Monotonia w wyglądzie samochodu może sprawić, że straci on dla nas swój pierwotny blask i kuszący wygląd. Można jednak to zmienić za pomocą dodatkowych gadżetów, od których uginają się aż półki sklepowe. Najprostszym i bardzo skutecznym sposobem na nudne wnętrze pojazdu, jest zmiana pokrowców na siedzeniach. Jest to wskazane także wtedy, gdy nasze stare pokrowce są już zużyte i poprzecierane. Dzięki takiemu odświeżeniu wnętrza, zyska ono nowy wygląd i przykuje naszą uwagę ponownie.

Czym kierować się przy wyborze pokrowców na siedzenia?

Najważniejszym kryterium okazuje się być jakość pokrowców. Wskazane są te wykonane z materiałów plamoodpornych i łatwych w czyszczeniu. Jeśli możemy je samodzielnie wybrać w pralce, to bardzo odciąży nam to budżet i przyczyni się do utrzymania ich w czystości. Warto też zwrócić uwagę na to, czy pokrowiec jest obszyty od spodu materiałem, który uniemożliwi mu zsuwanie się z siedzenia. Zsuwające się pokrowce stają się bardzo uciążliwe i zaburzają komfortowe podróżowanie. Wiele modeli zapewnia nam gwarancję producenta, co jest korzystne w razie wszelkich problemów z nimi.

Kolor i ewentualne wzory ma bardzo duże znaczenie estetyczne. Ale również faktura ma tutaj znaczenie. Wybór w dużej mierze powinien zależeć od sposobu w jaki używamy samochód. Sprawa się komplikuje jeśli jeżdżą z nami małe dzieci oraz zwierzęta domowe. /w takim przypadku materiał z którego jest wykonana tapicerka, ma ogromne znaczenie. Z pewnością nie sprawdzi się tutaj welur czy żakard. Jak wiadomo, zwierzęta zostawiają wszędzie mnóstwo sierści, którą trudno usunąć. Dodatkowo grożą nam porozrzucane resztki jedzenia, wylane napoje, które mogą pozostawić trudnousuwalne plamy. Sprawdzą się w takich przypadkach skórzane pokrowce lub te wykonane z alcantary, które zdecydowanie łatwiej będzie nam wyczyścić.

Ciekawą opcją są podgrzewane pokrowce na siedzenia, które przydają się szczególnie w okresach chłodniejszych, czyli zimą i jesienią. Inną opcją mogą być masujące kulki, które pomogą się zrelaksować podczas jazdy i odciążą w jakimś stopniu zmęczony kręgosłup. Nie byle czym są specjalnie wyprofilowane pokrowce, które przydadzą się podczas długich i częstych podróży.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ