piątek, Lipiec 19, 2019

Jak dbać o wnętrze samochodu?

0
Jak dbać o wnętrze samochodu?

Jest wiele osób, które bardzo dbają o swój samochód – wykorzystują specjalistyczne środki, które nazywane są kosmetykami samochodowymi.

Jak bezpiecznie sprzedać samochód i nie popaść w kłopoty prawne i finansowe

0
Jak bezpiecznie sprzedać samochód i nie popaść w kłopoty prawne i finansowe

Sprzedaż samochodu z pozoru wydaje się rzeczą prostą i oczywistą. Jednak na rynku pojawiają się coraz to gorsze praktyki pseudo handlarzy, przez których łatwo jest popaść w kłopoty – zarówno finansowe, jak i prawne. Niewątpliwie polski rynek zna również nieuczciwe praktyki firm, które bardzo często wykorzystują uśpioną czujność sprzedającego. Sprawdź, jak i gdzie bezpiecznie sprzedać samochód.

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Nosząc się z zamiarem sprzedaży samochodu, warto przygotować je do tej transakcji. Jak wiemy, pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego warto przede wszystkim zadbać o podstawowy porządek w samochodzie. Podstawą jest jego odkurzenie, wyczyszczenie elementów kokpitu oraz opróżnienie z zalegających, niepotrzebnych przedmiotów. Warto również zadbać o uzupełnienie płynu do spryskiwaczy czy zamontowanie świeżego zapachu wewnątrz pojazdu. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze!

Warto również zadbać o sprawność techniczną pojazdu, która niewątpliwie będzie miała wpływ na wartość samochodu. Zadbaj więc o drobne naprawy, które nie będą wpływać negatywnie na całość transakcji. 

Jak szybko i bezpiecznie sprzedać samochód?

Istnieją dwa rozwiązania – albo spróbować sprzedać auto indywidualnie, albo sprzedać je sprawdzonej firmie. Pierwsze rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które mają czas i mogą poczekać ze sprzedażą auta. Jeśli natomiast zależy nam na czasie warto nawiązać współpracę z firmą taką jak skup samochodów Auto Kurek Piła, która odkupi nasz pojazd. 

Czy to się opłaca? Oczywiście! Przede wszystkim ze względu na ograniczenie własnego czasu, który trzeba poświęcić na sprzedaż samochodu, a jak wiemy, obecnie na rynku pojawia się coraz to więcej używanych aut, które wcale nie jest tak łatwo sprzedać. Kolejnym pozytywnym aspektem jest fakt, że sprzedając w ten sposób auto, mamy szybko zapewnioną gotówkę, która zazwyczaj jest nam potrzebna. 

Przygotuj umowę zabezpieczającą interesy obydwóch stron

Umowa kupna-sprzedaży to podstawowy dokument, który poświadcza zarówno zbycie, jak i zakup pojazdu. Dokument ten musi zabezpieczać interesy obydwóch stron. Dokument ten będzie później potrzebny do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji oraz w trakcie powiadomienia właściwej ubezpieczalni o zbyciu pojazdu. W umowie powinny być zawarte podstawowe dane kupującego oraz sprzedającego, a także informacje o pojeździe. Warto również zawrzeć informacje odnośnie stanu technicznego pojazdu, aby kupujący nie próbował zarzucać nam ukrytych wad.

W przypadku chęci podpisania umowy sprzedażowej z komisem warto zwrócić uwagę na legalność działalności firmy. W takich przypadkach należy bezwzględnie wzmożyć swoją czujność. Legalna firma zapewni przede wszystkim szybszą sprzedaż, a także bezproblemową transakcję. W takiej umowie bezwzględnie należy zawrzeć minimalną cenę, za jaką ma zostać sprzedany samochód.

Dlaczego warto kupować części samochodowe w sieci?

0
Dlaczego warto kupować części samochodowe w sieci?

Oszczędność czasu, ogromny wybór i zróżnicowane ceny – to podstawowe zalety kupowania części samochodowych w sklepach internetowych.

Zakupy w sieci to norma

Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2018” przeprowadzonego przez Gemius wciąż rośnie odsetek internautów, dla których zakupy w sieci to codzienność. Czynnikiem, który  najbardziej przekonuje polskich internautów do e-zakupów, jest przede wszystkim całodobowa dostępność sklepów. Aż 87 procent ankietowanych e-konsumentów wskazuje to jako główny powód robienia zakupów w sieci.

Zalety kupowania części samochodowych w internecie

W przypadku części samochodowych zwykle liczy się czas i precyzja zakupów. Jeśli mamy do czynienia z samochodem zepsutym, będzie nam zależało, by dostać części jak najszybciej, a tym samym jak najkrócej być unieruchomionym. W przypadku kupowania przez internet często sklepy motoryzacyjne oferują wysyłkę do 24 godzin od momentu złożenia zamówienia.

Szukając części do naszego samochodu, możemy obawiać się, że zamówimy nie to, co chcieliśmy na skutek przeoczenia czy błędu. Tak może być w przypadku transakcji z osobą prywatną, ale nie w sklepie motoryzacyjnym. Wiele dobrych sklepów ma bardzo szczegółowe wyszukiwarki. Z ich pomocą możemy wyszukać dokładnie nasz model samochodu, z określonego rocznika i określoną pojemnością. System sam pokaże nam kompatybilne części. A jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy do sklepu zadzwonić. To zdecydowana zaleta kupowania w sklepie internetowym, a nie od prywatnego sprzedawcy.

Kupując w sklepach takich jak AS AUTO – części samochodowe mamy nie tylko gwarancję  zakupu sprawdzonych i oryginalnych części, ale zapewnienie wszelkich praw, jakie konsumentowi należą się w świetle ustawy. Możemy więc nie tylko do 14 dni zwrócić zakupioną część bez podawania przyczyny, ale również zyskujemy pewność, że każda część objęta jest dwuletnią gwarancją producenta. Trudno oczekiwać czegoś takiego w przypadku zakupów u osoby prywatnej.

Kupujemy tylko w sprawdzonych sklepach

Co bardzo istotne we wspomnianym wyżej raporcie dotyczącym zakupów w sieci, klienci coraz staranniej dobierają sklepy, w których kupują. Co istotne dla 57 procent ankietowanych to opinie o sklepie stanowią najważniejszy czynnik przy dokonywaniu wyboru tego, a nie innego sklepu. Jak w przypadku wszystkich innych sklepów i te z częściami samochodowymi, by zostać wybrane przez klientów, potrzebują pozytywnej opinii. A na tę składa się nie tylko szeroki asortyment, ale opinie na serwisach społecznościowych i w wyszukiwarce. Bardzo często przy podobnych cenach, konsumenci szczegółowo sprawdzają wrażenia innych klientów z transakcji w danym sklepie. Dla osób, które obawiają się o warunki dostarczenia zamówienia bardzo istotną rolę odgrywa możliwość osobistego odbioru danej części. Oczywiście dla e-sklepu to może być kłopotliwe, bo obsłużenie takiego zamówienia zajmuje więcej czasu, tym niemniej jeśli sklep oferuje taką opcję, na pewno jest lepiej oceniany przez potencjalnych klientów.

Folia 3M

0
folia

Jeżeli zapragnąłeś zmienić kolor swojego samochodu, to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie folii 3m .

Jest to specjalna podwójnie wylewana folia winylowa o grubości 0,09 mm, z serii 1080, przeznaczona właśnie do oklejania samochodów. Całych pojazdów lub jego wybranych elementów, takich jak: maska, drzwi, klapa bagażnika, dach, profile drzwiowe czy zewnętrzne lusterka. Bardzo trwała i nie wymagająca dodatkowych ochronnych warstw. Folia 3m jest odporna na zewnętrzne warunki atmosferyczne, pracuje w temperaturze od – 60 do + 107o C, a szerokość rolki wynosząca 1,52 m. umożliwia oklejenie pojazdu bez łączeń. Pokrywa każdy, nawet najbardziej kontrastowy kolor, co oznacza, że z czarnego samochodu możemy przejść na pojazd w kolorze np. białym. Oklejanie folią 3 m powinno odbywać się metodą „na sucho”, przy temperaturze otoczenia i podłoża + 16 stopni. Zakładając, że mamy do oklejenia proste powierzchnie i drobne elementy bez tłoczeń to nic nie stoi na przeszkodzie by oklejenie wykonać własnymi siłami. Natomiast jeśli chcemy okleić powierzchnie bardziej skomplikowane lub nie jesteśmy pewni jaki uzyskamy efekt ze swojej pracy, wówczas lepiej jest zaufać fachowcom i zlecić taką usługę doświadczonym aplikatorom. Folia daje się również bardzo łatwo usunąć, dzięki czemu możemy szybko wrócić do oryginalnego koloru pojazdu lub zmieniać je wielokrotnie.

Ile to kosztuje?

Sama folia 3 m, której cena oscyluje w granicach od 120 do 190 zł. za metr bieżący, dostępna jest w bardzo szerokiej gamie barw. Może mieć strukturę matową, z połyskiem, satynową czy odblaskową do zadruku. Trudno jednak w tym przypadku mówić o jednolitej cenie, gdyż zależy ona od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju zastosowanej folii oraz wielkości samochodu. Zależy również od rodzaju wybranego projektu tzn. czy zdecydujemy się na oklejenie całego pojazdu czy tylko drobnych, bardziej skomplikowanych  jego elementów. Usługa oklejenia całej powierzchni samochodu o mniejszych gabarytach to koszt ok. 2 500 zł., natomiast za większy pojazd zapłacimy już ok. 5 000 zł. I należy mieć na uwadze, że tak jak w przypadku oddania auta do lakiernika, tak i przy oklejaniu folią na wykonanie usługi będziemy musieli poczekać od 2 do 5 dni.

Gniazdka elektryczne

0
Gniazdka elektryczne

Wszystko o wyborze odpowiednich łączników i gniazd elektrycznych

Wybór odpowiednich gniazd oraz łączników elektrycznych dla wielu zainteresowanych jest z pozoru najłatwiejszym elementem kompletowania osprzętu. Przy zakupie często nie potrafimy jednak obyć się bez pomocy elektryka, bądź doradcy działu. Dobranie odpowiednich elementów powinno być zatem wcześniej bardzo dobrze przemyślane.

Jakie gniazda i osprzęt elektryczny powinniśmy wybrać ?

Zarówno gniazda jak i łączniki elektryczne stanowią jedne z niewielu widocznych fragmentów całości instalacji elektrycznej. Podczas ich zakupu kierujemy się zazwyczaj estetyką danego elementu, po to by odpowiednio komponował się z wnętrzem. Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Kupując osprzęt elektryczny nie możemy kierować się wyłącznie kwestią jego estetyki. O wiele bardziej istotnym jest, aby zwracać uwagę na funkcjonalność oraz jakość wykonania konkretnego elementu.

Wyszczególniamy kilka łączników elektrycznych

W instalacji elektrycznej łącznik odpowiada za wyłączanie oraz załączanie prądu. W asortymencie sklepów elektrycznych są dostępne różne rodzaje tego typu produktów. Największą popularnością cieszą się jednak pojedyncze łączniki służące do załączania jednofazowych odbiorników. Co jeśli chcemy załączyć dwa obwody? W tym przypadku należy zastosować łącznik dwubiegunowy. Jeżeli jednak nasze zapotrzebowanie nie kończy się na łącznikach jedno i dwubiegunowych, możemy zakupić także łączniki schodowe, krzyżakowe bądź świecznikowe.

Łączniki schodowe są stosowane na korytarzach i klatach schodowych. To niezbędny element osprzętu elektrycznego dla domu parterowego lub budynku biurowego. Łączniki krzyżakowe umieszczane są zazwyczaj między dwoma łącznikami schodowymi. Współpracując ze sobą umożliwiają skorzystanie z instalacji elektrycznej dowolnej liczbie pięter. Łączniki świeczkowe są natomiast świetnym wyborem jeśli chodzi o źródło energii elektrycznej z kilkoma lampami, tworzącymi kilku punktowy kinkiet.

Powinniśmy zatem wybrać łącznik odpowiadający naszemu zapotrzebowaniu. Po określeniu typu urządzenia, warto również policzyć ile łączników będziemy potrzebowali. Pamiętajmy o zakupie kilku zapasowych. Pozwoli to na zabezpieczenie prac w przypadku zniszczenia jednego z urządzeń podczas montażu. Unikniemy również ponownej wizyty w sklepie, czy hurtowni elektrycznej, jeżeli błędnie oszacowaliśmy ilość potrzebnych łączników przed zakupem.

Które gniazda elektryczne będą odpowiednie ?

Przy doborze gniazd elektrycznych analogicznie, jak podczas wyboru łączników nie możemy kierować się wyłącznie estetyką. W tym przypadku poza jakością i trwałością materiałów, szczególną uwagę należy zwrócić na kwestię bezpieczeństwa. Aby gniazdko elektryczne było w pełni bezpieczne musi zawierać styk ochronny w postaci bolca. Jeśli jednak nie chcemy skorzystać z tego typu rozwiązania, możemy skorzystać z zamiennika, czyli tak zwanego gniazda niemieckiego. Posiada ono dwa mniejsze styki i jest równie bezpieczne.

Warto zwrócić uwagę na umiejscowienie gniazda w budynku. Jeśli będzie montowane w pomieszczeniu, w którym może być narażone na styczność z wodą, czy wilgocią, należy zamontować tam gniazdo wyposażone w osłonę zabezpieczającą. Również miejsca takie jak pokój dziecka, czy spiżarnia powinny mieć zamontowane gniazda z osłonami.

Podczas zakupu powinniśmy zweryfikować, czy gniazdo posiada znak CE, potwierdzający spełnienie wymogów bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że każdy produkt powinien posiadać pełną dokumentację w postaci specyfikacji technicznej.

Czego powinniśmy się wystrzegać ?

Przy zakupie gniazd oraz łączników elektrycznych powinniśmy pomijać produkty bez odpowiednich znaków, specyfikacji oraz historii pochodzenia. W tym przypadku zakup urządzenia, które pochodzi od sprawdzonego producenta jest gwarantem naszego zdrowia i życia.

Nie zapominajmy, że z instalacją elektryczną nie ma żartów i nie należy oszczędzać na urządzeniach. Zawsze zwracajmy uwagę na znaki bezpieczeństwa z opakowania oraz moc napięcia pracy urządzenia. Przy tworzeniu instalacji elektrycznej nie wolno kierować się wyłącznie ceną. Taniej, nie zawsze oznacza lepiej.

Osprzęt elektryczny musi być wyprodukowany z materiałów wytrzymałych i bezpiecznych. Idealnym rozwiązaniem jest zakup całości materiałów od jednego, sprawdzonego producenta. Zagwarantuje to łatwość montażu oraz prawidłową pracę całej instalacji elektrycznej.

Jak przygotować samochód do wyścigu?

0
Jak przygotować samochód do wyścigu?

Wiosna coraz bliżej, a co za tym idzie, powoli rozkręca się sezon na wyścigi samochodowe. W tym tekście poradzimy Ci, jak przygotować samochód do wyścigów oraz, co warto kupić, by części w aucie posłużyły na dłużej.

Do Niemiec komfortowym busem – dobra alternatywa dla samolotu

0
Do Niemiec komfortowym busem – dobra alternatywa dla samolotu

Podczas planowania wyjazdu do Niemiec to samolot jest środkiem transportu, o którym myślimy najpierw. Okazuje się jednak, że oferta busów może być znacznie bardziej atrakcyjna. Zwłaszcza, że firmy specjalizujące się w takich przejazdach bardzo się starają dogodzić pasażerom.

Planujesz podróż do naszych zachodnich sąsiadów, a jeszcze nie kupiłeś biletu? Zwróć uwagę na firmy oferujące busy do Niemiec. Może okazać się, że za dużo niższą cenę odbędziesz szybką podróż w klasie lux, do tego bez uciążliwego czekania na odprawę i w dużo większym komforcie.

Nowoczesne przejazdy do Niemiec to komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo oraz wygoda są kluczowe w przypadku dłuższych podróży za granicę. Na dłuższych trasach międzykontynentalnych samolot jest praktycznie koniecznością, ale przy krótszych dystansach komfortowy i nowoczesny bus stanowi znakomitą alternatywę dla tanich linii lotniczych. Ma zresztą dużo przewagę nad samolotami – przede wszystkim odpadają uciążliwe i długie kolejki do odprawy, wielogodzinne czekanie na lotnisku czy odprawianie bagażu.  Przy tym potrafią kosztować podobnie lub dużo mniej niż loty z tanimi liniami.

Szukając firmy specjalizującej się w autokarowych przewozach do Niemiec warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Kluczowe jest doświadczenie, profesjonalne podejście do klientów, nowoczesna flota bezpiecznych i komfortowych pojazdów oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak WiFi czy częstotliwość postojów, które potrafią znacznie podnieść komfort i przyjemność podróży.

Busy do Niemiec dojeżdżają także do mniejszych miejscowości

Na przykładzie firmy takiej jak Polcar, oferującej busy do Niemiec, możemy przekonać się, że współczesne przewozy autokarowe przeszły prawdziwą rewolucję. Polcar oferuje transport do Niemiec w komfortowych i nowych busach marki Mercedes Benz. Są to auta o wysokim standardzie, oferujące regulowane siedzenia, dużo miejsca na nogi, klimatyzację i ogrzewanie postojowe. Ciekawym rozwiązaniem są zamontowane w tych autach ograniczniki prędkości 130km/h, co spodoba się np. rodzinom podróżującym z dziećmi, które obawiają się zbyt szybkiej jazdy. Auta są stale monitorowane i poddawane regularnym przeglądom technicznym.

Busy do Niemiec w Polcar to usług, którą świadczą wykwalifikowani kierowy, posiadający wieloletnie doświadczenie i uprawnienia do przewozu osób. To osoby, które nie tylko prowadzą pojazd, ale także opiekują się pasażerami podczas podróży mając na uwadze ich bezpieczeństwo i wygodę. Jako jedna z nielicznych firm przewozowych,. Polcar dowozi pasażerów nie tylko do największych miast (Drezno, Augsburg, Monachium, Lipsk, Norymberga), ale także wielu mniejszych miejscowości w Niemczech. Wszystkie aktualne trasy oraz cennik znajdziesz na stronie http://www.polcarbus.com/.

Diesel w zimie, czyli dlaczego jednostki wysokoprężne nie lubią ujemnych temperatur

0
Diesel w zimie, czyli dlaczego jednostki wysokoprężne nie lubią ujemnych temperatur

Nie ma co do tego złudzeń. Dieslowskie silniki nie lubią się z mrozem i niskimi temperaturami. Ich niechęć wynika, niestety, głównie z winy kierowców oraz niewłaściwego eksploatowania i serwisowania jednostek wysokoprężnych.

Usprawnianie działań floty samochodów służb komunalnych

0
Usprawnianie działań floty samochodów służb komunalnych

Firmy komunalne podlegające pod urząd miasta często posiadają znaczną liczbę pojazdów wykonujących różne prace zlecone.

Kosmetyka samochodowa tylko dla bogaczy?

0
Kosmetyka samochodowa tylko dla bogaczy?

Utarło się przeświadczenie, że przesadne dbanie o samochód to zajęcie wyłącznie dla bogaczy, którzy mogą sobie pozwolić na nadmierne inwestowanie w auto. Pora skończyć z tym przeświadczeniem! Dbanie o pojazd z całą pewnością nie jest związane ze snobizmem, ale z rozsądkiem. Odpowiednio zadbany samochód z powodzeniem może służyć nawet kilkanaście lat dłużej, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wymiany pojazdu. Skończmy z przeświadczeniem, że autodetailing jest tylko dla bogaczy!

Jakość ma znaczenie

Dlaczego coraz więcej osób chętnie oddaje swoje samochody do profesjonalnych punktów? Ponieważ jako społeczeństwo coraz częściej uświadamiamy sobie, że liczy się nie ilość, ale jakość. Lepiej zainwestować w jeden, porządnie wykonany zabieg niż rozdrabniać się na kilkanaście wykonanych amatorsko. Wiemy już, że korzystanie z profesjonalnych punktów po prostu się opłaca. Oczywiście, można część zabiegów wykonać w domu, ale trzeba się na tym znać. Bez odpowiedniej znajomości pewnych zabiegów, np. dekontaminacji lakieru, możemy z łatwością uszkodzić powierzchnię samochodu i później żałować, że w ogóle podjęliśmy się działania. W profesjonalnym punkcie nie ma mowy o żadnych uszkodzeniach – fachowcy wiedzą, jak działać, by zadbać o samochód i nie spowodować żadnej szkody. Używają odpowiednich produktów, dbają o każdy, nawet najmniejszy element i gwarantują kompleksowe usługi. Dlatego właśnie profesjonalne punkty cieszą się coraz większą popularnością.

Z jakich zabiegów warto korzystać w profesjonalnym punkcie obsługi samochodowej?

Przede wszystkim ze wszelkich zabiegów, które zwiększają ochronę lakieru. To pierwsza, powierzchniowa warstwa pojazdu, która najszybciej „obrywa” przy zderzeniach, niekorzystnych warunkach atmosferycznych czy po prostu na skutek regularnego użytkowania auta. Warto więc zainwestować w dobre zabiegi ochronne. W profesjonalnym punkcie obsługi samochodowej z pewnością dobrze jest wykonać powłokę ceramiczną dla samochodu. Poza tym warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które wpływają nie tylko na estetykę, ale przedłużają też żywotność samochodów. Mowa tu na przykład o renowacji reflektorów, korekcie lakieru, detailingu wnętrza, pielęgnacji komory silnika, dekontaminacji lakieru, detailingu felg, wysprzątaniu plastików wewnętrznych za pomocą sprężonego powietrza, chemii oraz mikrofibry. Jeśli zastanawiasz się, czy twoje auto potrzebuje kosmetyki samochodowej, udaj się do profesjonalnego punktu i poproś o pomoc fachowca. Specjalista z pewnością oceni stan samochodu i podpowie, jakie zabiegi warto wykonać w przypadku konkretnego pojazdu.

Autor: Mariusz Zakrzewski Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał z pomocą firmy Ecopless z Pszczyny.