W Polsce najwięcej kupuje się samochodów używanych. Przede wszystkim ze względu na cenę. Samochody te są dużo tańsze w porównaniu z autami nowymi. Kupując auto używane trzeba jednak być ostrożnym. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić historię samochodu.

W sieci nie trudno trafić na bardzo atrakcyjne oferty sprzedaży samochodów. Najczęściej są to oferty bardzo dobrych samochodów w niskich cenach. Nie może zatem dziwić, że takie oferty kuszą bardzo wiele osób. Trzeba jednak w takiej sytuacji być bardzo ostrożnym. Często kupujący ukrywa różnego rodzaju waty auta. Np. to, że jest to auto powypadkowe. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie historii danego samochodu. Można to zrobić wykorzystując numer VIN auta.

Taki raport pozyskać można m.in. korzystając z serwisu www.carvertical.com. Serwis ten pozawala na wygenerowanie dokładnego raportu dotyczącego historii samochodu. Aby móc to zrobić wystarczy podać numer VIN auta, którym jesteśmy zainteresowani. Zapoznanie się z takim raportem może uchronić nas przed wieloma problemami w przyszłości.

Jak wspomniano, raport z historii pojazdu na podstawie VIN może uchronić nas przed zakupem pojazdu, który np. brał udział w wypadku, a sprzedający ten fakt ukrył. Czego dokładnie można się z takiego raportu dowiedzieć? Przede wszystkim taki raport zawiera zdjęcia samochodu. Zdjęcia te pochodzą z różnych źródeł, które serwis archiwizuje. Dzięki zdjęciom z przeszłości można szybko przekonać się czy auto nie zostało uszkodzone, a jeśli tak to w jakim stopniu. Poza samymi zdjęciami dostępne są dokładne opisy ewentualnych uszkodzeń.

Co więcej, raport pozwala na uzyskanie informacji o tym, w jakich krajach samochód był rejestrowany oraz w jakich krajach auto przechodziło przeglądy techniczne. Dzięki temu sprzedający nie będzie w stanie oszukać kupującego co do liczby poprzednich właścicieli samochodu. Nie można także zapomnieć o informacji dotyczących kradzieży samochodów. Analiza raportu pozwoli na uzyskanie jasnej informacji czy dany samochód nie był kradziony. Taka informacja pozwoli nam na uniknięciu wieli nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości. Na koniec wspomnieć należy, że raport pokazuje także dokładne informacje dotyczące przebiegu auta. To pozwoli na uniknięcie sytuacji, w której zakupiłoby się samochód, w którym wcześniej cofnięty był licznik.

Jak widać sprawdzenie VIN i wypadkowej historia pojazdu pozwala na uniknięcie wielu problemów przy zakupie używanego samochodu. Innymi słowy, dzięki temu zakup auta będzie w pełni bezpieczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ