wtorek, Maj 21, 2019

Gniazdka elektryczne

0
Gniazdka elektryczne

Wszystko o wyborze odpowiednich łączników i gniazd elektrycznych

Wybór odpowiednich gniazd oraz łączników elektrycznych dla wielu zainteresowanych jest z pozoru najłatwiejszym elementem kompletowania osprzętu. Przy zakupie często nie potrafimy jednak obyć się bez pomocy elektryka, bądź doradcy działu. Dobranie odpowiednich elementów powinno być zatem wcześniej bardzo dobrze przemyślane.

Jakie gniazda i osprzęt elektryczny powinniśmy wybrać ?

Zarówno gniazda jak i łączniki elektryczne stanowią jedne z niewielu widocznych fragmentów całości instalacji elektrycznej. Podczas ich zakupu kierujemy się zazwyczaj estetyką danego elementu, po to by odpowiednio komponował się z wnętrzem. Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Kupując osprzęt elektryczny nie możemy kierować się wyłącznie kwestią jego estetyki. O wiele bardziej istotnym jest, aby zwracać uwagę na funkcjonalność oraz jakość wykonania konkretnego elementu.

Wyszczególniamy kilka łączników elektrycznych

W instalacji elektrycznej łącznik odpowiada za wyłączanie oraz załączanie prądu. W asortymencie sklepów elektrycznych są dostępne różne rodzaje tego typu produktów. Największą popularnością cieszą się jednak pojedyncze łączniki służące do załączania jednofazowych odbiorników. Co jeśli chcemy załączyć dwa obwody? W tym przypadku należy zastosować łącznik dwubiegunowy. Jeżeli jednak nasze zapotrzebowanie nie kończy się na łącznikach jedno i dwubiegunowych, możemy zakupić także łączniki schodowe, krzyżakowe bądź świecznikowe.

Łączniki schodowe są stosowane na korytarzach i klatach schodowych. To niezbędny element osprzętu elektrycznego dla domu parterowego lub budynku biurowego. Łączniki krzyżakowe umieszczane są zazwyczaj między dwoma łącznikami schodowymi. Współpracując ze sobą umożliwiają skorzystanie z instalacji elektrycznej dowolnej liczbie pięter. Łączniki świeczkowe są natomiast świetnym wyborem jeśli chodzi o źródło energii elektrycznej z kilkoma lampami, tworzącymi kilku punktowy kinkiet.

Powinniśmy zatem wybrać łącznik odpowiadający naszemu zapotrzebowaniu. Po określeniu typu urządzenia, warto również policzyć ile łączników będziemy potrzebowali. Pamiętajmy o zakupie kilku zapasowych. Pozwoli to na zabezpieczenie prac w przypadku zniszczenia jednego z urządzeń podczas montażu. Unikniemy również ponownej wizyty w sklepie, czy hurtowni elektrycznej, jeżeli błędnie oszacowaliśmy ilość potrzebnych łączników przed zakupem.

Które gniazda elektryczne będą odpowiednie ?

Przy doborze gniazd elektrycznych analogicznie, jak podczas wyboru łączników nie możemy kierować się wyłącznie estetyką. W tym przypadku poza jakością i trwałością materiałów, szczególną uwagę należy zwrócić na kwestię bezpieczeństwa. Aby gniazdko elektryczne było w pełni bezpieczne musi zawierać styk ochronny w postaci bolca. Jeśli jednak nie chcemy skorzystać z tego typu rozwiązania, możemy skorzystać z zamiennika, czyli tak zwanego gniazda niemieckiego. Posiada ono dwa mniejsze styki i jest równie bezpieczne.

Warto zwrócić uwagę na umiejscowienie gniazda w budynku. Jeśli będzie montowane w pomieszczeniu, w którym może być narażone na styczność z wodą, czy wilgocią, należy zamontować tam gniazdo wyposażone w osłonę zabezpieczającą. Również miejsca takie jak pokój dziecka, czy spiżarnia powinny mieć zamontowane gniazda z osłonami.

Podczas zakupu powinniśmy zweryfikować, czy gniazdo posiada znak CE, potwierdzający spełnienie wymogów bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że każdy produkt powinien posiadać pełną dokumentację w postaci specyfikacji technicznej.

Czego powinniśmy się wystrzegać ?

Przy zakupie gniazd oraz łączników elektrycznych powinniśmy pomijać produkty bez odpowiednich znaków, specyfikacji oraz historii pochodzenia. W tym przypadku zakup urządzenia, które pochodzi od sprawdzonego producenta jest gwarantem naszego zdrowia i życia.

Nie zapominajmy, że z instalacją elektryczną nie ma żartów i nie należy oszczędzać na urządzeniach. Zawsze zwracajmy uwagę na znaki bezpieczeństwa z opakowania oraz moc napięcia pracy urządzenia. Przy tworzeniu instalacji elektrycznej nie wolno kierować się wyłącznie ceną. Taniej, nie zawsze oznacza lepiej.

Osprzęt elektryczny musi być wyprodukowany z materiałów wytrzymałych i bezpiecznych. Idealnym rozwiązaniem jest zakup całości materiałów od jednego, sprawdzonego producenta. Zagwarantuje to łatwość montażu oraz prawidłową pracę całej instalacji elektrycznej.

Jak przygotować samochód do wyścigu?

0
Jak przygotować samochód do wyścigu?

Wiosna coraz bliżej, a co za tym idzie, powoli rozkręca się sezon na wyścigi samochodowe. W tym tekście poradzimy Ci, jak przygotować samochód do wyścigów oraz, co warto kupić, by części w aucie posłużyły na dłużej.

Do Niemiec komfortowym busem – dobra alternatywa dla samolotu

0
Do Niemiec komfortowym busem – dobra alternatywa dla samolotu

Podczas planowania wyjazdu do Niemiec to samolot jest środkiem transportu, o którym myślimy najpierw. Okazuje się jednak, że oferta busów może być znacznie bardziej atrakcyjna. Zwłaszcza, że firmy specjalizujące się w takich przejazdach bardzo się starają dogodzić pasażerom.

Planujesz podróż do naszych zachodnich sąsiadów, a jeszcze nie kupiłeś biletu? Zwróć uwagę na firmy oferujące busy do Niemiec. Może okazać się, że za dużo niższą cenę odbędziesz szybką podróż w klasie lux, do tego bez uciążliwego czekania na odprawę i w dużo większym komforcie.

Nowoczesne przejazdy do Niemiec to komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo oraz wygoda są kluczowe w przypadku dłuższych podróży za granicę. Na dłuższych trasach międzykontynentalnych samolot jest praktycznie koniecznością, ale przy krótszych dystansach komfortowy i nowoczesny bus stanowi znakomitą alternatywę dla tanich linii lotniczych. Ma zresztą dużo przewagę nad samolotami – przede wszystkim odpadają uciążliwe i długie kolejki do odprawy, wielogodzinne czekanie na lotnisku czy odprawianie bagażu.  Przy tym potrafią kosztować podobnie lub dużo mniej niż loty z tanimi liniami.

Szukając firmy specjalizującej się w autokarowych przewozach do Niemiec warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Kluczowe jest doświadczenie, profesjonalne podejście do klientów, nowoczesna flota bezpiecznych i komfortowych pojazdów oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak WiFi czy częstotliwość postojów, które potrafią znacznie podnieść komfort i przyjemność podróży.

Busy do Niemiec dojeżdżają także do mniejszych miejscowości

Na przykładzie firmy takiej jak Polcar, oferującej busy do Niemiec, możemy przekonać się, że współczesne przewozy autokarowe przeszły prawdziwą rewolucję. Polcar oferuje transport do Niemiec w komfortowych i nowych busach marki Mercedes Benz. Są to auta o wysokim standardzie, oferujące regulowane siedzenia, dużo miejsca na nogi, klimatyzację i ogrzewanie postojowe. Ciekawym rozwiązaniem są zamontowane w tych autach ograniczniki prędkości 130km/h, co spodoba się np. rodzinom podróżującym z dziećmi, które obawiają się zbyt szybkiej jazdy. Auta są stale monitorowane i poddawane regularnym przeglądom technicznym.

Busy do Niemiec w Polcar to usług, którą świadczą wykwalifikowani kierowy, posiadający wieloletnie doświadczenie i uprawnienia do przewozu osób. To osoby, które nie tylko prowadzą pojazd, ale także opiekują się pasażerami podczas podróży mając na uwadze ich bezpieczeństwo i wygodę. Jako jedna z nielicznych firm przewozowych,. Polcar dowozi pasażerów nie tylko do największych miast (Drezno, Augsburg, Monachium, Lipsk, Norymberga), ale także wielu mniejszych miejscowości w Niemczech. Wszystkie aktualne trasy oraz cennik znajdziesz na stronie http://www.polcarbus.com/.

Diesel w zimie, czyli dlaczego jednostki wysokoprężne nie lubią ujemnych temperatur

0
Diesel w zimie, czyli dlaczego jednostki wysokoprężne nie lubią ujemnych temperatur

Nie ma co do tego złudzeń. Dieslowskie silniki nie lubią się z mrozem i niskimi temperaturami. Ich niechęć wynika, niestety, głównie z winy kierowców oraz niewłaściwego eksploatowania i serwisowania jednostek wysokoprężnych.

Usprawnianie działań floty samochodów służb komunalnych

0
Usprawnianie działań floty samochodów służb komunalnych

Firmy komunalne podlegające pod urząd miasta często posiadają znaczną liczbę pojazdów wykonujących różne prace zlecone.

Kosmetyka samochodowa tylko dla bogaczy?

0
Kosmetyka samochodowa tylko dla bogaczy?

Utarło się przeświadczenie, że przesadne dbanie o samochód to zajęcie wyłącznie dla bogaczy, którzy mogą sobie pozwolić na nadmierne inwestowanie w auto. Pora skończyć z tym przeświadczeniem! Dbanie o pojazd z całą pewnością nie jest związane ze snobizmem, ale z rozsądkiem. Odpowiednio zadbany samochód z powodzeniem może służyć nawet kilkanaście lat dłużej, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wymiany pojazdu. Skończmy z przeświadczeniem, że autodetailing jest tylko dla bogaczy!

Jakość ma znaczenie

Dlaczego coraz więcej osób chętnie oddaje swoje samochody do profesjonalnych punktów? Ponieważ jako społeczeństwo coraz częściej uświadamiamy sobie, że liczy się nie ilość, ale jakość. Lepiej zainwestować w jeden, porządnie wykonany zabieg niż rozdrabniać się na kilkanaście wykonanych amatorsko. Wiemy już, że korzystanie z profesjonalnych punktów po prostu się opłaca. Oczywiście, można część zabiegów wykonać w domu, ale trzeba się na tym znać. Bez odpowiedniej znajomości pewnych zabiegów, np. dekontaminacji lakieru, możemy z łatwością uszkodzić powierzchnię samochodu i później żałować, że w ogóle podjęliśmy się działania. W profesjonalnym punkcie nie ma mowy o żadnych uszkodzeniach – fachowcy wiedzą, jak działać, by zadbać o samochód i nie spowodować żadnej szkody. Używają odpowiednich produktów, dbają o każdy, nawet najmniejszy element i gwarantują kompleksowe usługi. Dlatego właśnie profesjonalne punkty cieszą się coraz większą popularnością.

Z jakich zabiegów warto korzystać w profesjonalnym punkcie obsługi samochodowej?

Przede wszystkim ze wszelkich zabiegów, które zwiększają ochronę lakieru. To pierwsza, powierzchniowa warstwa pojazdu, która najszybciej „obrywa” przy zderzeniach, niekorzystnych warunkach atmosferycznych czy po prostu na skutek regularnego użytkowania auta. Warto więc zainwestować w dobre zabiegi ochronne. W profesjonalnym punkcie obsługi samochodowej z pewnością dobrze jest wykonać powłokę ceramiczną dla samochodu. Poza tym warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które wpływają nie tylko na estetykę, ale przedłużają też żywotność samochodów. Mowa tu na przykład o renowacji reflektorów, korekcie lakieru, detailingu wnętrza, pielęgnacji komory silnika, dekontaminacji lakieru, detailingu felg, wysprzątaniu plastików wewnętrznych za pomocą sprężonego powietrza, chemii oraz mikrofibry. Jeśli zastanawiasz się, czy twoje auto potrzebuje kosmetyki samochodowej, udaj się do profesjonalnego punktu i poproś o pomoc fachowca. Specjalista z pewnością oceni stan samochodu i podpowie, jakie zabiegi warto wykonać w przypadku konkretnego pojazdu.

Autor: Mariusz Zakrzewski Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał z pomocą firmy Ecopless z Pszczyny.

Zostań product genius w BMW

0
Zostań product genius w BMW

Poszukujesz pracy w branży motoryzacyjnej? Od dziecka śledzisz wszystkie wydarzania związane z motoryzacją? Kupujesz fachowe czasopisma, oglądasz specjalistyczne programy i porównujesz osiągi różnych aut? Jeśli jesteś młody, gotowy do działania i kreatywny, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą pracy. Jesteśmy częścią światowego koncernu samochodowego, sami uwielbiamy nowinki motoryzacyjne i poszukujemy pasjonatów, którzy kochają nie tylko samochody, ale także ludzi. Mamy dla Ciebie etat na stanowisku product genius w BMW. Interesuje Cię ta oferta – sprawdź więcej na https://www.praca-dealerbmw.pl/home/stanowiska-dealer-bmw/product-genius/

Chcesz dołączyć do zespołu promującego tą prestiżową markę? Jeszcze dziś poznaj wszystkie szczegóły związane z wykonywaniem pracy na tym stanowisku i przygotuj swoje CV. Jeśli chcesz się dowiedzieć co dokładnie będziesz musiał robić, to zapraszamy Cię do lektury. Product genius, to bardzo odpowiedzialne stanowisko na którym każdego dnia będziesz stawać przed nowymi wyzwaniami.

W związku z tym wychodzimy z założenia, że etat świetnie sprawdzi się dla osób młodych, pełnych energii i chęci do działania. Jednym z Twoich kluczowych zajęć będzie prezentowanie oferty naszym klientom. Twoim celem będzie przedstawienie ciekawej propozycji sprzedaży bez nagabywania, presji czy nachalnego marketingu. Jeśli jesteś prawdziwym pasjonatem, to z pewnością bez większych trudności będziesz opowiadać o dodatkowym wyposażeniu, osiągach naszych aut, bezpieczeństwu, komforcie jazdy i innych kwestiach związanych z zakupem samochodu. Jako product genius będziesz także odpowiedzialny za jazdy testowe. Liczymy na Twoją kreatywność i jesteśmy przekonani, że tak zaplanujesz trasę by wykazać wszystkie osiągi konkretnego auta. W trakcie konsultacji Twoim zadaniem będzie udzielanie odpowiedzi na pytania klientów, prezentacja aut oraz rozwiewanie wszelkich wątpliwości.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że naszymi klientami są osoby wymagające, mające sprecyzowane poglądy oraz przywiązane do marki BMW. Dlatego też, praca na tym stanowisku wymaga określonych kompetencji. Trzeba mieć nie tylko umiejętność prowadzenia inteligentnej rozmowy, ale należy także znać się autach dostępnych w ofercie. Trzeba w taki sposób prezentować ich zalety by klienci nie czuli presji zakupu. Jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie, to o nic nie musisz się martwić. Tuż po zatrudnieniu wyślemy Cię na specjalistyczne szkolenia, dodamy Ci motywacji i pomożemy stawiać pierwsze kroki na tym stanowisku. Kto wie, może akurat okaże się, że podjąłeś pracę marzeń?

LPG, benzyna czy olej opałowy – jaki rodzaj paliwa wybrać?

0
LPG, benzyna czy olej opałowy - jaki rodzaj paliwa wybrać?

Wybór rodzaju paliwa na jakim będzie jeździł nasz przyszły samochód to jedna z bardziej kluczowych decyzji. Paliwo ma wpływ na zawodność lub niezawodność samochodu oraz koszta eksploatacji. W niniejszym artykule postaramy podpowiedzieć na co należy zwracać uwagę przy wyborze auta.

Zalety wynajmu auta na minuty podczas wakacji

0
Zalety wynajmu auta na minuty podczas wakacji

Wynajem samochodu na wakacje nie musi być bardzo drogi! Teraz można skorzystać z atrakcyjnej oferty wypożyczenia pojazdu na minuty. Jak to działa?

Rodzaje filtrów w samochodzie

0
Rodzaje filtrów w samochodzie

Filtry samochodowe to bardzo istotne elementy budowy pojazdu. Dzięki nim eksploatacja samochodu jest efektywniejsza i bardziej komfortowa. Oprócz tego filtry chronią przed przyspieszonym zużywaniem się określonych części w aucie. Warto pamiętać o ich regularnej wymianie, ponieważ tylko wtedy będą należycie spełniać swoje zadanie.
W samochodzie znajdują się różnego rodzaju filtry. W każdym aucie znajdziemy filtr powietrza, filtr oleju, paliwa oraz kabinowy.

Do oleju

Zadaniem tego elementu jest oczyszczanie oleju z różnego rodzaju drobin, np. powstających podczas ścierania się części silnika w trakcie jego pracy, tych, które przedostały się do jednostki napędowej w czasie jej montażu, cząstek pochodzących z powietrza, a także z wody, czy niespalonego paliwa. Jakość filtra wpływa bezpośrednio na prawidłową pracę silnika. Jeżeli filtr nie jest odpowiedni, wówczas na poszczególnych elementach silnika powstaje warstwa brudu, tzw. nagar. To przekłada się na szybsze zużycie jednostki napędowej i drastycznie skraca jej życie.

Do powietrza

Filtr powietrza służy do oczyszczania powietrza, jakie jest zasysane przez jednostkę napędową. Wokół nas unosi się całe mnóstwo drobin kurzu, pył, sadza, piasek i wiele innych cząstek, które są separowane właśnie przez filtr powietrza. Filtry są produkowane oddzielnie i są dedykowane każdemu modelowi auta z osobna. Elementy te wytwarzane są ze specjalnych materiałów – mają włóknistą i porowatą strukturę, nie „łapią” wilgoci i mają określoną przepustowość. Trzeba pamiętać, że należy stosować zawsze taki filtr powietrza, jaki rekomendowany jest przez producenta samochodu, ponieważ większa lub mniejsza przepustowość może skutkować złym filtrowaniem.

Do paliwa

filtr powietrzaFiltry paliwa służą do oczyszczania benzyny z zanieczyszczeń, jakie przedostają się do paliwa w trakcie produkcji i przelewania. Jeżeli pojazd jest zasilany przez olej, filtr oczyszcza go również z cząstek wody. Element ten wykonywany jest z bardzo gęstej, metalowej siatki, na której zatrzymują się drobinki. W przypadku olejów napędowych stosuje się tzw. odwadniacze.

Do wnętrza pojazdu

Filtry kabinowe z kolei usuwają z zanieczyszczenia z powietrza, jakie przedostaje się do środka samochodu. Takie filtry znajdziemy przede wszystkim w autach, które posiadają klimatyzację. W autach, które nie mają klimatyzacji, takie filtry służą do oczyszczania powietrza, które wentyluje przedział pasażerski. Obecnie stosuje się dwa modele filtrów: z wkładem papierowym oraz z warstwą aktywnego węgla.