Upalne dni bywają przekleństwem kierowców. Palące słońce i wysokie temperatury niekiedy sprawiają, że prowadząc samochód trudno jest się skupić, co może prowadzić do wypadków. Klimatyzacja jest zatem niezbędna, aby zapewnić komfort termiczny osobie za kierownicą oraz pasażerom. Jeśli więc wystąpi usterka, należy zadbać o jej jak najszybsze usunięcie. Warto zdawać sobie sprawę z tego jakie mogą być potencjalne przyczyny dysfunkcji układu klimatyzacji.

Naprawa klimatyzacji samochodowej – uszkodzenie skraplacza

Jednym z częstych powodów, dla których klimatyzacja działa z niewystarczającą intensywnością, jest awaria skraplacza, czyli tak zwanej chłodnicy. Ciała obce, na przykład kamyki mogą dostawać się do urządzenia i zanieczyścić je lub po prostu uszkodzić żeberka tego elementu. Możemy uniknąć problemów, jeśli od czasu do czasu przemyjemy urządzenie przy pomocy odpowiednich detergentów, jednak w niektórych wypadkach konieczne będzie udanie się do serwisu w celu naprawy klimatyzacji samochodowej.

Naprawa klimatyzacji samochodowej – brak czynnika chłodniczego

Czynnik chłodniczy odpowiada za prawidłową pracę układu klimatyzacji. Kiedy więc podejrzewamy, że jest na wyczerpaniu, powinniśmy zadbać o jego uzupełnienie w serwisie, aby zapewnić urządzeniu wydajność. Jeżeli jednak brak czynnika chłodniczego jest spowodowany nieszczelnością układu, może być wymagana naprawa klimatyzacji samochodowej zanim ponownie ją nabijemy.

Naprawa klimatyzacji samochodowej – zagrzybienie

Grzyby, pleśń i bakterie gromadzą się w układzie klimatyzacyjnym, co sprawia, że jeśli nie zatroszczymy się o dezynfekcję urządzenia, będziemy wdychać te wszystkie zanieczyszczenia podczas jazdy. Nie wpłynie to dobrze szczególnie na alergików oraz astmatyków, nie wspominając już o przykrym zapachu, który niekiedy unosi się przez to w aucie. Dlatego też ciekawą usługą oferowaną przez warsztaty jest ozonowanie klimatyzacji, które temu zapobiega. Tutaj https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/klimatyzacja-mobilna można znaleźć serwis, w którym fachowcy zajmą się naprawą klimatyzacji samochodowej oraz ozonowaniem. Z usług firmy korzysta wielu kierowców z Torunia i okolic.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ