Są takie samochody, o których większość kierowców może jedynie pomarzyć. Mimo tego (a może właśnie dlatego) każda ich nowa odsłona elektryzuje świat motoryzacji. Jakich aut pragniemy najbardziej? Oczywiście każde takie zestawienie jest subiektywne, ale poniżej przedstawiamy samochody luksusowe, które naszym zdaniem wchodzą do TOP3 najbardziej pożądanych modeli.

Najbardziej luksusowy samochód: Rolls-Royce Phantom

pexels-photo-303316Nie można mówić o samochodach luksusowych bez wspominania marki Rolls-Royce. Od blisko stu lat jest ona symbolem super-dopracowanych i drogich aut, które są niemal jak pałace na czterech kółkach. Model Phantom został uznany za najbardziej luksusowy samochód na świecie, a nie brakuje głosów, że jest to też po prostu najlepsze auto, jakie w ogóle można kupić. Taka łatka przylgnęła do Phantoma już w 1925 roku, gdy zaprezentowano pierwszy model z tej serii.

Rolls-Royce Phantom zaprezentowany w 2017 roku jest jeszcze nowocześniejszy od poprzedniej wersji, a do tego cichszy wewnątrz i… wygodniejszy. To auto, w którym z założenia nie oszczędza się na niczym. Konstruktorzy lubią porównywać jazdę Phantomem do „podróży latającym dywanem”. Model ten jest napędzany silnikiem V12 o pojemności skokowej 6,75 l, którego moc wynosi 563 KM, a maksymalny moment obrotowy to 90 Nm. Pracą silnika steruje ośmiostopniowa automatyczna przekładnia.

Aston Martin, czyli sportowy luksus

Stałe miejsce wśród najbardziej prestiżowych marek świata motoryzacji zajmuje również Aston Martin i jego samochody luksusowe ze sportową duszą. Połączenie to znakomicie obrazuje model Vantage. Recenzenci określają go jako auto niepokorne i ostre. Jego agresywna linia zachęca do dynamicznej, sportowej jazdy. Odbiorcami tego modelu są przede wszystkim ludzie młodzi, dla których sportowy charakter Aston Martina ma szczególnie duże znaczenie.

Do historii przeszedł jednak przede wszystkim Aston Martin DB10, którego prowadził sam James Bond. Nazwa tego modelu nie jest przypadkowa – dziesiątka oznacza… liczbę sztuk, które znalazły się w sprzedaży. Aston Martin doskonale wie, że luksusowe auta powinny stanowić dobro niedostępne nawet dla tych, którzy dysponują odpowiednio dużym budżetem. W końcu nie chodzi tutaj tylko o pieniądze, ale również o unikalność i prestiż. Co ciekawe, DB10 był wzorowany właśnie na Vantage’u, który trafił na rynek jako drugi. Wszystko z powodu niezwykłego zbiegu okoliczności podczas kręcenia filmu o przygodach agenta 007.

Jaguar – sportowa limuzyna

pexels-photo-93652Wiele do powiedzenia na temat samochodów luksusowych ma również marka Jaguar. Jej flagowym modelem jest Jaguar XJ. W 2016 roku firma zaprezentowała wersję XJR575 proponującą użytkownikowi moc 575 KM i moment obrotowy 700 nm. Auto może pędzić ponad 300 km/h. To zasługa potężnego silnika 5.0 V8.

Zachwycające są jednak nie tylko osiągi, ale również (a może przede wszystkim) linia Jaguara XJR575. Design jasno komunikuje, że użytkownik ma do czynienia z luksusowym samochodem, który potrafi pokazać pazur. Oczywiście auto jest też szalenie wygodne. Ten model otrzymał wbudowany 10-calowy panel dotykowy, system wykrywania ruchu, autonomiczny system awaryjnego hamowania, układ wykrywania pieszych i wiele więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ