Samochód tak jak człowiek potrzebuje opieki i higieny, do czego służy mycie i woskowanie. Lakier wystawiany jest na działanie warunków atmosferycznych. przez co z czasem traci blask i matowieje. Pojawiają się także rysy i ubytki, które nieestetycznie wyglądają. Warto więc, oprócz mycia i woskowania, wykonać co jakiś czas polerowanie samochodu.

Co daje polerowanie ręczne i od czego zacząć?

Taka forma polerowania jest najmniej inwazyjna dla lakieru naszej maszyny i dosyć prosta w praktyce. Zaletą jest to, że polerowanie ręczne nie wymaga niezliczonej ilości przeróżnych narzędzi oraz jakiś niesamowitych umiejętności.

Podstawą jest dokładne oczyszczenie samochodu i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Można zastosować w tym celu glinkowanie, które polega na przecieraniu powierzchni auta specjalną glinką do lakieru. Po takim zabiegu możemy być pewni, że usunęliśmy wszystkie powstałe zabrudzenia. Należy pamiętać, że nawet najmniejsze ziarnko piasku może spowodować powstanie bardzo nieestetycznej rysy. Na dalszy plan wysuwa się pasta polerska. Wybór pasty zależy od stopnia zniszczenia lakieru, ale warto na początek wybierać te bardziej bezpieczne, czyli o najmniejszej ścieralności. Pady powinny być również delikatne i miękkie.

Jak wypolerować auto?

Oczyszczony samochód należy zabezpieczyć za pomocą taśmy. Chodzi tutaj o wszelkie plastikowe dodatki, chromy i reflektory. Jest to ochrona przed ewentualnym zabrudzeniem tych elementów pastą polerską. Polerowanie zaczynamy przy pomocy padu i naniesionej pasty polerskiej o niskiej ścieralności. Należy pamiętać o tym, aby nie naciskać zbyt mocno pada. Po dokładnym wtarciu pasty, ścieramy jej nadmiar ściereczką z mikrofibry. Jeśli widzimy, że wybrana przez nas pasta ma słabe działanie to możemy następnym razem pokusić się o zakup takiej o większej ścieralności. Minusem takiego ręcznego polerowania jest fakt, że jest to czasochłonne i żmudne zajęcie. Dlatego warto przed przystąpieniem do polerowania, rozplanować sobie wcześniej pracę nad poszczególnymi elementami. Zaletą natomiast jest to, że takie polerowanie w garażu może wykonać praktycznie każdy i to bez ponoszenia dużych nakładów finansowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ