czwartek, Wrzesień 23, 2021

W czym jeździmy? Przegląd technologii czyli membrana dostępne w ubraniach motocyklowych

0
Spodnie na motor

Spodnie na motor – skórzane czy tekstylne? Z membraną? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru spodni motocyklowych?

Jak usunąć rysy z lakieru samochodowego?

0
Jak usunąć rysy z lakieru samochodowego

Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, a na karoserii naszego samochodu pojawiają się dosyć nieestetyczne rysy. Na całe szczęście nie musimy od razu się udawać do lakiernika i jednocześnie narażać na dosyć spore sumy. Szczególnie dlatego, że istnieją patenty znacznie tańsze na ukrycie powstałego defektu. Jak usunąć prawidłowo rysy z lakieru pojazdu? Poznajmy skuteczne rozwiązania oraz przyjrzyjmy się nieco bliżej pastom polerskim.

Rysy na lakierze: jak sobie z nimi radzić?

Wydawać by się mogło, że najłatwiejszym rozwiązaniem na pozbycie się rys jest oddanie samochodu do studia detailingu i skorzystanie z korekty lakieru czy też oklejenie całego swojego samochodu folią ochronną, ale w bardzo wielu przypadkach wystarczy nieco chęci oraz użycie odpowiedniego produktu. Zobacz pasty polerskie do różego typu lakierów na https://sklep.motogo.pl/

Zajmijmy się rysami bez pomocy specjalistów i spróbujmy własnych sił. Poniżej przedstawimy kilka prostych oraz skutecznych rozwiązań, które pozwolą nam na odświeżenie lakieru, a do tego na zniwelowanie uszkodzenia oraz zabezpieczenia go w jednym kroku. Musimy pamiętać, że zanim przystąpimy do prac na lakierze należy go wcześniej oczyścić. Wskazane jest właściwe mycie oraz oczyszczenie gruntowne karoserii. Pozwoli to przygotować nam powierzchnię do pracy, a wizualny efekt utrzyma się znacznie dłużej.

Możemy użyć specjalnych, gotowych produktów. Są to kosmetyki samochodowe o gęstych formułach. Produkt przeznaczony do usuwania rys aplikuje się przy pomocy gąbkowego pada lub też jeśli wolimy aplikatora wielofunkcyjnego. Wystarczy, że nałożymy kilka kropli produktu na gąbkę i rozprowadzamy go po całym elemencie. Praca odbywać się powinna w zacienionym czy też zamkniętym miejscu. Wszystko po to, aby lakier nie był zbyt gorący. Podczas aplikowania gąbkę należy lekko docisnąć i wypracowywać produkt przez jakąś minutę.Taki sam krok wykonać można przy pomocy maszyny polerskiej oraz miękkiej gąbki. Środek zawsze rozprowadzamy na wolnych obrotach. Należy nakładać warstwę dosyć cienką, aby polerowanie późniejsze należało do gładkich i przyjemnych. Najlepiej sprawdza się tutaj delikatna mikrofibra, przy której pomocy wydobędziemy pożądany blask. Musimy dotrzeć każdy z elementów. Dzięki temu nasz lakier będzie odświeżony oraz zabezpieczony, a wszelkie rysy zniwelowane. Tego rodzaju kosmetyki są także przeznaczone do usuwania zmatowień na lakierze.

Pasta polerska: zabezpieczenie przed zarysowaniem

Pasty polerskie są bardzo popularnymi produktami w aspekcie usuwania rys na karoserii. W związku z tym musimy sobie o nich powiedzieć nieco więcej. Pasty polerskie mają bardzo ciekawy skład. Znajdziemy w nim wosk ochronny, delikatne mleczko, jak i także pigment barwiący. Usuniemy dzięki temu nie tylko wszelkie zabrudzenia, ale także pogłębimy sam kolor karoserii i stworzymy na jej powierzchni ciekawą powłokę, która chronić ją będzie przed powstawaniem kolejnych uszkodzeń w przyszłości.

Zanim w ogóle przystąpimy do polerowania karoserii samochodowe, dokładnie powinniśmy ją wyczyścić z piasku, kurzu oraz także innych zabrudzeń, które do niej przywierają podczas jazdy. Kolejnym krokiem jest jej odtłuszczenie – w tym celu możemy zastosować myjkę wysokociśnieniową. Lakier później pozostawmy do dokładnego wyschnięcia czy też wytrzyjmy do sucha.

Pasty polerskie musimy rozprowadzać w niewielkiej ilości ruchami kolistymi tak, aby pokryły równomiernie całą powierzchnię. W miejscach, w których rysy są bardzo głębokie, zastosować możemy zdecydowanie więcej środka. Do aplikowania preparatu użyć możemy ściereczki wilgotnej. Gdy tylko pasta polerska zaschnie na karoserii, to wypolerujmy ją. Kolor w zasadzie od razu uzyska piękny połysk oraz także głębię.

Pasty polerskie stosuje się najczęściej pomiędzy drugim a szóstym rokiem eksploatacji naszego samochodu. To właśnie wtedy pojawić się powinny na nim już pierwsze ślady użytkowania. Jest to umowny zakres i wszystko jest zależne od zużycia indywidualnego karoserii samochodowej.

Na rynku znajdziemy standardowe pasty poleskie, ale także pasty z koloryzowanymi wariantami. Pasty te wykorzystuje się do polerowania karoserii. Na niej uda się zyskać wysoki połysk, ale jednocześnie pogłębimy jej barwę w takowy sposób, że stanie się znacznie intensywniejsza.

Pozbądźmy się czym prędzej nieestetycznych rys.

Wyważenie kół: dlaczego to takie ważne?

0
Wyważenie kół

Wyważanie to wyrównanie środka masy koła z osią obrotu. W takim przypadku obciążniki są mocowane do ciężkiej części koła. Oczywiście koła muszą być wyważone natychmiast po zamontowaniu opony na feldze. Dzięki temu wstępnemu wyważeniu uzyskujemy nierównowagę mniejszą niż 5 g na stronę. Uważa się, że nowa opona jest w stanie nieznacznie zmienić swoją pozycję na dysku na pierwszych kilometrach, dlatego po pewnym czasie warto powtórzyć wyważanie kół.

Wyważanie kół: kiedy należy je robić?

Zwykle zaleca się wyważanie kół po przejechaniu od 10 000 do 15 000 km. Tyle, jeśli chodzi o teorię. W praktyce radzi się monitorować zachowanie auta. Jeśli nie ma wyczuwalnego bicia kierownicy, wyważanie nie jest konieczne. Bicie tylnych kół jest mniej odczuwalne, ale zwykle mniej cierpią one, nawet jeśli nie są idealnie wyważone. Jeśli sam zmieniasz koła dwa razy w roku, to załóż koła na kilka dni. W tym czasie opona pozbędzie się odkształceń powstałych podczas przechowywania. Jeżeli przy jakiejkolwiek prędkości jazdy nie występują wibracje, wyważanie nie jest konieczne. Równoważenie jest konieczne w następujących przypadkach:

 • przejeżdżasz ponad 15 tysięcy kilometrów w sezonie.
 • po ostatnim wyważaniu koło z dużą prędkością wpadło do głębokiego otworu.
 • już wcześniej zacząłeś zauważać wibracje, ale nie zdecydowałeś się na wyważanie.
 • twój samochód nie ma układu przeciwblokującego, a często zwalniasz na asfalcie.
 • jesteś początkującym kierowcą, który nie poczuje niewyważenia na kołach.

Każde koło ma trzy ważne cechy charakterystyczne dla obracającego się obiektu:

 • oś symetrii,
 • oś obrotu, na której znajduje się środek ciężkości,
 • prawidłowy kształt z położeniem każdego punktu koła w równej odległości od środka ciężkości.

Jeśli chodzi o wyważanie, to w praktyce oznacza to procedurę zmniejszenia niewyważenia koła, jego mocowania, elementów zawieszenia, tarczy i piasty do akceptowalnego poziomu. Mechanicy dążą do takiego rozmieszczenia koła, aby jak najbardziej równomiernie rozłożyć jego masę względem jego środka i osi obrotu. Tak więc każdy punkt okręgu będzie znajdował się w równej odległości od środka. Najważniejszą rzeczą, na którą wpływa nierównowaga, jest prowadzenie samochodu. Niewyważenie kół można łatwo rozpoznać po następujących znakach:

 • samochód „chodzi” z boku na bok.
 • tył samochodu wibruje.
 • koła grzechoczą, uderzają lub wibrują.

Wibracje objawiają się na różne sposoby, od subtelnego hałasu po silne drgania, które sprawiają, że jazda jest wyjątkowo nieprzyjemna i utrudniona. Na podstawie rodzaju wibracji można również określić, gdzie wystąpiło niewyważenie. Jeśli na przednich kołach, dyskomfort będzie odczuwalny przede wszystkim przez kierowcę. Jeśli dojdzie do naruszenia tylnych kół, z tyłu samochodu nastąpi drżenie. Brak równowagi można wykryć nawet po gwałtownym wzroście zużycia paliwa. Im większa nierównowaga, tym więcej benzyny zużywa samochód. 

Wzrost zużycia jest szczególnie zauważalny podczas przyspieszania do dużych prędkości. Istnieją też różne rodzaje niewyważenia kół:

 • Dynamiczny. Najczęstszy rodzaj braku równowagi. Typowy dla szerokich opon, występuje z powodu niedopasowania osi bezwładności do osi obrotu. Łatwo rozpoznać taką nierównowagę – przy prędkości około 40 km/h i więcej samochód zaczyna rzucać się na boki, a kierownica grzechocze i uderza w dłonie.
 • Statyczny. Występuje rzadziej niż dynamicznie, gdy środek ciężkości jest przesunięty wzdłuż osi obrotu, która jest równoległa do osi bezwładności. Rezultatem jest nierównomierne rozłożenie ciężaru koła na całej długości. Jego bicie nastąpi w kierunku podłużnym. Samochód dosłownie skacze przy każdej prędkości.

Ciężarki do kół w warsztacie wulkanizacyjnym

Ciężarki do kół są niezbędne do prawidłowego wyważenia. Aby przeprowadzić ten proces samodzielnie, musimy znaleźć sklep internetowy z ciężarkami do kół lub oddać samochód do odpowiedniego warsztatu.

Innym niezbędnym wyposażeniem jest montażownica. To urządzenie jest przeznaczone do ciągnięcia i nakładania opon na felgi. Wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na  obsługiwaną średnicę koła. Drugim bardzo ważnym elementem wyposażenia zakładu wulkanizacyjnego jest wyważarka, która pozwala na zbadanie i ewentualnie poprawienie wyważenia koła – a to wpływa na prawidłowe funkcjonowanie podwozia i mniejsze zużycie opon. Kolejnym niezbędnym wyposażeniem jest kompresor – służy do pompowania kół po wymianie.

Oprócz absolutnego minimum w zakładzie wulkanizacyjnym muszą się znaleźć przeróżne akcesoria, takie jak obciążniki do kół, śruby, kleje, zawory, nakrętki – jednym słowem wszystko, co może się przydać przy naprawie i wymianie opon.

Jak wybrać profesjonalny bagażnik na rowery?

0
rower

Często podróżujesz autem i chcesz zabierać ze sobą rower lub inny bagaż? Nic prostszego! W niniejszym poradniku przeczytasz, jak wybrać solidny, a zarazem funkcjonalny bagażnik. Poznaj praktyczne porady, sięgnij po najlepszy model i ciesz się jazdą jednośladem, gdzie tylko chcesz!

Bagażnik bazowy

Bagażnik bazowy to nic innego, jak poprzeczne belki, które mocuje się na dachu samochodu przy pomocy rant. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zabrać ze sobą zarówno rowery, jak i większy bagaż. 

Jak sama nazwa mówi, tego typu bagażnik stanowi bazę na uchwyty rowerowe czy boxy dachowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również zamontować uchwyty na narty. To prosty i praktyczny sposób na dodatkowe miejsce w samochodzie.

Boxy dachowe

Box dachowy to doskonała propozycja dla osób, które chcą cieszyć się wygodnym i bezpiecznym transportem bagażu. Niekwestionowanym atutem boxów są bardzo solidne i odporne na promieniowanie UV materiały. Nie bez znaczenia jest również miła dla oka estetyka. 

Dziś z powodzeniem sięgniesz po nowoczesny i funkcjonalny model, który posłuży Ci przez długie lata. W sklepie internetowym Smartmoto.pl możesz kupić np. box z trzypunktowym zamkiem centralnym, co zapewni dodatkowe bezpieczeństwo. 

Bagażnik rowerowy na dach

Ta konstrukcja pozwoli Ci bez przeszkód przewozić rowery autem. Warto jednak zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego modelu. Zastanów się, ile rowerów będziesz transportować oraz jakie zabezpieczenie warto wybrać. Pamiętaj, że bagażnik rowerowy charakteryzuje się określoną ładownością maksymalną, zatem kluczowym aspektem jest waga jednośladów. 

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem sklepu internetowego Smartmoto.pl, w którym każdy znajdzie rozwiązanie perfekcyjnie dopasowane do osobistych oczekiwań.
Z tej oferty skorzystało już wielu wymagających klientów. 

Bagażnik na klapę

Konstrukcja montowana na klapie bagażnika samochodowego to sprawdzone i popularne rozwiązanie. Bez problemu możesz wybrać model na dwa lub trzy rowery, co pozwoli Ci zabrać jednoślady dla najbliższych i wspólnie cieszyć się wspaniałą przygodą. 

Tego typu bagażniki charakteryzują się bardzo solidną konstrukcją, a montaż rowerów jest niezwykle prosty. Nic więc dziwnego, że rozwiązania te cieszą się tak wysoką popularnością wśród miłośników rodzinnych wyjazdów.

Bagażniki na hak

To kolejne nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie na naszej liście. Platforma jest lekka i kompaktowa, dzięki czemu bez problemu zamontujesz ją na haku. Do popularnych rozwiązań należy bagażnik na hak 3 rowery z systemem uchyłu, który sprawia, że nie musisz demontować konstrukcja, aby otworzyć bagażnik.

Modele dostępne w sklepie internetowym Smartmoto.pl stanowią uniwersalne konstrukcje, dzięki czemu z łatwością zamontujesz na nich różnego rodzaju rowery. Wybierz sprawdzone modele renomowanych producentów.

Jak kupić auto używane i tego nie żałować?

0
Jak kupić auto używane i tego nie żałować

Zakup jakiegokolwiek używanego pojazdu niemalże zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, chociażby minimalnym i na pierwszy rzut oka niedostrzegalnym. Chcesz dokonać właściwego wyboru, by stać się właścicielem czegoś wartościowego, czego nie będziesz później żałować, ale czasami trudno zweryfikować rzeczywisty stan auta, które na pierwszy rzut oka może wyglądać perfekcyjnie, ale które pod maską może już kryć liczne defekty, uwidaczniające się dopiero podczas dłuższych przejażdżek.

Sklep internetowy z oponami – jak go wybrać?

0
Sklep internetowy z oponami

Wybranie najlepszych opon, które będą doskonale dopasowane do samochodu i zapewnią wysoki komfort i bezpieczeństwo jazdy wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że będziesz zwracać uwagę na kilka szczegółów, które mają wpływ na jakość i właściwości ogumienia. Ważne jest również to, by dokonanie zakupu odbyło się w odpowiednim miejscu. Zastanawiasz się na co zwrócić uwagę wybierając nowe ogumienie, a także gdzie je znaleźć? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Kiedy nadchodzi czas na wymianę opon?

Zanim zdecydujesz się na to, w jakim sklepie kupić nowe opony samochodowe takie jak te https://noweopony.pl/opony/185/65/r15 koniecznie przekonaj się, kiedy nadchodzi czas na wymianę starego kompletu na nowy. Opony mogą spełniać swoje zadanie i dbać o komfort oraz bezpieczeństwo w czasie jazdy przez kilka sezonów. Przez ten czas stale się zużywają. Dochodzi do starcia bieżnika, który traci swoje właściwości. Jeśli bieżnik jest za niski należy wymienić oponę na nową, ponieważ poruszanie się na zużytej jest niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Zdarzyć się może, że w czasie jazdy dochodzi do uszkodzenia opony przez co jazda staje się ryzykowna. W takim wypadku także najlepiej zdecydować się na kupienie nowej.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowe opony?

Jeśli opony w Twoim samochodzie nadają się do wymiany z pewnością zastanawiasz się, na co trzeba zwrócić uwagę, by wybrać te nowe. Bardzo ważne jest to, by ogumienie było doskonale dopasowane do samochodu. To więc oznacza, że przed wybraniem się na zakupy warto przekonać się jakie zalecenia co do doboru ogumienia ma producent auta. Liczy się rozmiar opony, który nie może być zmieniany przez kierowcę. Węższa opona sprawia, że zmniejsza się przyczepność auta do nawierzchni. Ważne jest również to, by zarówno indeks prędkości, jak i nośności były dopasowane do pojazdu.

Czy warto kupić opony w sklepie online?

Chcąc zaoszczędzić nieco więcej czasu i wybrać najwyższej jakości opony, które sprawdzać się będą niezawodnie w wyznaczonych dla siebie warunkach warto zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym. Jednak przed złożeniem zamówienia należy sprawdzić jak oceniany jest sklep, by upewnić się jakie wrażenie z zakupów mieli inny klienci.

Zwracając uwagę na tych kilka szczegółów i wybierając profesjonalny sklep z szerokim i różnorodnym asortymentem można wybrać najlepsze ogumienie. Zakupy online to oszczędność czasu i dbanie o swój komfort. To właśnie dlatego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Co warto wiedzieć o marce Shima?

0
Shima

Mało jest wśród polskich motocyklistów marek, które są tak cenione i znane jak Shima. Wbrew azjatycko brzmiącej nazwie, przedsiębiorstwo produkujące wysokiej klasy akcesoria motocyklowe i ubrania, zostało założone w Polsce. Co warto wiedzieć o samej firmie i tworzonych przez nią kurtkach czy spodniach?

Shima powstała w 2009 roku i przez ponad dekadę funkcjonowania zyskała wielu zwolenników. Swoją historię zaczęła od produkcji wysokiej klasy rękawic motocyklowych. To do dziś najważniejsza część asortymentu firmy, jednak równie cenione przez użytkowników są kurtki, spodnie, buty, a ostatnio również kombinezony!

Co przyświeca marce Shima?

Przez wiele lat funkcjonowania Shima zyskała fanów nie tylko wśród polskich motocyklistów, lecz także tych pochodzących z różnych części Europy czy świata. To ze względu na dbałość o szczegóły i analizę potrzeb użytkowników. Jak podkreślają jej twórcy, marka Shima dba o komfort, bezpieczeństwo i styl motocyklistów.

Wszystkie projektowane i produkowane przez firmę Shima ubrania wyróżniają się atrakcyjną ceną, świetnym wyglądem, trwałymi i efektywnymi protektorami, a także wytrzymałością. To wszystko sprawiło, że ubrania Shima podbiły serca milionów ludzi na całym świecie, wyróżniając się spośród konkurencji.

Kurtki i kombinezony dla każdego i na każdą pogodę

Jeżeli szukasz nowego ubrania wierzchniego, to polska firma ma coś dla Ciebie. Kombinezony i kurtki Shima charakteryzują się wszechstronnością, wytrzymałością, komfortem użytkowania i bezpieczeństwem.

W zależności od wariantu wykonane są z wysokiej klasy materiałów tekstylnych lub skóry. Umieszczone w nich protektory zapewniają najwyższą ochronę w razie wypadku, a tkaniny jednocześnie pozwalają skórze na normalne oddychanie, nawet w upalne dni (świetnym przykładem takiego produktu jest SHIMA MESH PRO BLACK/WHITE). Dzięki temu odpowiedni wariant dla siebie znajdą zarówno fani jazdy sportowej, rekreacyjnej, jak i turystycznej!

Dlaczego spodnie motocyklowe od Shima to dobry wybór?

Kolejną grupą ubrań, którą warto się zainteresować, są spodnie Shima. Te również znajdziesz w różnych wariantach – tekstylnych, skórzanych czy jeansowych. Wszystkie produkty charakteryzują przede wszystkim bardzo trwałe i dobrze leżące protektory, które w żadnym wypadku nie ograniczają ruchu motocyklisty.

Co więcej, spodnie od Shima wykonane są z trwałych materiałów, a jednocześnie w bardzo modnym stylu. Dzięki temu będziesz świetnie wyglądał podczas każdej motocyklowej podróży. Shima przygotowała spodnie dla amatorów szybkiej jazdy po torach (specjalne produkty z dodatkowymi protektorami) oraz odporne na przemakanie ubrania tekstylne dla fanów dalekich podróży (jak SHIMA JET GREY).

Buty i rękawice – ubrania najwyższej klasy!

Na koniec grupa ubrań motocyklowych, które charakteryzują markę Shima – rękawice i buty. Ochrona dłoni pozwoliła firmie zdobyć klientów na całym świecie. Rękawice mają wbudowane najwyższej klasy protektory, a także wykonane są w technologii oddychającej ręki, która nie będzie pocić się i męczyć nawet w trakcie dłuższej trasy. W asortymencie znajdziesz zabudowane, grubsze rękawice na chłodniejsze dni oraz cieńsze, ale też wytrzymałe ubrania na jazdę podczas upałów.

Z kolei buty Shima charakteryzuje niezwykły design (np. trampki motocyklowe SHIMA SX-2 EVO BROWN mógłbyś z powodzeniem nosić na co dzień), ale również bezpieczeństwo. Podeszwa jest twarda i wytrzymała. Obuwie chroni kostkę przed skręceniem i otarciem. Wzmocniona pięta i palce pozwalają na komfortową zmianę biegów czy hamowanie, a specjalnie zastosowane tkaniny ułatwiają obieg powietrza w bucie. W asortymencie Shima znajdziesz długie buty dla sportowców, lekkie obuwie turystyczne czy trampki i skórzane ubrania dla fanów cruiserów i chopperów.

Jak widzisz – Shima to marka, która dba o swoich użytkowników, przygotowując dla nich wiele różnych wariantów ubrań i zapewniając im wysoki komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Rozglądając się za nową odzieżą, zdecydowanie powinieneś przemyśleć zakup produktów od polskiego producenta. Na pewno się nie rozczarujesz i dołączysz do setek tysięcy zadowolonych osób, które z pełnym poczuciem zadowolenia korzystają z butów, rękawic, spodni i innych ubrań tej marki.

Zawieszenie pneumatyczne do Audi – zasada działania oraz korzyści wyboru

0
Zawieszenie pneumatyczne do Audi

Zawieszenie pneumatyczne to nieco mniej standardowy względem konwencjonalnego typ zawieszenia. W ciągu ostatnich lat technologia zawieszenia samochodowego bardzo się rozwinęła oraz rozbudowała. Obecnie, do najpopularniejszych układów zawieszenia należą te pneumatyczne. Wielu ich użytkowników wskazuje na różne korzyści – takie jak tłumienie drgań, czy lepsze prowadzenie pojazdu w wybranych sytuacjach. Poniżej podpowiemy nieco więcej w temacie zawieszenia pneumatycznego – dedykowane dla właścicieli modeli Audi.

Zawieszenie pneumatyczne – a parametry trakcyjne pojazdu i nie tylko

Poruszanie się samochodu po nierównej nawierzchni prowadzi do powstania drgań oraz potencjalnych wstrząsów. Są one odczuwalne, niezależnie czy poruszamy się po drodze wyboistej, czy gładkiej i utwardzonej. Ich wpływ na sterowność pojazdu jest zazwyczaj niewielki, znacząco jednak obniżają sam komfort przemieszczania się po drodze. By ograniczyć ich wpływ, stosuje się właśnie zawieszenie pneumatyczne.

Pierwszą zaletą wynikającą z jego zamontowania jest stabilizacja prześwitu samochodu, bez względu na jego obciążenie. Dzięki temu pojazd zachowuje się stabilniej oraz jest bardziej sterowny. Zwłaszcza, w czasie poruszania się po trudnej nawierzchni oraz podczas wchodzenia w zakręty. Jest to duże ułatwienie m.in. dla właścicieli samochodów kombi, w których ciężar może być rozłożony nierównomiernie, a tym samym – mogą wymagać poprawionej sterowności. Ponadto, ich tył zostanie lekko uniesiony ku górze, co znacząco zwiększy atrakcyjność ich wyglądu.

Podczas jazdy na polskich drogach, zawieszenie pneumatyczne sprawdza się wyjątkowo dobrze. Dzięki automatycznej regulacji wysokości, samochód jest bardziej odporny na drgania, które zostają sprowadzone do minimum. Przekłada się to nie tylko na większy komfort jazdy, ale również na zminimalizowanie zużycia pojazdu.

Zawieszenie pneumatyczne Audi – jak to działa?

Zasady działania zawieszenia pneumatycznego są dość proste. Typowe elementy metalowe zostają zastąpione mieszkami powietrznymi oraz amortyzatorami pneumatycznymi. Pod wpływem napływu powietrza, mieszki zostają wypełnione, a ich tłoki łączą się z wahaczem, a następnie kołem.

Zawieszenie pneumatyczne pozwala na wyraźną korektę ugięcia podczas wchodzenia w zakręty. Dotyczy to m.in. zawieszenia stosowanego w samochodach marki Audi. W ten sposób zyskują one na przyczepności oraz stabilności, nawet podczas wchodzenia w ostro cięte serpentyny.

Zawieszenie dedykowane do modeli Audi jest dostępne w kilku wariantach: przód, lewy przód, prawy przód, tył, lewy tył i prawy tył. Pozwala to na odnalezienie takiego zawieszenia, które pasować będzie do twojego modelu samochodu, gwarantując bezproblemową, przyjemną jazdę.

Warsztat BMW – jak znaleźć dobrego mechanika?

0
Warsztat BMW

Znalezienie dobrego mechanika w dzisiejszych czasach nie należy do najłatwiejszych zadań. Zanim  oddamy auto do pierwszego lepszego punktu warto poszukać kogoś, kto oferuje profesjonalną obsługę od przyjęcia do wykonania usługi. Tak właśnie funkcjonują specjalistyczne serwisy poszczególnych marek.

Warsztat BMW – jak wybrać specjalistę?

Mało kto zna się na aucie na tyle, by samemu dokonywać drobnych napraw. Nawet jeśli dysponujemy wiedzą, czasem i miejscem do ich wykonania, to na przeszkodzie może stanąć chociażby brak specjalistycznych narzędzi czy urządzeń. Niektóre podzespoły są zlokalizowane w takich miejscach, że by dostać się do nich należy zdemontować rożnego rodzaju osłony czy obudowy. Dla wielu może więc to być zadanie nie do wykonania. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zaprowadzenie auta do specjalisty. Jak więc znaleźć kogoś, kto będzie godnym zaufania i nie pogorszy stanu technicznego naszego pojazdu? Nie każdy musi w końcu oddawać pojazd od razu do Autoryzowanej Stacji Obsługi. Część może odstraszyć cena, a część długi czas oczekiwania czy konieczność zostawienia pojazdu kilkadziesiąt kilometrów od domu. Na szczęście istnieją inne opcje, które nie odbiegają jakością od tych oferowanych przez ASO.

Warsztat BMW Kraków – kto wykona dobrze naprawę?

W znalezieniu najlepszego rozwiązania mogą nam pomóc znajomi, rodzina, a także internet. Rozmowa z bliskimi pozwoli nam zdobyć informacje z pierwszej ręki, które będą bardzo cenne. W sieci zaś możemy znaleźć opinie innych klientów na temat konkretnego warsztatu. Liczba ocen i wyciągnięta z nich średnia może okazać się bardzo przydatna. Przeglądając oferty mechaników zlokalizowanych w naszej okolicy sprawdźmy punkty, które obsługują pojazdy konkretnej marki. Część z takich serwisów może mieć podpisane partnerstwo z danym producentem. Tak działa chociażby warsztat BMW, który znajdziesz na tej stronie https://bmw-slusarczyk.pl/krakow/. Oddając pojazd do takiego serwisu możesz być pewny, że naprawa zostanie wykonana zgodnie z zaleceniami producenta. Mechanicy mają też do dyspozycji odpowiednie narzędzia i urządzenia, dzięki czemu mogą we właściwy sposób zrealizować daną usługę.

Ursus C-330 – co warto wiedzieć o tym modelu ciągnika?

0
szyba C 330

Ursus to marka, która od lat cieszy się ogromnym uznaniem. Na rynek marka ta przez wiele lat wypuściła wiele modeli ciągników. Wśród nich jest ciągnik Ursus C-330. To model cieszący się dużą popularnością wśród rolników. Choć ciągnik ten przestał być produkowany w 1987 roku to wciąż spotkać można go w wielu gospodarstwach rolnych. Co warto wiedzieć o tym konkretnym ciągniku?

Przeznaczenie ciągnika Ursus C-330

Ciągnik Ursus C-330 wykorzystywany jest głównie w małych i średnich gospodarstwach rolnych. Co ważne, ciągnik ten stosowany jest przy różnych pracach – nie tylko wyłącznie w przypadku prac w polu. Dobrym przykładem mogą być tu choćby prace związane z wyrębem drzew. Szerokie przeznaczenie ciągnika Ursus C-330 wynika z kilku powodów. Jednym z nich jest z pewnością fakt, iż ciągnik ten cechuje się wysoką trwałością materiałów, z których jest wykonany. Bardzo wytrzymała jest choćby szyba C 330. Ponadto ciągnik ten cechuje ekonomiczność oraz nieduże rozmiary. Dzięki temu śmiało może być stosowany do dość ciężkich prac rolniczych.

Zalety ciągnika Ursus C-330

Duża popularność ciągnika Ursus C-330 wynika z wielu jego zalet. Jedną z takich zalet jest dwustopniowe sprzęgło. Dzięki temu ciągnik ten bez problemu współpracować może z innymi maszynami rolniczymi. Mowa tu o maszynach, które wymagają zatrzymania się ciągnika w czasie pracy maszyny, która napędzana jest wałkiem. Ogromną zaletą ciągnika Ursus C-330 jest także jego duża funkcjonalność. Wynika to z niewielkich rozmiarów tego modelu. Jeśli dodać do tego dużą wytrzymałość i odporność to ciągnik ten może być wykorzystywany przy wielu różnych pracach. Mówiąc o zaletach wspomnieć należy także o bezpieczeństwie dla kierującego. Wpływ ma na to wytrzymała szyba C 330.

Popularność ciągników Ursus C-330

Ciągniki Ursus C-330 cieszą się niezmienną popularnością od początku swojego istnienia. Wielu rolników wciąż docenia ogromne możliwości tych ciągników. Lekkość, funkcjonalność i niewielkie rozmiary. Wszystko to pozwala na wykonywanie przez ten ciągnik różnych manewrów podczas pracy. Nie bez znaczenia jest także dostępność części do tego modelu ciągnika. W większości sklepów z częściami do maszyn rolniczych zakupić można niemal wszystkie części do Ursusa C-330 oraz elementy konstrukcyjnem takie jak szyba C 330. Co ważne, mowa tu nie tylko o częściach oryginalnych, ale także o zamiennikach. Daje to możliwość zakupu wysokiej jakości części w bardzo atrakcyjnych cenach. Awaria Ursusa C-330 nie stanowi zatem żadnego problemu. Każdą część można szybko wymienić na nową.