Zakup jakiegokolwiek używanego pojazdu niemalże zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, chociażby minimalnym i na pierwszy rzut oka niedostrzegalnym. Chcesz dokonać właściwego wyboru, by stać się właścicielem czegoś wartościowego, czego nie będziesz później żałować, ale czasami trudno zweryfikować rzeczywisty stan auta, które na pierwszy rzut oka może wyglądać perfekcyjnie, ale które pod maską może już kryć liczne defekty, uwidaczniające się dopiero podczas dłuższych przejażdżek.

Jak takiej sytuacji uniknąć?

Sposób na to jest bardzo prosty. Musisz po prostu jak najlepiej i jak najdokładniej zapoznać się właśnie z tym konkretnym wybranym samochodem, zanim zdecydujesz się ostatecznie na zakup auta. Nie kieruj się tu wyłącznie wyglądem pojazdu. To oczywiste, że dla kierowców ma on pewne znaczenie, jednakże wnętrze zawsze jest ważniejsze od okładki, o czym powinieneś pamiętać.

Praktycznie wszystkie samochody używane będą mieć pewne mankamenty. Auto używane będzie zawierać jakieś usterki, drobne niedociągnięcia albo charakterystyczne dla swojego modelu wady konstrukcyjne, których akurat często (choć nie zawsze) nie da się w żaden sposób pozbyć. Musisz się z tym pogodzić, ale musisz to wszystko także dokładnie sprawdzić. Często bowiem to właśnie z powodu nagromadzenia się licznych wad fabrycznych i usterek ludzie pozbywają się swoich aut i oddają je do komisów albo samodzielnie sprzedają je na aukcjach internetowych.

Jeżeli więc kupujesz nowe-stare auto przez serwis z ogłoszeniami aut samochody.pl, zawsze dokładnie czytaj opisy wszelkich aukcji. Podchodź jednak do tych opisów z pewnym dystansem. Staraj się sprawdzać auta na własną rękę. Czasem może się wydawać, że usterka jest tak niewielka, iż wystarczy drobna naprawa do tego, by auto znów działało sprawnie, podczas gdy w rzeczywistości naprawa wychodzi tak kosztownie, że nie opłaca się jej przeprowadzać. Informacje na temat wszystkich tego rodzaju wad powinny być jawne. Możesz o nie spytać i możesz się z nimi zapoznać w opisach aukcji, ale nigdy nie wierz nikomu na słowo, a postaraj się te dane zweryfikować.

Samochód używany czy nowy?

Biorąc pod uwagę powyższą kwestię, możesz stwierdzić, że pojazd z drugiej ręki nie będzie dla ciebie dobry, ale na szczęście nie jest to wcale prawda. Możesz przecież zatrudnić doświadczonego mechanika i właśnie wraz z nim udać się do komisu albo na oględziny wybranego wcześniej auta. Dobry mechanik dokona szczegółowego przeglądu i dzięki temu da ci możliwość pozyskania w pełni sprawnego samochodu. Zakup będzie wtedy udany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ