Na Targach Poznań Motor Show 2018 najnowszej Maździe6 towarzyszyła pełna gama jej młodszych kolegów. Począwszy od małej, miejskiej Mazdy2 i kompaktowej Mazdy3, poprzez SUV-y CX-3 oraz CX-5.

Tegoroczne targi Poznań Motor Show 2018 zaprezentowały mnóstwo ciekawych nowości na rynku motoryzacyjnym. Odbyła się tam polska premiera najnowszego modelu Mazdy6, którego pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach z końcem czerwca.

Nowa Mazda6 cechuje się niezwykle elegancką formą oraz uderzającym minimalizmem, który wbrew pozorom, dodaje wnętrzu klasy i doskonale wpisuje się w estetykę „mniej daje więcej”. Klasyczne wnętrze zostało schowane w drapieżnym i bezpiecznym „pancerzu”. Sylwetka nowej Mazdy6 przywodzi na myśl dzikie zwierzę pędzące po swoją zdobycz. Do inspiracji naturą i zwierzętami dodano współpracę z mistrzami Takumi, których wieloletnia praktyka przełożyła się na absolutną perfekcję w sztuce modelowania. To połączenie zaowocowało piękną i drapieżną stylistyką nadwozia.

Mazda6 SkyDREAM — samochód dla wymagających

Wersja SkyDREAM nowej Mazdy6 to ekskluzywna linia tego modelu, która jest ukoronowaniem wysublimowanego stylu. Cechuje ją dbałość o najdrobniejsze szczegóły połączona z minimalizmem. Projekt SkyDREAM posiada ekskluzywną tapicerkę wykonaną ze skóry Nappa, która doskonale komponuje się z elementami wykonanymi ze szlachetnego drewna sen. Eleganckie i stylowe wnętrze świetnie uzupełnia bogate wyposażenie wersji SkyDREAM.

W silniku nowej Mazdy6 została zastosowana przełomowa technologia SKYACTIV. Gwarantuje ona doskonałą równowagę między osiągami silnika a rzeczywistą wydajnością paliwową. Innowacyjna technologia SKYACTIV zwiększa również dynamikę prowadzenia samochodu oraz sztywność nadwozia, a także poprawia jego aerodynamikę i wprowadza modyfikację układu kierowniczego.

mazda6_nowaa

W trosce o bezpieczeństwo

Aby zadbać o jeszcze lepsze bezpieczeństwo podróży, inżynierowie oraz projektanci Mazdy wyposażyli ją w pakiet inteligentnych technologii i-ACTIVSENSE. System aktywnego bezpieczeństwa ma być dodatkowym zmysłem kierowcy, który pomaga szybko i skutecznie rozpoznawać potencjalne zagrożenie na drodze i im zapobiegać. Mazda6 została wzbogacona między innymi w takie systemy bezpieczeństwa jak aktywny tempomat Mazda Radar Cruise Control z systemem Stop&Go, a także system kamer 360 stopni.

Mazda6 cechuje się ogromną dbałością o szczegóły, co przekłada się na oferowane wyposażenie. Wentylowane siedzenia, nowoczesny wyświetlacz head-up na przedniej szybie, unowocześniony zestaw wskaźników z ekranem TFT w centralnej części, to tylko niektóre z perełek, jakie Mazda przygotowała dla swoich użytkowników.

Mazda nie zawiodła

Na Targach Poznań Motor Show 2018 najnowszemu modelowi Mazdy towarzyszyła pełna gama jego młodszych kolegów. Począwszy od małej miejskiej Mazdy2 i kompaktowej Mazdy3 poprzez SUV-y CX-3 oraz CX-5, które stają się coraz bardziej popularne. Wspomnieć należy także o sportowej Maździe MX-5, która w minionym roku, była najchętniej kupowanym samochodem ze składanym dachem w Polsce.

Mazda jak zawsze nie zawiodła swoich fanów. Każdy nowy model budzi ogromne emocje i zachwyt, połączone z nieodpartą chęcią posiadania. To chyba najlepszy dowód na to, że ciągła praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami przekłada się na realne osiągnięcia. Bo wciąż przybywa nowych kierowców wyjeżdżających na ulice kolejnymi modelami Mazdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ