niewielkiej ilości ruchami kolistymi tak, aby pokryły równomiernie całą powierzchnię. W miejscach, w których rysy są bardzo głębokie, zastosować możemy zdecydowanie więcej środka. Do aplikowania preparatu użyć możemy ściereczki wilgotnej. Gdy tylko pasta polerska zaschnie na karoserii, to wypolerujmy ją. Kolor w zasadzie od razu uzyska piękny połysk oraz także głębię.

Pasty polerskie stosuje się najczęściej pomiędzy drugim a szóstym rokiem eksploatacji naszego samochodu. To właśnie wtedy pojawić się powinny na nim już pierwsze ślady użytkowania. Jest to umowny zakres i wszystko jest zależne od zużycia indywidualnego karoserii samochodowej.

Na rynku znajdziemy standardowe pasty poleskie, ale także pasty z koloryzowanymi wariantami. Pasty te wykorzystuje się do polerowania karoserii. Na niej uda się zyskać wysoki połysk, ale jednocześnie pogłębimy jej barwę w takowy sposób, że stanie się znacznie intensywniejsza.

Pozbądźmy się czym prędzej nieestetycznych rys.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ