Wiosna coraz bliżej, a co za tym idzie, powoli rozkręca się sezon na wyścigi samochodowe. W tym tekście poradzimy Ci, jak przygotować samochód do wyścigów oraz, co warto kupić, by części w aucie posłużyły na dłużej.

Przygotowanie samochodu od A do Z

W pierwszej kolejności zrób przegląd auta, sprawdź, czy nie trzeba wymienić jakiejś części albo, co gorsza, wykonać jakiejś skomplikowanej naprawy. Następnie zadbaj o swoje bezpieczeństwo, czyli wymień kask, sprawdź, czy pasy i poduszki bezpieczeństwa są nienaruszone.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygotowywać pojazd od podstaw, konieczna będzie wymiana pasów, foteli oraz części i hamulców, ale o tym napiszemy za chwilę. Następnie warto sprawdzić opony oraz, co zresztą oczywiste, poziom paliwa.

Wymiana części w samochodzie wyścigowym

Czasami nastaje taki monet, kiedy trzeba wymienić części w naszym aucie, by dalej móc się nim poruszać. A jakie usterki najczęściej pojawiają się w tego typu pojazdach? Zazwyczaj konieczna jest naprawa intercoolera, ponieważ to najważniejszy element w samochodzie. Dlaczego? Odpowiada on za chłodzenie pojazdu i odpowiedni przepływ powietrza, dlatego żaden wyścigowy samochód nie może się bez niego obyć. Profesjonalne i wykonane z dbałością o najwyższą jakość intercoolery jednostronne https://fmic.pl/51-jednostronne zakupione na tej stronie na pewno pozytywnie Cię zaskoczą i przywrócą samochodowi drugie życie. Co ważne, dzięki temu, że są wydajne do mocy 550 km, posłużą na długo i nie rozczarują Cię w połowie wyścigu. 

Jak dbać o pojazd wyścigowy?

Przede wszystkim musimy regularnie wymieniać w nim płyn chłodniczy i olej oraz monitorować stan części, zawieszenia i bezpieczeństwa, najważniejsze są hamulce. Szczególnie ważne jest częste wymienianie oleju, gdyż auto poruszające się z tak wysokimi prędkościami potrzebuje go znacznie bardziej.

Jeśli dopiero przystosowujesz dotychczasowe auto do wyścigów, konieczna będzie wymiana zawieszenia. W tym celu możemy kupić specjalne sportowe sprężyny oraz amortyzatory. I na koniec najważniejsze, nie zapominaj o kasku oraz wygodnych rękawiczkach. To zwiększy poziom Twojego bezpieczeństwa oraz komfort jazdy.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ