Elektryczne MINI jest samochodem stworzonym do poruszania się po mieście. Ten w 100% elektryczny samochód jest całkowicie bezemisyjny oraz super oszczędny. Ponadto daje on kierowcy wiele przyjemności z jazdy.

Elektromobilność, dbałość o środowisko oraz oszczędność to tylko kilka z jago największych zalet. Zapoznaj się z krótką charakterystyką tego miejskiego auta elektrycznego.

MINI elektryczne – najważniejsze dane techniczne

MINI elektryczne do setki przyspiesza w 7,3 sekundy. Co należy podkreślić, zdecydowana większość silników benzynowych z turbosprężarką nie jest w stanie dać takiego wyniku. Jego prędkość maksymalna to 150 km/h. Jest w pełni wystarczające w mieście i sprawdza się także w przemieszczaniu się po drogach krajowych.

MINI elektryczne – można je ładować w wygodny sposób

W przypadku MINI elektrycznego, do wyboru jest kilka sposobów ładowania jego akumulatora. Można to robić w garażu, w stacjach publicznych, czy też w firmie. Wszędzie tam, gdzie jest dostęp do źródła energii. Przy zakupie, auto wyposażone jest w standardowy kabel, jednak można też dokupić MINI Wallbox lub super-szybką ładowarkę DC.

MINI elektryczne na jednym ładowaniu może osiągać standardowy zasięg 232 kilometry. Pokonując np. codziennie odległość pomiędzy domem i pracą 10 kilometrów, to w zupełności wystarczy jedno ładownie w ciągu tygodnia. Aby naładować akumulator do poziomu 80% korzystając ze  standardowej ładowarki wystarczy 2,5 godziny, natomiast przy użyciu ładowarki DC, czas ten wynosi zaledwie 35 minut. Jeśli zatem wybierasz się w dłuższą trasę, to idealny czas na spożycie posiłku, czy wypicie kawy.

Rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne

MINI elektryczne jest samochodem, który łączy w sobie rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne. Oto jedno z nich. Projektanci i producenci nowego MINI elektrycznego zastosowali rozwiązanie, które znacznie ułatwia i usprawnia poruszanie się po mieście. Jest nim możliwość jazdy bez zmiany biegów, korzysta się tu wyłącznie z jednego pedału, który służy zarówno do przyspieszania, jak i do hamowania. Bezpośrednie sprzężenie silnika z kołami sprawia, że odrywając stopę od pedału, samochód praktycznie od razu wytraca prędkość. Jest to bardzo wygodne w ruchu miejskim.

Unikalny styl – elegancja i charakter

Nowe elektryczne MINI dostępne jest w szerokiej gamie akcentów stylistycznych. Są one zarezerwowane dla bezemisyjnej wersji napędu. Aerodynamiczna atrapa chłodnicy jest prawie całkowicie zamknięta, co sprawia, że nadwozia ma unikalny charakter, a dodatkowo zapewnia to jeszcze niższe zużycie energii.

Wśród cech charakterystycznych wyglądu nowego MINI elektrycznego wymienić należy:

  • żółty pasek – emblemat „MINI Electric” – znak rozpoznawczy elektrycznego MINI;
  • żółte lusterka, a także inne elementy w kolorze Yellow Electric;
  • 17-calowe obręcze kół MINI Electric Corona Spoke 2-tone – nie tylko doskonale się prezentują, ale także poprawiają aerodynamiczne właściwości pojazdu.

Jakie jeszcze rozwiązania zastosowano w nowym NIMI elektrycznym?

Nowe elektryczne MINI to także inne nowoczesne rozwiązania, m.in.:

  • usługi EDRIVE – przekazują  informacje o zasięgu, stanie naładowania baterii i podpowiadają, gdzie znajduje się najbliższa stacja ładowania;
  • usługi MINI Connected – umożliwiają m.in. zarządzanie kluczowymi funkcjami ze smartfona.

MINI Cooper elektryczny Warszawa – umów się na jazdę próbną

Możesz umówić się na jazdę próbną jednym z pojazdów MINI Cooper Elektryczny. Warszawa to jedno z miast w Polsce, gdzie przetestujesz to eleganckie, nowoczesne, elektryczne auto miejskie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ