Kultowe samochody z USA to stały punkt na liście marzeń fanów motoryzacji. Jakie modele zza oceanu na dobre zapisały się w historii? Poniżej przedstawiamy krótką listę naszych ulubionych aut ze Stanów Zjednoczonych.

Ford Mustang

Logo galopującego konia to jeden z najlepiej rozpoznawalnych symboli w świecie motoryzacji – Ford Mustang to kultowe auto nie tylko w USA. Pierwsza odsłona ukazała się w 1964 roku i natychmiast zdobyła ogromną popularność. Sprzedano ponad milion egzemplarzy w ciągu półtora roku, mimo że producent przewidywał wypuszczenie jedynie 100 tysięcy sztuk rocznie. Pierwszy Mustang zachwycał tym, czym marka przyciąga klientów do dziś – sportowym charakterem skrojonym na miarę młodego pokolenia. Mustang należał też do modeli, które rozpoczynały nową erę wyboru wśród wielu opcji wyposażenia. Kupujący mógł postawić na składany dach, dołożyć radio, wybrać rodzaj opon i zawieszenia. Najmocniejsza jednostka napędowa oferowała moc 320 KM.

Chevrolet Corvette

Kultowe samochody z USA to również marka Chevrolet. Wśród najbardziej udanych modeli tego producenta wymienić trzeba na pewno Corvette. Pierwszy model powstał już w 1953 roku, daleko mu jednak było do popularności, jaką zdobyła trzecia generacja, której produkcja ruszyła w 1967 roku.

Corvette od początku zachwycał niezwykłą linią, a charakterystyczne okrągłe tylne lampy zdobią nadwozia również najnowszych modeli.

Chevrolet Camaro

pexels-photo-575387Chevrolet to także niezapomniany model Camaro. Najprawdopodobniej to właśnie to auto rozsławiło poziome pasy zdobiące maskę. Camaro wpisywał się w potrzeby tej samej grupy odbiorców co Mustang. Oba konkurujące modele przeszły do historii, a ich najnowsze odsłony są pożądane na całym świecie przez kierowców poszukujących sportowych wrażeń. Marka Camaro do dziś ma się świetnie, choć w latach sześćdziesiątych to Mustang zdecydowanie zdominował ten segment. Camaro zachwycał jednak znakomitymi osiągami. Proponował ośmiocylindrowe silniki o pojemności osiągającej nawet 7 litrów!

Cadillac Eldorado

Jeżeli samochody z USA kojarzą Ci się przede wszystkim z luksusem a nie z maszynami sportowymi, to numerem jeden na liści kultowych modeli jest dla Ciebie z pewnością Cadillac Eldorado. To auto od początku nastawione było na dostarczanie luksusu – chętnie kupowali je kierowcy szukający wygody i możliwości podkreślenia swojej pozycji społecznej. O tym, jak prestiżową marką był Cadillac od początku najlepiej świadczy fakt, że już w 1957 roku samochód był wyposażony w elektrycznie regulowane siedzenia, radio, klimatyzację czy klapę silnika z automatycznym otwarciem.

Zachwycająca był również design Cadillaca, który w ciągu lat przeszedł dużą przemianę. Marka jednak w każdej dekadzie nieprzerwanie była wyznacznikiem luksusu w branży czterech kółek.

Jeep

florescent-arabia-saudi-desertactivities-73610Cztery literki „Jeep” są dobrze znane nawet dzieciom. Wśród wielu przełomowych modeli samochodów z USA, marka Jeep również ma swoich przedstawicieli. Pierwsze auta terenowe tego rodzaju powstały już w 1940 roku, choć produkcja ruszyła na dobre, gdy zaangażowali się tacy potentaci jak Willys oraz Ford. Auto od początku cenili sobie wojskowi i osoby uwielbiające podróżowanie poza trasą bez żadnych ograniczeń

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ