Utarło się przeświadczenie, że przesadne dbanie o samochód to zajęcie wyłącznie dla bogaczy, którzy mogą sobie pozwolić na nadmierne inwestowanie w auto. Pora skończyć z tym przeświadczeniem! Dbanie o pojazd z całą pewnością nie jest związane ze snobizmem, ale z rozsądkiem. Odpowiednio zadbany samochód z powodzeniem może służyć nawet kilkanaście lat dłużej, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wymiany pojazdu. Skończmy z przeświadczeniem, że autodetailing jest tylko dla bogaczy!

Jakość ma znaczenie

Dlaczego coraz więcej osób chętnie oddaje swoje samochody do profesjonalnych punktów? Ponieważ jako społeczeństwo coraz częściej uświadamiamy sobie, że liczy się nie ilość, ale jakość. Lepiej zainwestować w jeden, porządnie wykonany zabieg niż rozdrabniać się na kilkanaście wykonanych amatorsko. Wiemy już, że korzystanie z profesjonalnych punktów po prostu się opłaca. Oczywiście, można część zabiegów wykonać w domu, ale trzeba się na tym znać. Bez odpowiedniej znajomości pewnych zabiegów, np. dekontaminacji lakieru, możemy z łatwością uszkodzić powierzchnię samochodu i później żałować, że w ogóle podjęliśmy się działania. W profesjonalnym punkcie nie ma mowy o żadnych uszkodzeniach – fachowcy wiedzą, jak działać, by zadbać o samochód i nie spowodować żadnej szkody. Używają odpowiednich produktów, dbają o każdy, nawet najmniejszy element i gwarantują kompleksowe usługi. Dlatego właśnie profesjonalne punkty cieszą się coraz większą popularnością.

Z jakich zabiegów warto korzystać w profesjonalnym punkcie obsługi samochodowej?

Przede wszystkim ze wszelkich zabiegów, które zwiększają ochronę lakieru. To pierwsza, powierzchniowa warstwa pojazdu, która najszybciej „obrywa” przy zderzeniach, niekorzystnych warunkach atmosferycznych czy po prostu na skutek regularnego użytkowania auta. Warto więc zainwestować w dobre zabiegi ochronne. W profesjonalnym punkcie obsługi samochodowej z pewnością dobrze jest wykonać powłokę ceramiczną dla samochodu. Poza tym warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które wpływają nie tylko na estetykę, ale przedłużają też żywotność samochodów. Mowa tu na przykład o renowacji reflektorów, korekcie lakieru, detailingu wnętrza, pielęgnacji komory silnika, dekontaminacji lakieru, detailingu felg, wysprzątaniu plastików wewnętrznych za pomocą sprężonego powietrza, chemii oraz mikrofibry. Jeśli zastanawiasz się, czy twoje auto potrzebuje kosmetyki samochodowej, udaj się do profesjonalnego punktu i poproś o pomoc fachowca. Specjalista z pewnością oceni stan samochodu i podpowie, jakie zabiegi warto wykonać w przypadku konkretnego pojazdu.

Autor: Mariusz Zakrzewski Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał z pomocą firmy Ecopless z Pszczyny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ