Samochody z USA wciąż są w Polsce bardzo popularne. Zwłaszcza, że wiele ciekawych modeli, których na próżno można szukać w Europe, znajdziemy właśnie tam. Jedną z platform aukcyjnych zajmujących się obrotem samochodami w USA jest IAAI. Co warto wiedzieć na jej temat?

Pośrednik – ważny element negocjacji

Od razu należy zaznaczyć, że zorientowanie się na amerykańskim rynku motoryzacyjnym jest dość trudne dla laika. IAAI – choć bezpieczne – działa według amerykańskich zasad, które z punktu widzenia Europejczyka (a zwłaszcza Polaka) mogą wydawać się dość skomplikowane. Poza tym nie ukrywajmy, że również i tam działają oszuści, którzy mogą sprzedać nam pojazd wadliwy. Co prawda jest to zjawisko rzadko spotykane, ale nadal się zdarza. Poza tym sprzedaż auta to jedno a jego sprowadzenie to drugie.

Więcej – https://autazusa.pl/porada/auta-z-usa-iaai/

IAAI – ogromna platforma, ogromne możliwości

Atutem platformy IAAI jest jej niezwykła popularność i to zarówno na lokalnym (amerykańskim) rynku, jak i poza nim. W ciągu tygodnia realizuje się za jej pośrednictwem średnio 7000 transakcji, w tym również na rynki odległe (Europa, Chiny itd.). Poza tym, dla podmiotów takich jak IAAI opinie są niezwykle ważne, dlatego nie można mieć zastrzeżeń co do procedur bezpieczeństwa wprowadzanych przez portal. Platforma współpracuje tylko ze sprawdzonymi podmiotami, co oznacza maksymalne bezpieczeństwo realizowanych transakcji. Podmioty które nie spełniają tych standardów, od razu są wykluczone ze współpracy z IAAI.

Kto może korzystać z zasobów IAAI?

Z możliwości platformy może skorzystać każdy, jednak dostęp do wszystkich aukcji mają jedynie licencjonowani dealerzy, resellerzy oraz eksporterzy.

Licytacja przyjazna dla Kupującego

Przykładowo, jeśli aktualna cena to 2000 dolarów, Kupujący (który wcześniej określił maksymalny próg kwotowy na 2500 dolarów) przebije ją do wartości 2100 i tak aż do momentu, w którym osiągnie ona deklarowaną wartość. Oczywiście istnieje możliwość podwyższenia kwoty progowej, w zależności od przebiegu licytacji i naszego zainteresowania wybranym pojazdem.

Reasumując, IAAI jest bardzo ciekawą platformą, w ramach której można zakupić pojazdy w kilku różnych kategoriach (nowe, uszkodzone, zalane itd.). Na chwilę obecną najlepiej licytować auta lekko uszkodzone, których cena – w porównaniu do stanu technicznego – jest bardzo obiecująca.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ