Zazwyczaj poleasingowe samochody znakomicie prezentują się na aukcjach internetowych. To młode roczniki z dobrze prowadzoną książką serwisową. Minusem może być duży przebieg, ale korzystna cena sprawia, że potencjalny nabywca przymyka oko na duży kilometraż. Niestety takie pozytywne informacje, a nawet atrakcyjne zdjęcia dodane do oferty nie przesądzają o jakości oferty.

Poleasingowe samochody zazwyczaj tracą w oczach zainteresowanego zakupem podczas bezpośredniej prezentacji. To wtedy wychodzi na jaw duża liczba drobnych uszkodzeń. Widoczne są odpryski, rysy, drobne wgniecenia, plamy… Każde takie uszkodzenie nie byłoby problemem z osobna, ale ich duża liczba może wykluczać zakup. Niektóre auta są też wyraźnie zaniedbane, co widać po zniszczonej tapicerce czy szarych felgach.

Oczywiście zdarzają się również oferty korzystniejsze i samochody utrzymane w dobrym stanie. Ofert aut pofirmowych nie trzeba od razu skreślać, jeśli jednak bierzemy zakup takiego pojazdu pod uwagę, musimy się nastawić na kilka rozczarowań nim trafimy na model w dobrym stanie.

Auta poleasingowe z Niemiec

pexels-photo-120049Jeżeli uważasz, że zakup świeżego rocznika jest priorytetem i wizja oglądania kilku zaniedbanych modeli Cię nie przeraża, możesz zajrzeć również do ofert zza naszej zachodniej granicy. Poleasingowe samochody w Niemczech to duża grupa ofert – leasing jest za Odrą bardzo popularny. Niemniej, podobnie jak w Polsce, niełatwo będzie trafić na samochód, który nie zdradza swojej pofirmowej przeszłości. W dodatku trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty związane ze sprowadzeniem samochodu do Polski. W przypadku zakupu na firmę nie zawsze możliwe jest też odliczenie VAT.

O czym jeszcze warto pamiętać?

pexels-photo-70912 (1)Nikt rozsądny nie kupuje używanego auta bez wcześniejszej jazdy próbnej. A w przypadku samochodów poleasingowych ma to szczególnie duże znaczenie. Zalecamy wstrzymanie entuzjazmu po znalezieniu wymarzonej oferty do momentu przejechania autem kilku kilometrów. Niestety użytkownicy firmowych samochodów po prostu nie oszczędzają ich tak, jak własnych aut, co oznacza, że większość takich pojazdów ma mocno zużyte części – zawieszenie nie pracuje już tak sprawnie, a i sprzęgło działa, jakby samochód był o dekadę starszy.

Znalezienie sprawnego auta poleasingowego będzie szczególnie trudne w przypadku małych samochodów miejskich. Nieco łatwiej mogą mieć osoby szukające czegoś z nadwoziem kombi, gdyż takich ofert jest po prostu dużo, więc przy odrobinie cierpliwości można wypatrzeć interesujący model.

Poleasingowe samochody mają natomiast tę zaletę, że ich stan techniczny jest dobrze udokumentowany, co oznacza, że nie czekają Cię przykre niespodzianki. W tym wypadku raczej nikt nie „wciśnie” Ci szpachlowanego auta, udając, że pojazd jest bezwypadkowy.

Podsumowując, auta pofirmowe z pewnością nie są tak korzystną ofertą, jak mogłoby się wydawać na podstawie samych aukcji. Jednak po przetestowaniu i zbadaniu pojazdu w zaufanym warsztacie, kupienie młodego rocznika w dobrej cenie może się okazać całkiem realne.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ