Crossovery depczą po piętach SUV-om pod względem popularności. Są lepszym wyborem do miasta, a więc tam, gdzie na co dzień porusza się około 90 proc. polskich kierowców. Z drugiej strony crossovery nadal kojarzą się z autami zbyt kompaktowymi, aby mogły pełnić funkcję samochodów rodzinnych. Tej opinii przeczy Suzuki SX4 S-Cross Hybrid. Jazda testowa tym modelem utwierdziła nas w przekonaniu, że świetne wyniki sprzedaży tego modelu nie mogą być efektem tylko bardzo atrakcyjnej ceny. Sprawdź, dlaczego japońska propozycja może być uznawana za jeden z najlepszych crossoverów dostępnych na polskim rynku.

Przestrzeni Ci nie zabraknie

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid, choć formalnie jest zaliczany do segmentu crossoverów, to pod względem ilości miejsca w środku śmiało może konkurować z niejednym SUV-em. Jest to bardzo interesująca propozycja zwłaszcza dla rodzin, które szukają efektownego, funkcjonalnego samochodu do jazdy na co dzień oraz wystarczająco pojemnego i komfortowego, by wybrać się nim na dwutygodniowe wakacje.

Przestronna kabina to jednak nie wszystko. Zwracamy uwagę również na wręcz przepastny, jak na tę klasę, bagażnik, który ma pojemność aż 430 litrów. To w zupełności wystarczy do zapakowania wszystkich wakacyjnych toreb i walizek.

Z punktu widzenia rodziny ważne jest również to, że Suzuki SX4 S-Cross uzyskało najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Niezawodny i oszczędny napęd hybrydowy

Bardzo mocną stroną Suzuki SX4 S-Cross Hybrid jest właśnie napęd. Japoński producent sięgnął tutaj po technologię mild hybrid, gdzie silnik benzynowy 1.4 BOOSTERJET jest wspierany dodatkowymi 50 Nm momentu obrotowego przez generator elektryczny.

Układ pracuje bezawaryjnie, praktycznie niewyczuwalnie dla kierowcy, a przy tym znacząco zwiększa sprawność jednostki benzynowej. Przekłada się to na obniżenie zużycia paliwa oraz emisji spalin. Suzuki deklaruje, że można uzyskać wynik na poziomie nawet 4,2 litra na 100 km. Podczas testów w warunkach miejskich udało nam się zejść do około 5,5 litra na 100 km, co i tak jest bardzo dobrym rezultatem, jak na auto tych rozmiarów.

Nieprzeciętne zdolności terenowe

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid najlepiej czuje się w warunkach miejskich, co wcale nie oznacza, że nie można się nim wybrać w lekki teren. Uwagę od razu przykuwa zwiększony prześwit (do 180 mm), a w dodatku mamy do dyspozycji napęd na 4 koła ALLGRIP z czterema trybami pracy.

Dzięki temu system sam dostosowuje charakterystykę napędu i zawieszenia do aktualnych warunków na drodze. Suzuki prowadzi się bardzo pewnie na mokrej nawierzchni, nie ma również problemu z wyjechaniem z kopnego śniegu czy podjeżdżaniem pod strome wzniesienia zimą. 

Nabrałeś ochoty na jazdę testową Suzuki SX4 S-Cross Hybrid? Możesz się na nią umówić w dogodnym terminie w jednym z salonów autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz Warszawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ